Vánoční a zimní recepty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=82318377e076222949436fc176e634d5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2013 9:59 pm    Předmět: Citovat

Já letos zase dělám jen veganské verze cukroví (no dobře, až na ty sádlové koláčky Very Happy ), zatím mám linecké, kakaová kolečka (budu je slepovat krémem) a marokánky. Všechno je dobré, jen u těch marokánek jsem ještě nenašla rostlinný tuk a mléko, které by svou vůní nepřebíjely ořechy a kandovanou citrusovou kůru (máte někdo tip?). Ještě mě čekají vosí hnízda a dvoje nepečené kuličky - mandlovo-citronové s kokosem a kakaové s kokosem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15, 2013 11:59 pm    Předmět: Citovat

Tuk je prý moc dobrý alsan, zatím nemám zkušenosti. S mlékem, co to zkusit naopak a použít nějaké ořechové, které chuť ořechů nepřebije, ale zvýrazní?
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 8:50 am    Předmět: Citovat

Letos jsem je právě dělala z Alsanu (a vloni ze Stely a předtím z nějakého noname rostlinného tuku ze supermarketu) a je z toho cítit taky. Mléko jsem jeden rok zkoušela mandlové, ale z něj se mi ty marokánky strašně rozpadaly, než jsem je sundala z plechu a přendala do dózy, měla jsem z nich drť. Ze sójového se rozpadají taky. Letos jsem dala ovesné, marokánky drží, ale vůně mléka je dost výrazná. Naštěstí se ale zdá, že jak jsou víc a víc rozleželé, voní z nich víc a víc citrusová kůra. Takže nakonec to třeba nebude až tak špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:17 pm    Předmět: Citovat

Ženy, máte mlj obdiv, tolik druhů Very Happy já jsem ráda, že mám KONEČNĚ sporák s troubou (a ne jen dvouplotýnku jako v předchozím bydlení), takže jsem zatím upekla jen perníčky (které jsou pořád tvrdé a modlím se, aby stihly změknout) a linecké (skoro snědeno, muž sice tvrdil, že je nikdy neměl rád, ale mizí rychleji, než bych čekala Very Happy takže ty budu asi ještě dělat). Pak se chystám na obyč kokosové koule a tím asi moje cukrářská tvorba skončí (neb vosí hnízda ze syrových vajec si teď netroufnu jíst a piplat se s nimi a jen na ně slintat pohledem... to bych nezvládla Very Happy ).

Z jiného soudku - pro mě je vlastně skoro tradicí předvánoční svíčková, která je teď v troubě a nádherně voní... tak se chystám během odpoledne zkusit asi potřetí v životě houskový knedlík, tak snad se mi konečně podaří a nebudem se muset spokojit s kupovaným Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:21 pm    Předmět: Citovat

Syrová vejce v hnízdech vůbec nemusí být - nedávali jsme je do normálního receptu, a já teď do svého bezmléčného a bezvaječného taky ne. Proč se tam vůbec dávají? Jestli je to proto, aby se těsto nerozpadalo, stačí tu tekutinu z vajec nahradit něčím jiným - já dávám silnou kávu a rum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:22 pm    Předmět: Citovat

Tak vosí hnízda/úlky se dají dělat bez jakýchkoliv vajec.;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilcas
81-160
81-160


Založen: 5.2.2009
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:25 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Já letos zase dělám jen veganské verze cukroví (no dobře, až na ty sádlové koláčky Very Happy ), zatím mám linecké, kakaová kolečka (budu je slepovat krémem) a marokánky. Všechno je dobré, jen u těch marokánek jsem ještě nenašla rostlinný tuk a mléko, které by svou vůní nepřebíjely ořechy a kandovanou citrusovou kůru (máte někdo tip?). Ještě mě čekají vosí hnízda a dvoje nepečené kuličky - mandlovo-citronové s kokosem a kakaové s kokosem.


jé, nebyl by, prosím, receptík na ty mandlovo-citronové kuličky? docela mě láká ta kombinace Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:33 pm    Předmět: Citovat

ilcas: Hodím ti sem odkaz na původní recept. Já jen zaměnila předepsaný sirup za rýžový.
Citronovo-mandlovo-kokosové kuličky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 1:57 pm    Předmět: Citovat

Já je zkoušela dělat loni bez vajec - snaha o jakousi "zdravější" a méně rizikovější variantu, ale to těsto se mi rozpadalo (recept jsem tenkrát našla někde na netu a pokud se dobře pamatuji, tak podle komentářů se to ostatním asi povedlo) a letos už jsem se smířila s tím, že nebudou... jak je děláte bez vajec - poměr ostatních surovin? Možná dosti blbá otázka, ale já nejsem nejzručnější a vybavuji si, jak jsem se u toho loni vztekala a zoufale vymýšlela, co přidat, aby se s tím materiálem dalo trochu pracovat, než jsem definitivně rezignovala... Kdybych je přeci jen vytvořila, tak by polovička byla víc než ráda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:00 pm    Předmět: Citovat

Můžu ti poslat svůj recept, ale ono obecně je to trochu od oka - záleží na tom, jak mastné použiješ sušenky - piškoty jsou docela suché, já používám BeBe dobré ráno, ty jsou zase mastnější. Podle toho pak přidat nebo ubrat tuk a tekutiny. Sama to dělám tak, že začnu asi s 2/3 množství surovin a postupně přidávám sušenky, tuk a kávu s rumem tak, aby z toho ta hnízda šla dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.