Kojení na veřejnosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=801f0cda2d2438ea7dd88e5bdaefe632Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 4:53 pm    Předmět: Citovat

Kojení je - aspon pro mě - intimní záležitost , chvilka, kdy se maminka a mimčo znovu prolínají , je k tomu potřeba klid a pohoda.
Nevidím nic špatného na tom, když mamina nakojí mimčo v parku na lavičce, v cukrárně, v mateřském centru, u dětského doktora .... ale nechápu matku, která kojila dvouleté ditě na rodičáku - rodiče seděli v kruhu, učitelka řešila problém s matematikou a matka vytáhla ňadro a šup s ním batoleti do pusy - to už zavání exhibicionismem ( prosím, nekamenovat! Smile ) Dvouleté dítě lze uklidnit i něčím jiným než mateřským prsem. Byla z toho vedle jak učitelka, tak tatínci - a upřimně - já taky.
Někde jsem četla trefnou poznámku, že některé dnešní mamky nastolily kult kojení - a běda tomu, kdo na ně nepohlíží s obdivem, ať už kojí v metru, v autobuse , či v kostele ( nekecám, opravdu v kostele !!! Shocked Laughing ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych připojit svůj názor, ktery je asi trochu staromodni, ale já to tak citím. Kojení na veřejnosti je mi silně proti srsti. Ano jsou případy, kdy se to dá omluvit. Pokud maminka kojí velmi malé dítě. Zkousnu to celkem snadno. Ale dvouleté dítě, to je na mě moc. Mám ráda emancipaci, ale všechno by mělo mít nějaké meze. ja nevím jestli se vyjadřuji, tak aby to bylo chapano správně. Jak napsala Ilona. Vadí mi ten "kult kojení".
Takhle, ono někdy je vidět, že maminka kojí, protiže musí. A někdy je to na druhou stranu čisté předvádění se. Viděla sem maminky které kojily velice decentně. Nebylo skoro nic vidět. Jiné ukážou světu téměř celý dekolt.
A ještě něco. I když to bude znít hloupě. Ale ty maminky co se předvádějí mi nejvíc vadí, je-li se mnou můj muž. Mají nějak ve zvyku dělat na něj ještě takové "usměvy" Rolling Eyes Embarassed
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

Tak já se prvně do diskuze přidávat nechtěla, protože na to v podstatě nemám žádný vyhrazený a speciální názor a dokud nekojím, tak to neřeším, ale částečně souhlasím s tím, s čím tady přišla poprvé Nicole. To v metru... přijde mi to jako vrchol nevkusu a pro mě to hraničí s exhibiocionismem. Kojení dvouletého dítěte uvnitř kroužku mi přijde rovněž ujeté, stejně jako "kult kojení sloužící k obdivu". Rolling Eyes

Kojení je velice intimní záležitost a vzhledem k tomu, že se jedná o fyziologickou potřebu, nemám nic proti kojení na veřejnosti, pokud je to nutné. Přece je blbost, aby kvůli tomu seděla žena jen doma... Je to sice krásné, milé atd, ale jakmile ženská rozlepí prsa a chce být díky tomu obdivována "všichni koukejte, jak kojím" to mi přijde úchylné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 7:57 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

Někde jsem četla trefnou poznámku, že některé dnešní mamky nastolily kult kojení - a běda tomu, kdo na ně nepohlíží s obdivem, ať už kojí v metru, v autobuse , či v kostele ( nekecám, opravdu v kostele !!! Shocked Laughing ).

No tak, kojení je věc boží a v tom kostele je tudíž na místě Laughing Laughing Laughing Laughing
No nic, humor stranou. Teď si představ, když já někde řeknu, že jednou kojit nebudu vůbec. Nedojde ani na vyslechnutí důvodů a jsem naprostý vyvrhel, co by své budoucí děcko div ne zabil Evil or Very Mad
Už vidím, jak jednou v porodnici bojuju s kroužkem sestřiček kolem své postele.
Jednou z mých nejsilnějších překážek ale je, že užívám (a budu muset užívat celý život) dva druhy hormonů a tím nemůžu cpát děcko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 8:37 pm    Předmět: Citovat

Kojeni na verejnosti mi nevadi, nejedna-li se o exhibici vseho...
Zase mam zkusenost, ze jsme byly se segrou nekde (uz nevim kde) a tam ji posilali nakojit rocni neter na zachod Evil or Very Mad Copak lidi jedi na zachode? Ale to bylo proto, ze se zeptala, kdyby se neptala a hned jednala.

Ale na druhou stranu jsem zastancem prestat kojit do roka. Kamoska kojila do 3 let a to byla fakt sila. Segra to teda taky dooost prehanela
a presne nastal ten problem, ze dite uz vi odkud to presne tece a jak to
dostat. Supr bylo, kdyz na verejnosti ve 2 letech zacala "maminko ja chci
mlicko" Embarassed Cim pozdeji tim to jde hure prestat - jak pro matku tak pro dite. Zatimco kamoska, ktera prestala kojit na 8 mesic na to vyzrala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 8:47 pm    Předmět: Citovat

Mně taky kojení na veřejnosti nevadí, sama jsem to občas udělala - člověk s mimčem někam jde a zkrátka to nestihne domů, když se kojí třeba po třech hodinách, tak se to stane dost snadno), našla jsem si nějaké klidnější místo a měla jsem takový fígl s plínou, že nebylo skoro nic vidět. Ve veřejném dopravním prostředku bych to tedy opravdu nedala. Nějaké odstříkávání je nebetyčná komplikace - vyvařené lahvičky, otrava s odsávačkou, jak to pak ohřát, a to mimino to nakonec stejně nechce, kdežto nakojené je za dvě minuty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 7:11 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Někde jsem četla trefnou poznámku, že některé dnešní mamky nastolily kult kojení - a běda tomu, kdo na ně nepohlíží s obdivem, ať už kojí v metru, v autobuse , či v kostele ( nekecám, opravdu v kostele !!! Shocked Laughing ).


Když manžel křtí nějaký mimino, tak přímo matku upozorňuje, že pokud bude potřebovat kojit v průběhu bohoslužby, tak klidně může a zatím to nikomu nevadilo, nevidim na tom nic pobuřujícího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 10:35 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Někde jsem četla trefnou poznámku, že některé dnešní mamky nastolily kult kojení - a běda tomu, kdo na ně nepohlíží s obdivem, ať už kojí v metru, v autobuse , či v kostele ( nekecám, opravdu v kostele !!! Shocked Laughing ).


jj, rika se, ze kojene deti jsou inteligentnejsi. Jenze v tom pripade me mamka osidila Laughing znama kdysi byla na nejake prednasce o kojeni a zeptala se, jak ma prestat. Pry ji najednou vsichni propichli ocima jako zlou matku Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

Jasný, dá se to přece udělat tak, že to prso vůbec nikdo ani nezahlídne - třeba právě díky tý plíně přehozený přes rameno a hlavičku dítěte.
Mě teda mnohem víc vadí ožralej dobytek, díky kterýmu smrdí celej autobus nebo dva, co si to rozdávali v aquaparku v jednom takovým koutečku ( nedělalo mi pak dobře pomyšlení na složení tý vody, v který plavu Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zokynka
81-160
81-160


Založen: 24.8.2008
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2009 11:15 am    Předmět: Citovat

Viděla jsem v TV, myslím v Uvolněte se prosím paní, která kojila děti asi do 15ti. Děti přišly ze školy, cucly si z prsu a přišlo jim to naprosto normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.