Kojení na veřejnosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e3de1c99896f2e6f702bfb9f7081fc37Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

Můžu chvilku odbočit od tématu, protože se to týká kojení doma. Tehdy jsme bydleli s manželovými rodiči a švagrovou v jednom bytě, museli jsme to necelý rok vydržet. A švagrová dělala zle, ať nekojím v kuchyni, že se mám uklidit do ložnice, protože co kdyby přišla jejich sestřenice - 14 let, ona by z toho měla nervový šok. No jo, byla jsem vetřelec, tak jsem se přizpůsobila. To není všechno, předtím, kdy jsem byla těhotná, jsem do mateřské bydlela u maminky. To jsem se jednou chtěla podívat ke strejdovi na štěňátka a mamka měla starosti, abych nešokovala svou - 12 let - sestřenici. Tenkrát byla taková doba, kdy se to přehánělo s tou decentností a pokud byl člověk první v příbuzenstvu, tak ho schovávali jako prašivého. Vždyť pamatujete, jak ty maminky nosily široké šaty od 2. měsíce, co se to dozvěděly od lékaře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Můžu chvilku odbočit od tématu, protože se to týká kojení doma. Tehdy jsme bydleli s manželovými rodiči a švagrovou v jednom bytě, museli jsme to necelý rok vydržet. A švagrová dělala zle, ať nekojím v kuchyni, že se mám uklidit do ložnice, protože co kdyby přišla jejich sestřenice - 14 let, ona by z toho měla nervový šok. No jo, byla jsem vetřelec, tak jsem se přizpůsobila. To není všechno, předtím, kdy jsem byla těhotná, jsem do mateřské bydlela u maminky. To jsem se jednou chtěla podívat ke strejdovi na štěňátka a mamka měla starosti, abych nešokovala svou - 12 let - sestřenici. Tenkrát byla taková doba, kdy se to přehánělo s tou decentností a pokud byl člověk první v příbuzenstvu, tak ho schovávali jako prašivého. Vždyť pamatujete, jak ty maminky nosily široké šaty od 2. měsíce, co se to dozvěděly od lékaře.


Teda, švagrovou přizabít málo Very Happy Čtrnáctiletá holka už by měla vědět o sexu a rodičovství ony potřebné základy, tkaže by jí rozhodě bumbající mimino nemělo šokovat. A schovávat těhotenské bříško??? To se snad má hrdě nosit, vždyť to je krásná věc a žádná hanba. Zaplaťpámbů, dnes už to takhle bere málokdo, obdivuju Tě, žes to zvládala. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Předem upozorňuju, že jsem hodně staromódní. Kojení podle mě patří mezi věci, které jsou velice intimní a soukromé a na veřejnosti nemají co dělat. Jde i o klid pro mimčo.
Jak říkám, já jsem hodně staromódní, vadí mi ocucávající se dvojice v metru a podobně. Prostě mám etiketu pana Poirota Wink
Nejhorší zážitek mám z metra. V té řadě sedadel prostě matka vyložila prs a začala cpát děcku bradavku do úst. Všichni byli v šoku. Pak ještě zkoušela, jak mléko teče, setřela ho prstem a olízla. To už jsem regulérně vystupovala s nucením na zvracení. Prostě i mateřství má mít úroveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 6:09 pm    Předmět: Citovat

Na kojení na veřejnosti absolutně nic špatného nevidím, a nechápu lidi, které to pohoršuje. Byla jsem svědkem, kdy maminka kojila své dítě v cukrárně a bylo ji řečeno, že pokud nepřestane, bude muset odejít, že to ostatní pohoršuje... Samozřejmě nemyslím tím matky, které se při kojení předvádí a dávají na odiv svá prsa, ale myslím, že těch je menšina. Kojení je sice intimní věc, ale co je špatného na tom nakrmit své dítě, když je to úplně přirozené, je fakt, že je to možná tím, že při své práci kojících matek vidím denně spoustu, tak mi to tak asi nepřijde. Jinak se přiznám, že ocucávající dvojice tedy taky nemusím, zvláště když sedí přímo přede mnou v MHD Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 7:20 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Byla jsem svědkem, kdy maminka kojila své dítě v cukrárně a bylo ji řečeno, že pokud nepřestane, bude muset odejít, že to ostatní pohoršuje...


