Co takhle pohádky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 9:39 pm    Předmět: Citovat

Hm... pohádky, pokud jde o filmové tak zhruba v tomto pořadí:
Zlatovláska (krásně zpracované + krásné písničky)
Popelka s Libuškou a Pavlem Smile (moc se mi mj líbí, že je to v zimě)
Mrazík
Šíleně smutná princezna
Císařův pekař...
Za humny je drak (zbožňuju Cízlerovy hlody Smile)
Hrátky s čertem (ach ta dišperanda... Very Happy)
S čerty nejsou žerty (máchale, spadlo ti to, asi vítr Very Happy)
O princezně která ráčkovala
A ještě spousta dalších, to by byl seznam.

A z knížek Děti z Bullerbynu, Malý princ, ale to snad nejsou v pravém smyslu slova pohádky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

rumjana napsal:
egle, dík za připomenutí, někde to doma taky mám, i tu druhou pohádku od K. Zemana (snad si nepletu režieséra), myslím, že to byl Jeník a Mařenka, ale ještě jsem to neviděla - bude teba napravit (pokud je vyhrabu). A četlas knihu? tu já mám zas přečtenou vícekrát Smile
Jinak mě napadá Sedmero krkavců, ta je taková strašidelná, s astmosférou...a úplně nemám ráda ty studiové pohádky...Smile


Jo, Čarodějův učeň, to je kvalita. I když pravda, s vánoční pohádkou si ho zrovna nespojuji... Laughing A Pohádka o Honzíkovi a Mařence je taky moc hezká.

A z těch vánočních klasik to byla zejména Tři oříšky pro Popelku, Třetí princ, Princ a Večernice (ovšem hlavní hrdina zde, to je na pohled teda čiré utrpení...Rolling Eyes), O statečném kováři, Jak se budí princezny (tu mimochodem považuji i po stránce příběhové za dosti zdařilou)

Pyšnou princeznu moc nemusím kvůli tomu okatému soc-lidovému podtextu a Princezna se zlatou hvězdou mi vždycky přišla šíleně přebarvená... Laughing Ale jednou za čas se dá.

Čím dál víc ale oceňuji inteligentnější a ironičtější pohádky typu S čerty nejsou žerty nebo Šíleně smutná princezna. Jo a Hrátky s čertem, to je aspoň mazec: "mmmalá dávááá...."Laughing Laughing Laughing

Ty novější, co jsem tak viděla, jsou všechno hrůzy, navíc od pana Trošky na hranici debility... Rolling Eyes Pitvořící a kníkající rádobyvtipné postavičky fakt nemusím. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
jo a ještě mám ráda poněkud morbidnější animovanou Čarodějův učeň... "Krabateeeeee, Krabateeeeee" z toho mi vstávají chlupy na zádech dodneška.... ale už jsem to fest dlouho neviděla... Crying or Very sad


No jo, Krabat! U toho jsem se vždycky bála! Už jen ty obrázky byly děsivé, natož ten příběh!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 9:56 pm    Předmět: Citovat

Jé, a ještě jsem si vzpomněla - taky klasika - Honza málem králem (teda ne že bych nějak milovala Korna, ale ta pohádka byla fajn).
Jo a taky mi přišla úžasná Perninbaba.
Jinak Troška se mi taky zdá čím dál horší - ale Jasněnka byla podle mě ještě velmi zdařilá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:

Jinak Troška se mi taky zdá čím dál horší - ale Jasněnka byla podle mě ještě velmi zdařilá.


No, Jasněnka ano, ale všechny ty další stojí za houby Rolling Eyes

A ještě jsem si vzpomněla na Prince Bajaju, sice opět z hlediska mužského obsazení tragédie (ještě se tak hoši Palúch a Velecký dali zkousnout v Marketě Lazarové, ale tady... Rolling Eyes ), ale z toho draka jsem vždycky měla solidně nahnáno.. Embarassed Laughing

A taky Panna a netvor... sice jsem se u toho jako malá šíleně bála, ale rozhodně to má výbornou atmosféru a mladý Harapes taky nebyl zrovna k zahození Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 10:35 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Titania napsal:

Jinak Troška se mi taky zdá čím dál horší - ale Jasněnka byla podle mě ještě velmi zdařilá.


No, Jasněnka ano, ale všechny ty další stojí za houby Rolling Eyes

A ještě jsem si vzpomněla na Prince Bajaju, sice opět z hlediska mužského obsazení tragédie (ještě se tak hoši Palúch a Velecký dali zkousnout v Marketě Lazarové, ale tady... Rolling Eyes ), ale z toho draka jsem vždycky měla solidně nahnáno.. Embarassed Laughing

A taky Panna a netvor... sice jsem se u toho jako malá šíleně bála, ale rozhodně to má výbornou atmosféru a mladý Harapes taky nebyl zrovna k zahození Twisted Evil


Panna a netvor - u toho závěru s tou něžnou hudbou jsem vždycky slzela! Jak ji nese v náručí a bílé dvře se před nimi otevírají... Jinak mě spolehlivě rozpláčou Madisonské mosty, ale to není pohádka. Bohužel, mělo by to dobrej konec. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 7:52 am    Předmět: Citovat

Na pohádky se těším mooocně!!
Nejvíc na Tři oříšky pro Popelku, O statečném kováři, S čerty nejsou žerty, Obušku z pytle ven (já z písničkou jdu jako ptáček tralalalalaaaaa) a na všechny ty princezny smutné, pyšné i se zlatou hvězdou.

Z nových se mi líbí Anděl páně a Čert ví proč.

Pohádky od Trošky nemusím ani trošku Laughing Teda krom jediné - Princezny ze mlejna první díl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Hmm, Tři oříšky pro popelku je klasika, taky Byl jednou jeden král (Ráž jako rybář se tu už někde řešil:D), Mrazík, ...

Jinak Hrátky s čertem i Čarodějův učeň jsou super, a Herzovy pohádky, jako Panna a netvor a Deváté srdce (i když při tom jsem se vždycky strašně bála).

Zemanovy filmy vůbec mám ráda, třeba Baron prášil.

Bajaja mě napadá animovaný od Trnky, je moc hezký, má takovou hodně zvláštní poetickou atmosféru (stejně jako Sen noci svatojánské a další jeho filmy).

Docela použitelná pohádka je Sedmero krkavců.

Troška je hrůza, a vůbec, mám dojem, že ty nové pohádky nějak nestojí za moc Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Můžete mi někdo sdělit, co tak například režíroval Troška? Já totiž režiséry vůbec neřeším, tudíž v tomto směru absolutně nejsem v obraze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

Lea napsal:
Můžete mi někdo sdělit, co tak například režíroval Troška? Já totiž režiséry vůbec neřeším, tudíž v tomto směru absolutně nejsem v obraze.


Vsechny Princezny ze mlejna
Bota jmenem Melichar,
O Jasnence a letajicim sevci
Vsichni Byl jednou jeden polda (auauauauau)
Vsechny Slunce, sena
Nejkrasnejsi hadanka (auauauaua)

To je takovy vycuc Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.