Posílení imunity
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7293445ba10f832dcd5038e885a9d49Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 3:10 pm    Předmět: Citovat

Prosím vás, dostala jsem od doktorky antibiotika, předpokládám, že mi to asi zlikviduje úplně všechno včetně toho dobrého - jak je to braním laktobacilů u atb? Berou se zároveň s atb nebo až potom? A máte s nějakými dobré zkušenosti? (už takhle jsem na tom s imunitou bídně...) Ale doufám, že atb rychle zaberou, pač sotva lezu a to ještě musím stejně někdy do školy Confused (minimálně zítra a ve čtvrtek...) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 3:27 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Prosím vás, dostala jsem od doktorky antibiotika, předpokládám, že mi to asi zlikviduje úplně všechno včetně toho dobrého - jak je to braním laktobacilů u atb? Berou se zároveň s atb nebo až potom? A máte s nějakými dobré zkušenosti? (už takhle jsem na tom s imunitou bídně...) Ale doufám, že atb rychle zaberou, pač sotva lezu a to ještě musím stejně někdy do školy Confused (minimálně zítra a ve čtvrtek...) Rolling Eyes

Měly by se brát odděleně od antibiotik, aby ty laktobacily hned nezabily. Já je brala vždycky v půlce intervalu mezi antibiotikama asi 2x denně. Akorát se musí uchovávat v lednici, tak nevím, jak to udělat, když musíš do školy...
EDIT: Jinak jsem je brala proto, aby mi ve střevech zbyla aspoň nějaká mikroflóra (nesmím mléko, takže jogurty jí nenaženu), a asi tomu pomohly, protože jsem neměla po ATB vůbec průjem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:28 pm    Předmět: Citovat

Asi sem divná, ale po ATB sem průjem neměla nikdy a co sem jich za život zbaštila. Jinak dají se pořídit i takové laktobacily, které se nedavají do lednice. Chce to v lékárně předložit jako podmínku a myslím, že to není o moc dražší, než klasické laktobacily Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:30 pm    Předmět: Citovat

Já atb neměla hrozně dlouho, takže si nepamatuju, co mi po nich bylo nebo nebylo Laughing šlo mi spíš o to, že to jsou ta širokospektrá, tak abych si potom doplnila "střevní mikroflóóŕu" Wink
Takže se pak prostě stavím v lékárně a o něco si řeknu, z toho co se prodává je to asi fuk které, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:34 pm    Předmět: Citovat

ja koukám ted na tohle http://www.pangamin.cz/page/bifi.php

vypada to pěkně i cenově, ale nikde nevidím, jestli se musí dávat do lednice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:35 pm    Předmět: Citovat

Tak to já ATB moc dobře nesnáším, obvykle mě střevní potíže neminou... Confused
To ani nevím, že jsou laktobacily, co nemusí být v lednici... i když je pravda, že když si je naposled kupovala, potřebovala jsem nějaký bez veškerých mléčných složek, tak mi nabídli jedny jediný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 4:39 pm    Předmět: Citovat

Nevypadá to zle, teď jsem si vyjela i nějaké jiné a dávat za to 300 Confused
http://www.lekarnice.cz/laktobacily-a-prebiotika/-/-/2430.html Tady je toho taky kupa... No, uvidíme, co mi pak poradí v lékárně, ale určitě by neškodilo větší balení. Mimochodem, po pivovarských kvasnicích je prý hlad Wink
(nejhorší je, že právě k těm atb nemůžu mléčný výrobky - a včera jsme byli na nákupu, máme plnou lednici jogurnů, sýrů, kefíru apod. Crying or Very sad To mě zničí... Twisted Evil)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 5:44 pm    Předmět: Citovat

Lalaith, mám dobré zkušenosti s Linexem forte. Ale ne po atb, ta jsem totiž naposled brala v roce 1992 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 6:01 pm    Předmět: Citovat

Díky, já to odhaduju na takových 6 let zpátka naposledy... Budu si to pamatovat, pak si pro ně skočím... Musí být v lednici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

mám dobrou zkušenost s APO - lactobacillus, jsou sice drahé, ale po trojech ATB během 3 měsíců mě pomohly Rolling Eyes měla jsem balení na 2 měsíce..

edit: berou se i ATB (je u toho návod) a v lednici fakt být nemusí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.