Tak to je super, zvlastni je, ze sem nikdy nevidela nikoho, kdo by okrikl rvouci ozrale pubose, chlapy mocici na verejnosti nebo pejskare, co po psech nesbiraji hovinka... Rolling Eyes Opravdu nechapu, co muze na nejprirozenejsi lidske veci ostatni pohorsovat.

osminka napsal:
A švagrová dělala zle, ať nekojím v kuchyni, že se mám uklidit do ložnice, protože co kdyby přišla jejich sestřenice - 14 let, ona by z toho měla nervový šok.


To je strasny.... A ze to rekne dospela zenska.....

Kojeni je urcite intimni zalezitost, asi zadne mamince neni prijemne kojit na verejnosti (umim si predstavit lepsi prilezitosti, jak vystavit prsa Smile ), jenze pokud nechteji byt uvazane trvale se svistem doma, tak se tehle situaci tezko vyhnou.
Ja budu decko krmit, kdyz to bude ono potrebovat, i kdyby se okoli stavelo na hlavu a odstrkovalo usima. Neni se za co stydet.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat


_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Felcharko, ona byla úplně čerstvě dospělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Felcharko, tak ten je trefnej Very Happy

Mě tedy maminky kojící na veřejnosti taky nijak nepohoršují. Když to miminko potřebuje, tak to prostě potřebuje! Myslím, že naprostá většina maminek se přece nevystavuje naschvál, s touhou něco dokázat, být středem pozornosti!

Trochu jinak tedy vidím, Nicole, tu situaci z metra, to je teda fakt, že zase pár minut počkat, než z metra vyleze by asi miminku neublížilo... Já osobně bych to tedy v metru neprovozovala hlavně z toho důvodu, že se v těsném okolí vyskytuje spousta lidí, kteří kašlou, různé existence a tak... Baktérie... ble ble...

Smile sestřina kamarádka jednou na vesnické pouti odešla stranou - fakt hodně stranou od lidí, sedla si na zídku a kojila, a dvě babči, co šly okolo, tak opovržlivě a co nejvíc nahlas začaly něco vykládat o exhibicionizmu, jak jsou ty matky s tím hrozné... Twisted Evil Od starších dam ze staré školy tohle člověka fakt netrápí Smile Od těch mladších odsuzování neberu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
curupury
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: ne leden 25, 2009 9:31 pm    Předmět: Citovat

Nedávno mě šokovala moje mladší sestra,že jí kojení na veřejnosti nevadí ,ale jen tak do jednoho roku dítěte,pak je to prej divný a basta.Musela jsem se smát .Mám dvě dcery tu starší jsem kojila na veřejnosti asi do dvou let ,protože ona prostě jinak pít neuměla .Lahev naprosto odmítala ,naučila se pít ve dvou letech z hrnečku.Ta mladší nemá naprosto problém pít z čehokoli kdekoli Twisted Evil , takže kojení na veřejnosti neřeším.Ono se to řekne ,že se může dát dítěti odstříkané mléko ,jenže když to mimčo láhev nechce je na řadě prso. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 7:23 am    Předmět: Citovat

Kojení na veřejnosti mi nikdy nevadilo, ale přiznávám, že nejsem z těch, který by to zvládly, jsem stydlivka, až do porodu jsem chodila jen ke své gynekoložce a v porodnici mi najednou koukali mezi nohy samí chlapi Rolling Eyes ...a co teprve, když jsem dostala zánět mléčné žlázy a prsa mi vyšetřoval gynekolog, kterýho znám z kostela Laughing , nicméně i to jsem přežila a obdivuju maminky, které jsou tak odvážné, že kojí na veřejnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.