Kojení na veřejnosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fc69d10587b073c90b26a526bca847eaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 6:45 pm    Předmět: Citovat

bosorka777 napsal:

V Anglicku nie je mozne kojenie vidiet, pretoze anglicke zeny deti nekoja. ja som bola v nemocnici jedina zena ktora kojila a pozerali namna dost divne aj sestricky a ostatny personal. Urcite sa nejaka sem tam najde ale pytala som sa na percenta a povedali mi ze je to prave opacne ako u nas. Tu je kojene asi tak 90 percent deti co odchadzaju z nemocnice a potom to o nieco klesne a tam je to opacne uz z nemocnice deti odchadzaju s flaskami


Ehm, actually they do. Health Visitors encourage all new mothers to breastfeed their babies. The thing is, big shopping centres and some big department shops have a mother-and-baby room, where mums can breastfeed and have some privacy for themselves and their baby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosorka777
161-320
161-320


Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 9:39 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
bosorka777 napsal:

V Anglicku nie je mozne kojenie vidiet, pretoze anglicke zeny deti nekoja. ja som bola v nemocnici jedina zena ktora kojila a pozerali namna dost divne aj sestricky a ostatny personal. Urcite sa nejaka sem tam najde ale pytala som sa na percenta a povedali mi ze je to prave opacne ako u nas. Tu je kojene asi tak 90 percent deti co odchadzaju z nemocnice a potom to o nieco klesne a tam je to opacne uz z nemocnice deti odchadzaju s flaskami


Ehm, actually they do. Health Visitors encourage all new mothers to breastfeed their babies. The thing is, big shopping centres and some big department shops have a mother-and-baby room, where mums can breastfeed and have some privacy for themselves and their baby.


nechcem sa s tebou hadat, viem ze tam zijes. Viem ze sa tam snazia robit osvetu, pretoze je to to najlepsie co mozete detom dat. Ziadne umele mlieko nenahradi materske. Aj ked uz dneska su nahrasky kvalitne.
Pisem z mojej osobnej skusenosti. Anglicke zeny svoje deti nekoja. Sem tam sa nejaka najde ale v porovnani s nasimi krajinami je to velmi male percento.
V nemocnici som bola naozaj jedina zena co kojila a hned za mnou prisla sestricka a pytala sa ma aku znacku mlieka budem davat mojmu dietatu.
Ved sa skus spytat svojich znamych kolko z nich koji alebo kojilo, uvidis sam. Nebudem sa skriepit. isto sa tam najdu zeny co koja ale je ich velmi malo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosorka777
161-320
161-320


Založen: 6.3.2011
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 10:05 pm    Předmět: Citovat

nasla som jednu statistiku kde sa hovori ze 92% deti ktore odchadzaju z nemocnice su kojene. V troch mesiacoch uz iba 63%
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224720/dojcim-dojcis-dojcime/

nieco som nasla aj v uk http://www.isdscotlandarchive.scot.nhs.uk/isd/5939.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 1:33 am    Předmět: Citovat

bosorka777 napsal:
nechcem sa s tebou hadat, viem ze tam zijes.


I respect your opinions and experience, bosorka Wink Since we emailed a few times, I thought you were a very pleasant woman Wink ....


....and I like to know your experiences as a Slovak, who lived in my country Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syberianic
8-20
8-20


Založen: 21.9.2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 10:29 pm    Předmět: Citovat

Co může komu vadit, když kojí ženská na veřejnosti?! Když má dítě hlad, tak mu snad dá najíst, ne? Vždyť je to ta nejpřirozenější věc na světě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 5:34 pm    Předmět: Citovat

Syberianic napsal:
Co může komu vadit, když kojí ženská na veřejnosti?! Když má dítě hlad, tak mu snad dá najíst, ne? Vždyť je to ta nejpřirozenější věc na světě...


Souhlasím. Pro mě to nikdy nebylo nic příjemného, zvlášť ze začátku.Kojící koutek snad znám jen v Ikea, v žádném jiném zařízení jsem jej neviděla. Myslím, že žádná žena své prsy nevystavuje z nějaké záliby, ale proto, že je to prostě nutné. Snažila jsem se, a tak to pozoruji u většiny kojících matek, zasunout někam stranou a vytasit jenom tu část , která je potřeba. Ale zase zakrývat sebe i dítě šátkem, abych náhodou neurazila něčí jemnocit, mi přijde poněkud ponižující.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 8:37 pm    Předmět: Citovat

Káťa: no jo, ty se snažíš neexibovat a být ohleduplná.
Jenže zrovna tento týden jsem zase potkala exibicionistku v kavárně plné lidí. Ona si sedne zády ke zdi, čelem ke kavárně a pultu s personálem, vyhrne svetr a v plné parádě se vykozí. V tom OC jsou dva koutky na kojení, oba vyznačené na plánku. Opravdu jde jen o to chtít.

Mamča se rozplameňovala, že tohle by si nikdy nedovolila, že se vždycky snažila cestu naplánovat tak, aby mohla kojit v klidu a soukromí. A to za ní vlály děti tři.

Kdybych nechala uprostřed té kavárny vykadit štěně, že je to přece přirozené a ono mělo potřebu, to by byl skandál. Něbo kdybych si tam jen hlasitě krkla a začala se šťourat v nose atd atd. Taky je to přirozená potřeba, že ?
Ne, vážně, tady jde jen o ohleduplnost k okolí. Každý se nechce dívat na nahé poprsí, sekret z něj vytékající a slintající mimino. (To vše v přímém přenosu při konzumaci dortu). Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 9:20 pm    Předmět: Citovat

já se nedivím,že někdo exhibuje s kojením, mně stačí sprchy na bazéně. se tam ty ženské vyloženě vystavují a pak se přeslékají v společné šatně a kdyby jenom prsa ven.
a kdyby to byly mladé holky, ale to jsou ženské už starší. i těm chlapům okolo to podle pohledů neni příjemné.

ad kojení: to mi vůbec nevadí, pokud se na to neupozorňuje, většinou ta možnost je jít někde bokem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 9:42 pm    Předmět: Citovat

Já nevím, mě by ta vyprsená ženská nevadila, prostě bych se na ní nekoukala. Vždycky je možnost odvrátit zrak a nedívat se tam.
Hele, co bys dělala, kdybys bydlela ve slepé ulici u zdi a denodenně několikrát bys tam načapala močícího chlapa. Předevčírem večer dokonce celou partičku- 5 močících chlapů najednou. Smrad, mokré fleky, hnus. A neuděláš s tím nic. O psích hovnech( a mnohdy i lidských) nemluvě, ty jsou snad všude.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 9:52 pm    Předmět: Citovat

Káťa: můj názor je, že se člověk má chovat slušně a ohleduplně. Z toho vycházím. Pokud tak někdo nečiní, samozřejmě mi to vadí. A že se nemám dívat?
Jako pardon, ale to by mi mohla říct i souložící dvojice ve vlaku atd. To je dost scestný argument.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.