Čaj, čajovny, čajování...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Doporučte mi něco v Praze Confused To Brno někdy určitě vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Doporučuji čajovnu v Resslově ulici
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá červen 29, 2007 4:38 pm    Předmět: Citovat

Díky, vzpomínám si, že dobře umístěná je jistá čajovna blízko Hradu, nad lobkovickou zahradou (ta co je pod Petřínem). Ale bylo to trochu snobské (fotky Havla a dalajlámy jako významných hostů atp.) Ale nikdy jsem nebyl uvnitř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

Nevíš náhodou něco o čaji Hojicha? Chutná podobně jako Pu-ehr (myslím, že vymáchané ponožky jsou naprosto odpovídající). V popisu má, že alkalizuje krev a tak...Zajímalo by mě o něm něco víc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 11:41 pm    Předmět: Hojicha Citovat

Haló, čaj Hojicha jsem ještě nepil, ale vyrábí se z Banchy a tu znám, takže to bude určitě dobrý hořký čaj, s japonskou chutí podobnou oorlongu. (Ne vypláchnutým ponožkám Evil or Very Mad taková neúcta!) Díky za typ tenhle čaj, zítra ho zkusím (vlastně dneska), Confused už jsem trochu grogy. Apropo Bancha není ten, co se kombinuje s rýží... dobrou noc a dobrou chuť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po červenec 02, 2007 11:43 pm    Předmět: hodiny Citovat

všímám si, že můj příspěvek je ohodinován na 11:41pm, jenže já ho píšu v 0:49 am. Záhada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 1:19 pm    Předmět: Citovat

Třeba je to tím, že ho špatně připravuji. Zalívám ho vroucí vodou, tak jako každý čaj...ale nevím, třeba je správný postup u přípravy tohoto čaje jiný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 10:39 pm    Předmět: Ponožky Lapsang Souchong Citovat

No, tím to asi nebude, i když se dopručuje nechat vodu chvíli odstát, zalívat asi při 70 °C, ale to platí asi pro všechny čaje. Pro Lapsang Souchong je hlavní, abys měla ráda příjemnou kouřovou vůni Razz !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 4:06 pm    Předmět: Re: Hojicha Citovat

jan schmidt napsal:
Haló, čaj Hojicha jsem ještě nepil, ale vyrábí se z Banchy a tu znám, takže to bude určitě dobrý hořký čaj, s japonskou chutí podobnou oorlongu. (Ne vypláchnutým ponožkám Evil or Very Mad taková neúcta!) Díky za typ tenhle čaj, zítra ho zkusím (vlastně dneska), Confused už jsem trochu grogy. Apropo Bancha není ten, co se kombinuje s rýží... dobrou noc a dobrou chuť



Promin ale pomotala sem si asi nazvy Embarassed ale porad zastavam to ze podle me je z japoncu nejlepsi gykuro a sencha a rozhodne macha Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 9:26 pm    Předmět: Re: Lapsang Souchong a jiné čaje Citovat

jan schmidt napsal:
Otevírám diskuzi na kontroverzní téma: Lapsang Souchong. Surprised Magický čínský čaj s podmanivou kouřovou vůní - někdo jej zbožňuje, někdo proklíná, někomu voní, někomu smrdí jako uvařená pneumatika. Jaké s ním máte zkušenosti vy? Vyhodí vás partner (ka), když si ho uvaříte?
P.S. Prý je v něm i tajemství nesmírně dlouhovlasých Číňanek. Idea Jestli jste ho ještě nezkusili, zkuste!


Bez mléka se pít nedá, ale oslazený s mlékem je bezva. Partner mě s tím nevyhazuje, sám pije horší patoky (Jak může někomu chutnat rancho maté?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.