Vánoční a zimní recepty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b82eb85ec4f62f6d536a4b13cd77ad87Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:10 pm    Předmět: Citovat

Já dávám piškoty, na bebečka mám alergii. Vejce jsem vidělad ávat jen do krému a není to nutné. Dá se to řešit vyšleháním másla, moučkového cukru a rumu, já dávám vaječný koňak.


Edit: dělala jsem letos tento recept http://www.vosihnizda.cz/vosi-hnizda-recept/


z jedné dávky jich je okolo sedmdesáti. A množství krému na jednu dávku je tam veliké. Stačí polovina. plus jsem teda v krému ubrala cukr

Edit2: ještě bych chtěla dodat, že já jsem na to echt levá a naučila jsem se kuličky před vtlačením do formy obalit krystalovém cukru a jdou vyklepat ven Laughing


Naposledy upravil wensdy dne po prosinec 16, 2013 2:18 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:13 pm    Předmět: Citovat

Já je tedy vždy dělala z piškot (Opavia), nějak mě nenapadlo použít něco jiného Very Happy vejce (žloutek) jsem dávala do obojího
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 2:22 pm    Předmět: Citovat

Já je dělám podle tohohle receptu, jen jako sušenky dávám oříškové Bebe dobré ráno a hodně ubírám cukr (z hlavy to nevím, vždycky ochutnávám). Plním krémem z hustého vanilkového pudinku vyšlehaného s tukem, lepím na domácí malá kolečka lineckého cukroví.
Jo, a aby mi šlo hnízdo vyklepnout, vždycky formičku vysypu troškou moučkového cukru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 4:55 pm    Předmět: Citovat

Já dělám piškotové, přibližně to bude asi podobné jako ty z odkazu, co dala wensdy. A cukru spíše ubírat, ono je to opravdu megasladké. Formičku taky vysypu cukrem. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 5:29 pm    Předmět: Citovat

Hnízda dělám stylem pomelu třetinu piškotů, přidávám postupně další ingredience od oka (včetně dalších pomletých piškotů, když je třeba) a když to má tu správnou konzistenci, prohlásím to za hotové těsto. Žloutek jsem do toho nedávala nikdy, máslo to drží pokupě spolehlivě, když nedrží, přidám máslo (a rum) Smile A pokud nezbudou piškoty na přiklopení, je zbytek prohlášen za těsto na kokosové koule.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rawen
321-600
321-600


Založen: 2.9.2008
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 5:48 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Já letos zase dělám jen veganské verze cukroví (no dobře, až na ty sádlové koláčky Very Happy ), zatím mám linecké, kakaová kolečka (budu je slepovat krémem) a marokánky. Všechno je dobré, jen u těch marokánek jsem ještě nenašla rostlinný tuk a mléko, které by svou vůní nepřebíjely ořechy a kandovanou citrusovou kůru (máte někdo tip?). Ještě mě čekají vosí hnízda a dvoje nepečené kuličky - mandlovo-citronové s kokosem a kakaové s kokosem.


Taky letos peču všechno veganské. Jinak co se týče tuku i mléka tak já používám oboje kokosové. Pravda marokánky jsem nedělala, ale linecké i perníčky jsou dobré a ten kokos z toho nijak necítím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilcas
81-160
81-160


Založen: 5.2.2009
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 12:04 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
ilcas: Hodím ti sem odkaz na původní recept. Já jen zaměnila předepsaný sirup za rýžový.
Citronovo-mandlovo-kokosové kuličky



děkuji moc, určitě vyzkouším Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 12:13 pm    Předmět: Citovat

rawen napsal:
Meeesha napsal:
Já letos zase dělám jen veganské verze cukroví (no dobře, až na ty sádlové koláčky Very Happy ), zatím mám linecké, kakaová kolečka (budu je slepovat krémem) a marokánky. Všechno je dobré, jen u těch marokánek jsem ještě nenašla rostlinný tuk a mléko, které by svou vůní nepřebíjely ořechy a kandovanou citrusovou kůru (máte někdo tip?). Ještě mě čekají vosí hnízda a dvoje nepečené kuličky - mandlovo-citronové s kokosem a kakaové s kokosem.


Taky letos peču všechno veganské. Jinak co se týče tuku i mléka tak já používám oboje kokosové. Pravda marokánky jsem nedělala, ale linecké i perníčky jsou dobré a ten kokos z toho nijak necítím.

Za kokos by mi zbytek strávníků moc nepoděkoval, hlavně máma identifikuje i jednu šlupičku kokosu v celém těstě Very Happy Ba ne, to přeháním, ale mimo vyloženě kokosové cukroví kokos nedávám, kromě mě ho nikdo nemá rád. I když už jsem uvažovala, že bych do toho dala rafinovaný kokosový olej (neměl by vůbec vonět po kokosu), ale nakonec jsem ho nesehnala.
Ale ony ty marokánky, čím je delší doba od pečení, tu vůni tuku a toho ovesného mléka postupně ztrácí - naštěstí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

Bonemína: také cukr spíše ubírám. A sehnala jsem kakao, kde je jen kakao a kakaové máslo. Tady na fóru asi samozřejmost. U nás v rodině jsou lidi, co dělají vosí hnízda, nebo rumové kuličky s granka...


Btw: po uležení je tam to kakao cítit, jsou supr čokoládovo rumové, budu muset zamknout ledničku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 1:56 pm    Předmět: Citovat

Ženy, jakým tukem prosímvás "tmelíte" nepečený cukroví jako jsou vosí hnízda nebo různé rumovo kokosové kuličky? Já mám každý rok dilema a u másla se bojím, že to žlukne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.