migréna a vše okolo ní
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c414feb55dd2abc86c90e3036ca23334Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

A vůbec nevím, nějak se mi nepozdává každodenní brání léků na migrény... Jako když se mi spustí migréna, jasně, že si něco vezmu, ale když to je třeba jen jednou za tři měsíce, tak nevím, proč bych do sebe měla každý den tlačit nějaké prášky. :-/

Ještě mě napadl vliv balbuties na migrény. Od svých šesti let b. trpím, bývalo to kdysi příšerné, teď si toho všimne jen pár lidí, kteří jsou se mnou neustále, léta komplexů a dřiny :-/ Ale všimla jsem si, že když se to zhorší, hned se spustí migréna, a naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 9:41 pm    Předmět: Citovat

veď ja Ťa nenútim, ja som fakt tá posledná... Smile (tiež neberiem lieky, ktoré by som mala brať Wink síce je to na niečo úplne iné... ) len som chcela naznačiť, že to že doktor predpíše takto liek, tak to nie je iba tak z rozmaru... ak vieš úspešne tú migrénu riešiť, tak potom ok.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

Též se hlásím mezi zkušené migrenáře....aneb kdo nepoznal, nepochopí...
Já mívám migrenu tradičně od 1. dne menstruace, délka trvání záchvatu cca 3 dny: 1 den je nejhorší - bolest, jakoby mi někdo vrazil do hlavy hřebík, závrať, zvracení až do úplného vyzvracení, jít spát mi nepomůže, protože mě to bolívá tak, že mě ta bolest budí a nebo vůbec neusnu, přecitlivělost na zvuky, pachy a světlo...postupně to ustupuje, a až už mám po mogréně, tak jsem z toho následný den tak vyflusnutá, že spím vestoje...
Taky mívám migrénu při výrazných změnách počasí a když jsem opravdu přepracovaná.
Nejhorší je, že na to nic nezabere - klasická analgetika jsou nanic, navíc po nich mívám zažívací a střevné potíže...při slabší bolesti mi někdy zabere Panadol Extra - po něm jediném mi není špatně od žaludku... každopádnědlouhodobé užívání analgetik je nevhodné - věcem jako je Brufen se snažím vyhýbat...vůbec pokud to jde, snažít se to přestát bez prášků, páč to bych se tím musel krmit pořád.
Jediné, co mi zabralo, byl triptanový preparát Naramig s látkou naratriptanem...člověk ale musí chytnout ten okamžik, kdy mu to začíná, jinak to nezabere, jinak z triptanových přípravků je myslím nejlepší. Tenhle lék má jen jednu chybku - 6 tabletek stojí přes 200 Kč - na recept, bez receptu cca 1000,- kč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Jinak moje kolegyně v Brně chodí do jakéhosi centra pro bolesti hlavy, bere léky dlouhodobě tj. je na lécích je denně.....takže díkybohu, že mám "jen" občasné záchvaty....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

Jo, a Coca Cola - to je taky taková ta poslední záchrana - ale spíš na stav, kdy už má člověk pocit, že snad vyzvracel i žaludek - cola to zklidní a dodá živiny ve formě cukru....navíc kofein pozvedne celkový stav...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Nevím, co to mám, jestli migrénu nebo nějakou tenzní bolest, ale fakt mě často bolí hlava, vždycky mezi očima a nejvíc u levého oka. Spouští se mi to v těchto případech: dny těsně před menstruací, zlepšování počasí, nejvíc při modré obloze - to jsou v létě vedra a v zimě takové ty jiskřivé mrazivé dny, prostě tlaková výše, dále pak vidina nějaké větší práce - úklid apod., hlavně když to neudělám včas a honím to na poslední chvíli, někdy je to i účast na společenské akci, nějaká potíž v práci nebo v rodině, stačí i nějak rozházený den, třeba mezisměna v práci, když to není ani ranní ani odpolední. Běda, když se tohle všechno sejde, to trpím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Tak se taky hlásím mezi migréniky. Spouštěčem je také MS, počasí, velké horko (mívala jsem ji v sauně), velká zima, zakouřené prostředí, blikání, moc světla a moc hluku, a zajímavé je, že se mi vždy spouštěla u hudby, kterou úplně nesnáším Shocked Takže přibuzlé "mužské" hlasy, přejednodušelé popy iq na úrovni houpacího koně.

Jinak byla jsem taky na EEG, spojilo se to s tím, že jsem měla i podezření na epilepsii, občas mám takový nepřímo epileptický záchvat, no občas... každý druhý den. Silné záškuby za krkem. Nakonec mi našli nějakou elektrickou anomálii na mozku, a řekli mi, že musím brát teď do konce života každý den dva prášky nějakých antiepileptik, tak jsem poděkovala a už se tam nikdy neobjevila Cool

A jak psala Titania, hrozně mě uklidňuje, když jdu spát a je potichu puštěná televize nebo ještě lépe počítač. Ta zář z monitoru a chrčení hardisku a šumění větráčku mi dělá hrozně dobře.


kathory, mne taky doktorka zacala rikat, jestli nahodou nemam epilepsii a chtela to zkoumat, tedy zaskuby nemivam, spis je obcas moje telo paralizovane a nedokazu ho ovladat, v lepsim pripade se stihnu chytit nez spadnu. ale vnimam ten proces. taky jsem ji to rozmluvila, ze bych se svijela v krecich na podlaze, to zase ne Wink a snad uplne vsechny vysetreni kdekoliv na cokoliv jsem mela v pohode, ikdyz jsem mela potize Shocked Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:26 pm    Předmět: Citovat

to je zvlastni, ja souvislost s ms nemam, tak me prekvapilo, kolik z vas o tom pise Shocked
u sebe vubec nedokazu odhadnout jak vznika, nezabiraji mi zadne prasky, takze uz se ani nesnazim a pokud zrovna nezvracim, tak uz si z toho dokazu delat legraci, ikdyz teda hodne narikavou Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Hiami, asi vím, o čem mluvíš u té paralýzy. Podle mě to bude slabší forma epilepsie (stejně jako u těch záškubů), prostě drobná elektrická anomalie při nervových přenosech. Ale stejně si myslím, že jsou to takové drobnosti, při kterých se rvát léky moc smysl nemá. Neřeknu, kdyby to toho člověka ovlivňovalo na kvalitě životě, ale to jsou takové nepartné projevy, ze kterých se nic horšího nevyvíjí, navíc když testy nic nepotvrdily. Ono se to taky asi vrací naprosto nekontrolovaně, takže pokud to nezachytí přímo u toho stavu, tak to testy nenajdou vůbec.

Jinak migréna a ms. Tak je pravda, že každý jsme individuál a u různých lidí se to projevuje různými způsoby Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 9:51 pm    Předmět: Citovat

Ta potvora mě přepadla zrovna včera k večeru. Spoštěč jsem dosud neobjevila. Objevuje se naprosto nečekaně a nezávisle na okolních vlivech nebo stravě. Alkohol nepiju.
Vždycky je to stejné. Bolest na spáncích a kolem hlavy obruč, pak přechází až do čelisti. Trvá den, párkrát se mi z ní nepodařilo ani vyspat. Usnout nejde a když, tak mě samozřejmě bolest budí. Ibalgin a Paralen nefungují, nic jiného jsem nezkoušela. Na jiné bolesti mám dobrou zkušenost s Neocephilem (homeopatický volně prodejný lék proti bolesti). Na migrénu jsem ho ještě nevyzkoušela.
Naštěstí je to jen ta bolest a mžitky, nikdy mi není na zvracení nebo tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 31, 32, 33  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.