Historický šerm
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea170d93de22226b69f92874c04ac55dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

Já holky znám a gladiátorky dělají proto, že je to baví. Takhle vlastně přiznávají, že jsou holky, ale můžou velice kvalitně v rámci vystoupení vyklepnout i chlapy.
(a pod těma tunikama mají dobové bombarďáky, tak pánům stejně sklapne Smile )
http://foto.curiavitkov.cz/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=17837&g2_serialNumber=3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

S "ženskou otázkou" v šermu je to složité. Sama nešermuji (kamarád se mě jdnou pokoušel cosi učit a má spoustu humorných zážitků), ale na mnoha akcích, z nichž hodně i pořádáme samozřejmě šermíře potkávám a znám. Vzhledem k tomu, že se snažíme o dobovou věrohodnost (kostýmy, etiketa a samozřejmě co nejméně scéniky do tanců) tak skupiny z bojujícími ženami nemá většina z nás ráda. Když je maskovaná za chlapa,tak ještě OK. Když ale, jako u jedné nejmenované skupiny, běhá po kolbišti baba,ještě pod jménem princezna XY(když i u mužů královské krve byla účast na turnaji problém a bojovali zpravidla inkognito!), a vymete se všemi chlapy- vadí mi to a dojem nezachrání ani dobrá technická úroveň skupiny. Pokud se obvykle snažíme o maximální možnou dobovost, tak faktem prostě zůstává,že v období gotiky až rokoka ženy prostě na turnajích nebojovaly, maximálně nosily dýky a tak pro svou obranu. Takže zbývá buď maskování, nebo markytánka pacifikující vojáky koštětem,jak tu někdo psal apod.
Gladiátorky už do naší doby nepatří Sad
Prostě feministkyse mohou bouřit jak chtějí, ale žena hopsající po kolbišti coby žena a ne coby chlap činí dobovost vystoupení téměř nulovou. Což někomu nemusí vadit, zažila jsem to na akcích, kde nás prostě zaplatili za zatančení, takže do ostatních účinkujících jsme samozřejmě nemluvili. Ale na "naší " akci jsem bojující babu neviděla. Prostě je tu pořád rozpor mezi snahou umožnit každému dělat co ho baví a tím, co je dobové. A historický šerm by se o dobovost snažit měl, patří to k němu.
To ale není případ Nicole, která vystupovat nikde nechce, já jen chtěla podotknout, jak je to tam, kde snaha vystupovat je. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

Bone: zlá, zlá! Tys ji vyplašila, zase bych začal jezdit na Gladius Very Happy

Pravda je, že ženská jako ženská se má na bojišti vyskytnout - když už - tak až po boji. Ty gladiátorky jsou de facto jediná možnost jak se neschovávat za chlapa. Bohužel spoustě ženským nedochází, že když si vezmou jen mužský kostým, tak moc jako chlapi nevypadají Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 5:20 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
Bohužel spoustě ženským nedochází, že když si vezmou jen mužský kostým, tak moc jako chlapi nevypadají Sad


Jenže tohle nedochází ani mnohým chlapcům. Že nestačí vzít si na sebe zbroj, aby z krpatého vychrtlého mladíčka s beďarama na obličeji najednou byl mocný silný rytíř Smile A že takových zjevů se dá potkat IMHO víc než bojujících maskovaných žen Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
sobebor napsal:
Bohužel spoustě ženským nedochází, že když si vezmou jen mužský kostým, tak moc jako chlapi nevypadají Sad


Jenže tohle nedochází ani mnohým chlapcům. Že nestačí vzít si na sebe zbroj, aby z krpatého vychrtlého mladíčka s beďarama na obličeji najednou byl mocný silný rytíř Smile A že takových zjevů se dá potkat IMHO víc než bojujících maskovaných žen Smile


Ha ha Bonemína 1:0 Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:02 pm    Předmět: Citovat

No mě šoupnout někam do staro/středověku, budu stejně jako teď mimo pravidla. A možná i mimo zákon. Takže to vidím na nějaké zbojnictvo, čarodějnictvo nebo jinou verbež Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Bone: to je obecně k pojetí dobovosti a komplexnosti postav. A tady maj baby právě ten úkol navíc - udělat ze sebe chlapa Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út březen 03, 2009 10:47 pm    Předmět: Citovat

Tak hlásím, že jsem se do toho pustila. Tímto děkuji vřele všem za rady a porady. Jsme v kurzu půl na půl, takže se zatím žádná diskriminace nekoná Razz
Zatím se začíná kroky a kordem. Čímž jsem se utvrdila, že taneční popichování není můj šálek čaje. Ale je dobré umět základy. Brzy postoupím do dalšího levelu. Upsala jsem se na půl roku (zatím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veverka
41-80
41-80


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 53
Bydliště: Modra, Brno... Obcas Prerov...

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 1:21 pm    Předmět: Citovat

Tak to ti zatím gratuluju...
Pak dej vědět jak pokračuješ ;o)
Ne každý na to má sílu a žaludek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Já se se zbraní učila máchat tak dva roky, možná dýl, pak jsem zjistila, že mě to nebaví. Že mi sice trochu zhubly stehna, ale že na to nemám povahu. A postupně jsem zjistila, že ten meč nepovažuju za tak fajnovou zbraň ani na koukání. Radši kopí, nebo třeba palcáty a jiné drtivé hračky, to mě baví víc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.