Posílení imunity
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b17dd6c5511ea4d9727279ecd2b81f90Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 11:37 am    Předmět: Posílení imunity Citovat

Máte nějaký tip na posílení imunity?
Vím o třapatce (echinacea), ale jinak nejsem v této oblasti moc zkušená. Ale tuhle zimu jsem prakticky v kuse více či méně nemocná a už mě to začíná pěkně štvát.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:20 pm    Předmět: Citovat

Myslíš posílení imunity bylinkama?
Třapatka nachová je výborná a navíc moc hezká bylinka. Tu můžu jen doporučit. Spoustě lidí ještě pomáhá meduňka. Tu doporučuju čerstvou, což je v zimě kapku problém. Na nachlazení je ještě dobrá sušená kopřiva, zavinutka a divizna. A nejlepší je to smíchat dohromady a najít si tu svoji nejlepší směs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Dani, ja jsem na tom tenhle rok velice podobne, porad nachcipana....
a na zaklade svych zkusenosti bych rekla, ze co muze imunitu fakt znicit, je prechazet ruzny chripky a nachlazeni (coz je muj pripad)...
on u nas v praci je to takovej standard, ze si kazdej vezme volno max dva dny, kdyz je mu nejhur, a pak zas maze do prace, kde prska na ty ostatni, kteri pak taky onemocni a tak porad dokola....Sad
takze ja bych radila, nemoci neprechazet a lezet doma v posteli (coz samo se snadno rika, ale pri te vysi nemocenske ... :-/)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

No já nasazuju hned od prosince pomeranče, grepy, hodně si dělam čaje a do nich mačkam citron... zvyšuju i přísun ovoce. Letos zatim dobrý, ještě jsem nebyla nemocná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

Můj osvědčený tip na zimní nemoci je borůvčí. a taky jsem ted začla používat bílou hluchavku a dostala jsem se z fakt hnusné chřipky celkem rychle Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 3:09 pm    Předmět: Citovat

já zase slyšela, že pomáhá baštit kyselé zelí, ale vyzkoušené to nemám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Myslíš posílení imunity bylinkama?

Jj, myslím bylinkama nebo prostě nějakou přírodní cestou, cpát do sebe tabletky mi připadá zbytečné.

Nika napsal:
Dani, ja jsem na tom tenhle rok velice podobne, porad nachcipana....
a na zaklade svych zkusenosti bych rekla, ze co muze imunitu fakt znicit, je prechazet ruzny chripky a nachlazeni....Sad
takze ja bych radila, nemoci neprechazet a lezet doma v posteli (coz samo se snadno rika, ale pri te vysi nemocenske ... :-/)

No mě výše nemocenské netrápí, neboť jsem stále nepracující studentka. Ale ty studentské povinnosti tu bohužel taky nějaké jsou. Snažím se vždycky aspoň den vydržet v posteli.
Navíc já dost trpím na rýmy a tam je to úplně nanic, to mi žádné ležení v posteli nepomůže, aspoň myslím. Confused

Rýma je vůbec hrozně blbá nemoc. Člověk trpí, ale že by měl aspoň horečku, která by si s tou nemocí mohla poradit, to ne. U mě je to bohužel tak, že jak přijde podzim, začne mi téct z nosu a skončí to někdy v dubnu, květnu. Sad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 6:46 pm    Předmět: Citovat

vraj hliva ustričná je na imunitu dobrá.. neviem, neskúšala som.. čo mne pomáha je také light otužovanie. v sprche.. poctivo každý večer sa na konci sprcovania opláchnuť nechutne studenou vodou a postupne ochladzovať.. brr, ale tých pár sekúnd sa dá prežiť. človek potom lepšie znáša zimu (nechodím moc naobliekaná - ale krk a nohy musím mať vždy v teple - a v izbe mávam bežne okolo 18st, u seba v izbe nekúrim). chorá bývam málokedy, max. ma tak občas chytí nádcha, raz za uhorský rok aj trochu chrípka (keď je nejaká veľká epidémia. začkovaná niesom. )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ally
321-600
321-600


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 435

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Dani, podľa mňa to chce najmä čistiť telo - v takom sa ani vírus či baktéria tak ľahko neuchytí (kým zanesené, oslabené telo je pre ne takmer rajom). Skúsiť zaradiť napr. ovocné dopoludnia, raz za deň zeleninový šalát, obmedziť mliečne výrobky a výrobky zo pšenice (oboje je hodne hlienotvorné a pokiaľ trpíš na rýmy, tak minimálne počas liečby môže byť ich vynechanie naozaj prospešné), občas si dopriať deň bez jedla či len na ovocí...uvidíš, že telu to len prospeje a keď nebude musieť neustále vynakladať kopu energie na elimináciu škodlivín zo stravy, bude sa mu i lepšie odolávať chorobám. Hodne spraví určite i pohyb, nejaké tie prechádzky na rozprúdenie krvi a zlepšenie vylučovania, ideálne na čerstvom a čistom vzduchu. Fajn je i spávanie pri otvorenom okne, otužovanie v sprche...
Myslím, že rôzne čaje a doplnky stravy môžu pomôcť tiež, ale sú to stále len doplnky... Wink
Niečo (trošku vitariánsky poňaté, ehm Cool )k tej rýme je napr. i tu: http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy/zeleninove_stavy/5311-cerstve_stavy_11_nachlazeni.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

Mě se teda taky osvědčil vitamín C,navíc jsem někde slyšela,že se mu taky řiká koktejl mládí, no je pravda,že v době kdy jsem byla shopná ho do sebe dostat dost a hlídala jsem si to,tak jsem nejen nebyla celou zimu nemocná,ale neměla ani opary na nose na který trpim při rýmě, nebo při velkym stresu,ale měla jsem i hodně hezkou pleť.
Stačí jen vybrat,jestli se cpát citrusama,jako Adél, nebo brát v nějakých tobolkách. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.