Zesvětlení vlasů heřmánkem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f54adcb97ead11a2459e931c3c5d14c2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 11:44 am    Předmět: Citovat

Možná si myslíš, že jsem napsala nesmysl, a máš na to právo, stejně jako já si teď můžu myslet, že se mýlíš ty. Ale nebudu se hádat a vytvářet tu nějaké spory. Usazování pigmentů u heřmánku není možné, protože pigmenty v heřmánku nejsou, kromě toho, že překrýt tmavý vlas pigmentem je obecně těžké. Vím jak chemické barvy působí na vlasy, pár hlav už jem taky barvila a vím, co to s nimi potom udělalo. Možná bychom se mohli ale taky pobavit o tom, jak fungují léčivé rostliny, na rozdíl od chemie o tom lidi moc neví a ráda se podělím o to, co já o tom vím. Ale jen pokud máme na téhle diskusi zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 12:08 pm    Předmět: Citovat

Jaj, tady to trošku vře. Ono je to s těma bylinkama těžký, když jsou o nich kolikrát v různých knihách jiné informace.
A nedal by se do toho zábalu přidat nějaký olej, aby ten heřmánek vlasy tolik nevysušoval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 12:28 pm    Předmět: Citovat

Přímo do toho zábalu asi ne, ale potom určitě ano:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
galadriel
161-320
161-320


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 12:54 pm    Předmět: Citovat

Jani a myslis, ze mi to trosinku zesvetli stredne hnede vlasy?
Jeste bych to chapala u blond, ale u tech stredne hnedych nevim. Vsude se rika, ze hermanek je jen na blond
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jana
81-160
81-160


Založen: 14.4.2006
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Já mám vlasy středně hnědé, do pasu dlouhé.Zesvětlilo mi to vlasy opravdu pěkně, samozdřejmě, že nemužeš počítat, že budeš blondýna.Na sluníčku jsou takové medově zlaté.Co se týče toho oleje, přemýšlela jsem taky o tom, že ho tam přidám, ale z duvodu toho, abych využila čas-5hodin- kdy musím mít zabalené vlasy.Jsem zvyklá dělat si olejové zábaly několik hodin. Jinak vlasy nijak neutrpěly, jediná nevýhoda je vymýt dobře ten heřmánek, případně potom ještě vyčesat ze suchých vlasu.Tenhle recept na zesvětlení jsem našla v jedné knížce o bylinkách, a právě tam to bylo tak přesně popsáno, že jsem to prostě zkusila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 9:32 pm    Předmět: Citovat

za pokus to stálo:)hlavně když to funguje. Co to bylo za knížku? Jen pro informaci, docela bych si to přečetla:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 11:11 pm    Předmět: Citovat

Jana napsal:
To si tedy napsala pěkný nesmysl.Heřmánek obarví vlasy tak, že se na vlasu usazují světlé pigmenty a mimo jinné to i chrání vlas před UV zářením.Jinak Tě nechávám žít v tvých mylných představách, zřejmě nemáš vubec tušení, co je to chemická barva či odbarvovač, jak pusobí na vlas a co je duvodem toho, že vlasy poškozuje.Nehodlam o tom s tebou dál diskutovat.Každý ať si vytvoří vlastní názor.


Jani, já bych se do Ještěrky takto neobouvala. Ona bylinky přímo studuje a ví toho o nich dost a dost. Troufám si tvrdit, že i podstatně víc než Ty. Heřmánek žádný pigment nemá, jinak už by ho dávno používali k barvení látek a bůhví čeho jako hennu. Spíš bych řekla, že obsahuje nějaké silice, které mohou vlas klidně naleptat. je silně aromatický, to asi také nebude samo sebou. Má osobní zkušenost s heřmánkem je taková, že i když jsem si koupila pouhý šampon s heřmánkem, vlasy zesvětloval jedině tak, že mi je příšerně vysoušel. To je pak snadno vlas světlejší, když je vysušený jak kostra na poušti! Takže této bylince už holduji jenom v čaji Smile
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Jinak za sebe bych řekla, že na zesvětlení z heřmánku opravdu moc šance nebude. Mám vlasy světle hnědé, včera jsem na nich měla zlatou hennu (která na rozdíl od heřmánku obsahuje i ty pigmenty) a výsledkem je pouze sotva postřehnutelný lesk. Takže já bych byla se silnými dryáku z heřmánku dost opatrná.
Návrat nahoru
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 11:32 am    Předmět: Citovat

To je pravda, že heřmánek vysušuje, i na kůži. Zrovna jsem s ním ošetřovala malému nějakou opruzeninu. Takže tím pádem musí vysoušet i vlasy. Každopádně bych se přidržela názoru Ještěrky jako studované bylinkářky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 2:55 pm    Předmět: Citovat

moje kamoska na gymplu mela (krome jinech prednosti) i nadherny blond vlasy a rikala, ze si je natira citronovou satvou (a necha treba celej den nacitronovany) a ze ji po tom svetlaj.....
no nevim, u ni to spis byly geny (hnusny, nespravedlivy geny!!!Smile, ale za vyzkouseni nic nedate....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.