Hnědá henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=90258ac30d68be3f7c8ffca1e6271df5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2016 9:06 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Holky tady pravidelně hennují vlasy jen u hlavy právě proto, aby to nešlo příliš do tmava (do hněda). Ve více vrstvách to už rezaté není (teda kromě odlesků na slunci). A co vím, tak do červena se s hennou (čistou, bez pikramátu) podařilo jít akorát Jitt.

Jinak kdyžtak mě opravte, ale mám dojem, že i vlasy z momentální úvodní fotky (Hortenzie) jsou hennové. A to by mohlo odpovídat tvé vysněné barvě, ne?


Jen opravim, micham HC bordo (s pikramatem) a cistou hennu, ovsem Nikince sla Lamda v koncich az do cervenofialove prave diky nanosum, u hlavy to ale mela dozrz. Samotna HC bordo mi jde hodne do cervenofialova a tak ji micham s cistou (pripadne dam jen cistou) abych ten studeny odstin stahla trochu do teplejsiho.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fairywoodlandsprite
41-80
41-80


Založen: 24.10.2015
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2016 10:56 pm    Předmět: Citovat

Aha, děkuji. Ještě jsem ve fázi zvažování - to trvá tak dva měsíce, pokud po dvou měsících pořád chci změnu, tak to udělám xD Děkuji velice za rady, moc jste mi pomohly!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stafi
0-7
0-7


Založen: 23.2.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2016 9:59 pm    Předmět: Citovat

Hezký den, chtěla bych se poradit, z důvodu seberoi ve vlasech a touze po zdravých vlasech jsem začala pře 1,5 rokem s hennou, používám Hennu Khadi (světlehnědou s lžící tmavě hnědé) s odstínem jsem spokojená.
Dřív jsem barvila Wellou, po začátku s Hennou, dokud chemka neodrostla jsem měla objem normální (dříve vlasy byly tvrdé) a konce se zacuchávaly, dávala jsem olej pro výživu. Momentálně už tento problém nemám, olej nedávám, jen Hennu, kondicioner nepoužívám...a mám strašlivě jemné vlasy... vypadá to,že mám tak poloviční objem, co dřív. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Je to Hennou Khadi, mám zkusit jinou? Nebo mám dát chemku všude kromě kořínků(kvůli seberoi), ke kořínkům dát pouze Hennu....
Jsem z toho opravdu nešťastná...Děkuji moc za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 12:26 am    Předmět: Citovat

Já myslím, že je to v pořádku, že vlasy přestaly být krepaté, což se u odrůstání chemických barev stává. Jestli dáváš do henny olej, tak to možná dělá on. A ještě mě napadlo, jestli ti nějak víc nepadaly vlasy, že by jich bylo momentálně trochu míň... Jinak na kvalitu vlasů působí i hormonální změny nebo výkyvy. Slyšela jsem, že v pubertě vlasy zjemní, v těhotenství zhoustnou, po čtyřicítce jsou hrubší, můžou být nepoddajné atd. Podle mě zase babičky mají zpátky jemné.. takže..
Nechci bejt "chytrá", to jenom tak teoretizuju... Rolling Eyes Laughing

Je tady ve fóru taky diskuze, která se jmenuje Změna kvality vlasů po henně. Možná tam budou užitečné rady. A podle mě tu bylo i vlákno o seboree. Držím palce! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st únor 24, 2016 9:00 am    Předmět: Citovat

Urcite bych nemichala indigo a peroxid (z chemickych barev), navzajem se to nesnasi a vytvari to efekt "miss Brcalnik" ... barvivo indiga vlivem pusobeni peroxidu zezelena a zbavit se toho je temer nemozny Sad

Jak psala Harik, je mozne ze ti henna vlasy uhladila a tim padem prestaly byt krepate a cele "najezene" jako po chemickych barvach. Co ale koukam do slozeni, je tam krom indiga a henny I amla, ktera se pouziva jako kondicioner a jeste dve dalsi pecujici bylinky (neem, bhringhraj) ... mozna je to tim.

Nevim, nakolik je tvuj barevny odstin do zrz, ale pokud nemiris na hnedou barvu bez zrz odlesku, zkusila bych tu svetlou hnedou vymenit za jinou znacku. Je fakt, ze Khadi chyta asi nejvice do hnede a nejlepe drzi, ale delat to treba ob barveni, nebo ubrat svetlehnede a misto toho tam dat lzici nejake jine hnede .... experimentovat. Indigo ma vyhodu ze se rychle vymyje, tak i kdybys skoncila jednou tmavsi nez chces, tak se s tim porad da neco delat Smile

Ale na chemku + indigo fakt bacha ... byt to cista henna tak se o tom da uvazovat, ale takhle to fakt nedoporucuju.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stafi
0-7
0-7


Založen: 23.2.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 8:40 am    Předmět: Citovat

Děkuji za odpovědi:
Olej žádný nepoužívám, ani masky, kondicionery...
Nikdy ani před chemií jsem neměla tak jemné vlasy.
Mám už dvě děti (s hromonální nerovnováhou mám zkušenosti), ale momentálně je to cca 5 let od posledního kojení.
Původně jsem chtěla Khadi, abych to neměla do zrz, pokud máte typ na světle hnědou hennu od jiné značky, budu ráda (zkoušela jsem v minul. LUSH, ale momentálně na můj problém není vhodná).
Pokud by někdo měl zkušenost, že Khadi na něho mělo podobný vliv, prosím dejte vědět. (i tipy, která henna opravdu posílila vlasy).
Není to můj subjektivní pocit, i moje kadeřnice mi říká, že mám extrémně jemné vlasy, ať je raději vůbez nezatěžuji (nefoukám, nebarvím....atd).Přitom mi mamka od malička říkala, že mám vlasy, jak dráty do betonu Smile.
Děkuji moc za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 10:52 am    Předmět: Citovat

Používám hennecolor a rozhodně míň uhlazuje vlasy, než předtím Khadi. Zkus se podívat do vzorníku, jaký by se ti líbil odstín. Měla jsem kaštanovou a šla trochu do zrz. Mě se to líbilo, ale abys nebyla zklamaná. Když hennu zaliješ studenou vodou, má lepší regenerační účinky, což teď spíš asi nechceš. Zkus hennu zapéct a nechat odstát, aby primárně barvila, ale tolik neuhlazovala vlasy.

