Quo vadis?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Otázky k serveru a oznámení o novinkách
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=34f0c5a5d679e15df8e689af2e3680daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Nevím jak to napsat, cítím že se mezi vás dostává čím dál tím více holek s "elséváckými šampony" a ruší tu vaši přírodní a krásnou auru... ale nenechte si ji zrušit, moc prosím prosím, byla by to hrozná škoda, nezahořkněte a pište dál svý úžasně moudrý věci... Já totiž tady na většinu svých problémů (všech, nejen vlasových) dostávám mnoho rad(byť nepřímo) a je to takový balzám... Děkuju děkuju Embarassed


Ano, tohle docela vystihuje moje pocity. A asi na tom něco bude, když si toho všimne i relativní nováček. Ale co se s tím dá dělat? Jedině asi poradit starším členům, aby se nenechali odradit a drželi tu úroveň, jenže jak je vidět, spousta lidí to zabalila... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 7:54 pm    Předmět: Citovat

Terezko, v mnohom to vidím podobne.
Čiastočne možno síce patrím i ja do tej podivnej skupiny ľudí, o ktorej písala Klarusa, a prišla som sem v podstate až v dobe, keď sa DV.cz už začínalo transformovať do masovejšej a komerčnejšej podoby, resp. tak nejako na prelome starého a nového DV.cz, no tiež sa mi v poslednom čase zdá, že celková nálada a atmosféra serveru sa zmenila. Sama pre seba si to vysvetľujem práve tým "zmasovievaním" a akousi postupnou generačnou výmenou, pričom je jasné, že veľký počet členov ako i "mladá krv" so sebou okrem pozitívnych zmien a čerstvého závanu (alebo nie?) prinášajú aj rôzne menej príjemné zmeny, napr. spomínanú stratu "komornosti" a zdôrazňovanie rôznych viac mainstreamových ciest..
Žiadne rozumné a dlhodobé riešenie ma ale teraz nenapadá Rolling Eyes (otázka je tiež, kto všetko novú podobu servera vníma ako istým spôsobom horšiu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
Llucy napsal:

souhlasim, mam uz delsi dobu podobny pocit Sad Kdyz jsem sem zacinala pred vice nez rokem chodit, bylo to uplne o necem jinem, citila jsem se tu hrozne dobre, bylo tu spoustu zajimavych diskuzi, lidi,...ted mi prijde, ze to upada, diskuzi uz se spise moc nezucastnuji, mam pocit, ze sem uz nejak nezapadam, nevim, ...


I já musím souhlasit, Llucy mi píše z duše. Považuju se za svého času dost vášnivou pisatelku na tomhle webu, ale poslední dobou nemám do čeho přispět, tak jen sem tam nakouknu. Škoda, kdysi jsem pociťovala skoro závislost na DV...


nejprve jsem se nechtěla této diskuse účastnit, ale už mi to nedá. Musím souhlasit se Sarah, Llucy, Hiami, Tereza, Kla ...jsem tady skoro na den rok registrovaná (beru to skoro jako pravou registraci v právním smyslu, protože mi tyto stránky vážně přirostly k srdci) a z počátku jsem tady byla vysloveně pečená vařená, nadšená z toho co se tady dozvídám, jako náhodou jsem sama od sebe potkávala venku přírodní věci, prostě mi to celé připadalo až trošku neuvěřitelné a jako bych se našla. jak jde čas tak místy zjišťuji, že k některým vláknům nemám a ani nemůžu /nechci/ nic říct, leckdy mi něco připadá povrchní a musím říct, že i ona komorní jemná atmosféra trošku vyprchala. prvně jsem to přičítala tomu, že jsem tady byla skoro pořád a už prostě ty změny tak nějak nestíhám sledovat, ale jak to tak čtu, mají i jiní stejný pocit z určitého odcizení od tehdejší krásné podstaty DV. vlastně tímto nechci nic zásadního sdělit, jenom se svěřit s trošku smutným pocitem...


Naposledy upravil Bílá Pivoňka dne čt prosinec 04, 2008 8:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

Tak já už tohle píšu asi podruhé, ale jestli mi se zas sekne počítač, tak se na to vykvajznu Razz Hm... Musím říct, že jak jsem začala číst příspěvek Terezy, docela mě to nahlodalo, protože takhle to cítím přesně také. Ale nevím, jestli vůbec mohu takové názory vyjádřit, nejsem tady dlouho, nebyla jsem u začátků, jen jsem nastoupila do jedoucího vlaku...

Napoprvé mi hrozně vadilo, jak se rapidně oddělila fora. Na jednu stranu je teď pořádek, na durhou stranu to přitáhlo spoustu lidí, kteří jsou ehm.. tuctoví, nezajímají? Mrzí mě, jak spoustu členů, zajímavých členů, jejíž příspěvky byly něčím pro mě novým a nesmírně poučným, odešly. Pak začala Poradna, přiznám se, že jsem byla taky silně proti. Prostě pro mě nebyla v duchu fora. Teď ji beru a ráda v ní čtu. Co se týče Pokorných, také jsem silně protestovala, ale co už... A ta nová Vánoční soutěž? Když jsem začala číst, přišlo mi to zajímavé, ale nakonec prostě ne. Ty reklamy chápu, ale nesouzním s nimi. Každopádně jestli jsem o ní přeemýšlela, tak jen kvůli tomu kančáku, který bych nesmírně chtěla. Mrzí mě, že ty Účesové články, za které se dostával, byl přes mou maturitu a já to nestihla... Takže doufám, že se objeví o něco jiného, než točení vlasových videí, abych ho získala Laughing

(Jo, ale jsem nesmírně ráda, že zmizel ten Lonhairslogan, to bylo fakt strašné Laughing ).

Chápu, že forum potřebuje vydělávat, jenže podle mě to taky vede k silné komerčnosti, přitahování lidí, kteří mi připadají úplně proti původní filosofiii, a jak je jich víc, tím víc se mi zdá, že už to není ono...

Jinak pod příspěvek od Soniczky se podepisuji. Za to, čím vděčila dv, vděčím i já, za ten nový pohled, který mi hodně pomohl, a stejně tak mě mrzí ten rapidní počet tuctových a nezajímavých lidí, kteří sem začali chodit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:09 pm    Předmět: Citovat

Ally napsal:
Terezko, v mnohom to vidím podobne.
Čiastočne možno síce patrím i ja do tej podivnej skupiny ľudí, o ktorej písala Klarusa


Tak to určitě ne, myslela jsem "podivní" poněkud jiným směrem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Tak já tedy taky Wink : přišla jsem sem do vaší společnosti relativně "před chvílí". Okamžitě jsem se zapojila, protože jsem byla nadšená, že je někdo taky tak "divný" jako já.
A víte co je zvláštní, mně naopak připadá, že ty elévky Elsevky sem přijdou, chvíli si čtou a asi se dost diví...jenže pak si začnou říkat, že na tomhle "nehromadném" přístupu k vlasům, módě, životu, planetě atd. třeba něco je. A nakonec uběhne měsíc, dva, rok a holky byste nepoznali. Najednou začnou přemýšlet samy za sebe a už se nenechají "programovat" reklamami a módním diktátem a názorem většinové společnosti.
Takže pro mě je směřování tohoto webu stále velmi pozitivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
A víte co je zvláštní, mně naopak připadá, že ty elévky Elsevky sem přijdou, chvíli si čtou a asi se dost diví...jenže pak si začnou říkat, že na tomhle "nehromadném" přístupu k vlasům, módě, životu, planetě atd. třeba něco je. A nakonec uběhne měsíc, dva, rok a holky byste nepoznali. Najednou začnou přemýšlet samy za sebe a už se nenechají "programovat" reklamami a módním diktátem a názorem většinové společnosti.