Mě na přejemnělý vlasy pomohlo přelití čajem, asi nejlíp heřmánek, ten trochu zdrsňuje a zelený čaj je podobný. Jinak bych zkusila začít od pokožky hlavy, aby ti především začaly růst silnější vlasy. Rychle rostou po bioaquanolu U a jsou tam i podrosty dalších vlasů. Stačí ho dávat jen hned po mytí na pokožku a pak nechat být.

Samozřejmě vyzkoušej různý takovýhle menší změny, ale nakonec by mohlo pomoct zeptat se doktora (kožního) nebo zajít do trichologický poradny. Anebo-zkusit alternativu. Kolikrát to může mít hlubší příčinu a vlasy budou jen projev.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 11:40 am    Předmět: Citovat

Zeleny caj je super, taky ho pouzivam obcas na preliv a vlasy si rozhodne nestezuji, dokonce po nich mam i trochu objem Smile (lehce vysusuje).

Ono to fakt muze byt tou amlou/neemem/bhringhrajem co je navic v te Khadi henne. Tyhle bylinky se pouzivaji jako prirodni kondicionery a mozna jsou na tebe moc "pecujici".

Hennu s indigem ani samotne indigo ale urcite nezapekat ani nezalevat vrouci vodou! Tim se to indigo znici! (teplota do 50°C !!!)

Teoreticky by se dalo uvazovat (pokud nechces zrz ale do cervena by ti to nevadilo) o smichani Hennecolor bordo a indiga ... ta HC jde do cervena asi nejvic co sme tu zatim nasly a v nanosech jsou pak ty vlasy echt cervenofialovy (pri pouziti samotne). Predpokladam ze s indigem by to dokupy dalo takovou cervenohnedou ... ale asi ne moc svetlou :/

Jeste je moznost, pokud se rozhodnes pro jinou znacku i presto, ze muze byt dozrz, pouzivat po kazdem myti preliv ibiskovym cajem (100% ibisek idealne). Prelit a neoplachovat, mezi mytima mi udelal docela obstojnou cervenofialovou uz od korinku, cimz castecne prerazil nazrzlou Lamdu (Proste ty odlesky byly vic do cervena nez do zrz). Ale vylozene studeny odstin to proste neni, no Confused

Rozhodne bych ale nebrala hennu LUSH ktera obsahuje navic i olejicky a masla a dalsi prisady (vse je bezpecne, o tom zadna), ale hodne lidi tu rikalo ze po nich mely vlasy spis zplihle a prepecovane, prave skrz ty oleje, coz je to, cemu se chces vyhnout.

Jinak se obavam, ze moc moznosti neni, henny obecne (i ty hnede) chytaji do hnedozrz (kvuli henne) a zatim vime jedine o Khadi, ktere se to podarilo vychytat tak, ze jim to fakt tu zrz nehazi, asi kvuli tem pridanym bylinkam, ale to je proste zacarovany kruh Confused

Muzes zkusit ten zeleny caj (udelat si oplach a nesmyvat, nechat to tam a vysusit), pripadne si zkusit umyt vlasy treba lavovou zemi/jilem ... nebo necim, co ti je predtim vysusovalo, tim by se ta "prepecovanost" mohla vykompenzovat.

A ke tvemu poslednimu dotazu/poznamce ... vlasy se s vekem meni, zejmena pri/po HA, tehotenstvi a vsech tech nasich hormonalnich bourich kterymi v zivote jako zeny prochazime. Takze i pokud jsi v detstvi mela vlasy jako armatury, tak se muze stat, ze po detech budou velice jemne a jejich pravy opak ... Embarassed Nicmene i jemne mohou byt krasne Wink (jsem majitelkou zrovna takovych, rovnych a ke vsemu urputne odolavajicich pokusum o zvlneni Laughing)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 12:02 pm    Předmět: Citovat

hennou to nebude. Barvila jsem hennecolor, henne khadi a teď míchám henne, hennecolor a khadi. jediné co opravdu mělo na vlasy vliv byla těhotenství a porody. Vlasů je méně. Ale ne proto, že by se ztenčil vlas, ale proto, že mi 2x vypada více než třetina vlasů. A nějakou dobu bude trvat, než se to napraví. nehledě na to, že mi většina vlasů začala opět růst až po nasazení vitamínů. (po prvním i druhém vypadávání mi 2 měsíce po nazazení vit. narostla doslova nová ofina : 1-1.5cm široká) než se to projeví v délkách bude trvat. ta poslední ofina má asi 10cm...

A jak píše Jitt..na knědou hennu teplotu do 50°C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 9:31 pm    Předmět: Citovat

Stafi psala, že používá světle hnědou se lžící tmavě hnědé. Ta směs mi nějak neutkvěla, myslela jsem, že ve světle hnědé indigo není. Exclamation Ještě že jste hned zareagovaly! Embarassed

Jen pro povzbuzení-henna podle mě podporuje růst vlasů. Takže se těš, že určitě brzo zaúčinkuje. Smile Zkus možná ty vitamíny, co psala Wensdy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68, 69  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.