Nicole, to si říkám taky. Na druhou stranu neuplynula tak dlouhá doba, aby se tyhle závěry potvrdily nebo vyvrátily. Já se spíš obávám, že to na chvíli zaujme, je to něco nového, jiného, ale pokud to člověk opravdu nevezme za své a necítí, tak to pomine jako každá jiná módní vlna.
A nevadí mi, když sem chodí noví členové, vždyť každý z nás byl někdy nový!
Ale cítím, že se ztrácí ta křehká rovnováha mezi elséváckým světem a světem víl, která dělala dv.cz zajímavými.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 12:26 pm    Předmět: Citovat

Tak já to třeba vidím naprosto obráceně. Neříkám, že tu nejsou změny, ale vnímám je spíš pozitivně. Přijde mi fajn, že se tu objevují noví lidé a nové názory. Nechtěla bych, aby se to tady uzavřelo, aby si mazáci klepali na rameno, jaké to tu mají hezké, a nikoho by mezi sebe nepustili. To bychom si za chvíli mohli začít stěžovat na "tu hroznou mládež" (tzn. nováčky) a nakonec by fórum mohlo pomalu odumřít.
Přijde mi zajímavé, že to sem píšou i lidi, kteří mohli být ještě před nedávnem považování právě za ty "povrchní nováčky". Rozhodně nechci nikoho urazit, ale moc dobře si vzpomínám na konflikt Sarah a Fairy. A kdo to pamatuje, tak ví, že Fairy byla v roli té "mazačky" a Sarah té, která sem vnáší nová témata (chemické barvy). Nakonec vyšlo najevo, že je tu spousta členek, které téma chamického barvení zajímá a ptají se na to Sarah v soukromých zprávách, protože ve fóru pro takové diskuze prostor nebyl.
Takže pokud se tu chce někdo bavit o šamponech jako je Elseve, no tak proč ne. Koneckonců, jsme dlouhevlasy.cz ne prirodnikosmetika.cz. A opravdu nemám pocit, že by nás taková témata ohrožovala, protože mezi aktivními členy je pořád většina těch, kteří jaksi "jedou na stejné vlně".
A ještě jedna věc, taky si myslím, že je přirozené, že dříve aktivní členové se stahují do pozadí. Každý z nás, když sem přišel, zažil ten pocit "Jé, tady je to super, tolik skvělých lidí, tolik témat, ke kterým mám co říct." Ale tohle nevydrží věčně. Takže svůj dojem, že se to tu mění, myslím můžete přičíst i jakémusi "vystřízlivění". Koneckonců, pořád je to jenom internetové fórum.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Musím říct, že s Danou souhlasím. Já se sice snažím o ten přírodní styl, ale nedá se nic dělat, tu a tam se bez chemického šamponua pod.neobejdu, vlasy čistě přírodní péči prostě nezvládají(a že jsem zkoušela hodně), takže debata o Elseve, Gliss Kur a pod. je pro mě přínosná, stejně jako o Logoně a Urtekrammu. Zatím jsem přírodní blondýnka, ale je-li pravda, že třeba po porodu vlasy tmavnou, asi pak sáhnu po chemii, protože v jiné než blond se necítím a myšinu na hlavě mít nehodlám. V tomhle vidím přínos v debatě o chemických barvách, třeba šetrné Sanotint Light.
Opravdu jsme Dlouhevlasy.cz a ne prirodnikosmetika.nesilikony.striktne.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 12:58 pm    Předmět: Citovat

no, já si zase nemyslím, že všechny ty názory jsou vyloženě proti silikonům a chemickým prostředkům na vlasy. o to ani tak asi těm co to psaly nejde, ale nevím. sama za sebe říkám, používám chemii, přírodní věci, obklopuji se pro většinu lidí "podivnostma" spatřuji krásy světa v něčem jiném než běžném konzumu, přestože se vlastně konzumně chovám. Podle mě se tady pár lidí snažilo ze sebe dostat pocit mírného odcizení. Možná to Dana vystihla přesně - určité vystřízlivění. Nejsem tady zase tak dlouho, abych si mohla dovolit psát moudra, noví členové jsou podle mě rozhodně jen pro dobro věci - přinášejí nový pohled - možná někdy až překotně, není nic horšího než zoufale běhat po drogerce a hledat jediný a správný šampon čistě přírodní značky té-a-té, protože člověk se dříve nebo později přistihne při tom, že mu už možná až místy hrabe Laughing ale samozřejmě s větším množstvím lidí se už nedá mluvit o komornosti fóra,která tady před rokem byla určitě větší než je tomu právě teď. za mě osobně je to škoda, ale nedá se s tím nic dělat, právě proto, že noví členové i ty starší a znalé mohou v mnoha věcech příjemně překvapit. a teď nemyslím nutně jenom na vlasovou kosmetiku............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.