dlouhé vlasy a atopický ekzém
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=48d77280688821db556c11e57b8dc608Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 10:54 am    Předmět: Citovat

Devilbajka napsal:
Celkově na atopický exem velmi pomáhá Kozí mlíčko - kozí syrovátka. V lékárně - či na netu- se dá koupit šampon La Chevre- navíc podpoříte český prodej, je to vyráběno z mlíčka českých kozenek.Pracuji s touto kosmetikou spoustu let a opravdu hodně klientkám to pomohlo na všelijaké neduhy, ať atopák, lupénku apod. http://www.krasa.cz/jemny-vlasovy-sampon-se-syrovatkou-la-chevre--g.html


Mám atopický ekzém na rukou, občas pod koleny a na krku, s kozím mlékem jsem zkoušela sprcháč a rozdráždil ještě víc.

Myslím, že takhle radit se nedá, atopik si musí sám najít kosmetiku, která mu vyhovuje nejvíc. Zkoušla jsem veškerou dostupnou kosmetiku na atopický ekzém a nesedlo mi z toho nic, teď mám Eucerin sprchovou emulzi a sprchový olej pro citlivou pokožku a myslím, že jsem našla vhodnou kosmetiku, sice ta cena Rolling Eyes , ale nedá se nic dělat. Nejhorší kosmetika přímo na atopický ekzém byla pro mě ta od Cannadermu, a to ji hodně atopiků chválí. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Já kupodivu neměla nikdy s ekzémem ve vlasech žádný velký problém, i když patřím do kategorie těžká forma AE, dokonce i při pobytu v nemocnici, kdy zbytek kůže vypadal jako postižený leprou, tak hlava docela v pohodě. Maximálně trochu svědění a poškrábání, ale nikdy nejsem nemusela naštěstí na hlavu nic patlat, zvlášť takový dehet asi musí být pro vlasy "lahůdka" Sad
Hodně moc mi pomohla kopřivová voda a docela příznivé účinky na svědění a suchou kůži na hlavě přičítám i Bioharu a citrónu.

Co se týče kosmetiky, souhlasím s Ivet, u mě je to tak, že každou chvíli mi vyhovuje něco jiného, záleží na stavu ekzému. Obecně mi dost škodí hodně doporučovaná Indulona nebo sádlo, ty jen opravdu vyjímečně sednou, dost se mi osvědčil gel z aloe vera na spáleniny nebo Excipial Lipolotio z lékárny. Cannaderm taky hrůza, příliš mastný...
Momentálně jsem třeba ve stavu, kdy nejlepší je nepatlat vůbec nic, ani aloe, takže když mi bude někdo tvrdit, že mi zaručeně něco pomůže, protože to pomáhá spoustě jiných lidí, tak se asi jen usměju.

Co se týče šampónů, nevadí mi skoro žádný, ale pokud má někdo opravdu hodně citlivou kůži na hlavě, tak bych asi doporučila bylinný henna šampón z DM, je stejné značky jako jejich henna a je na něm přímo napsáno, že je vhodný při alergických projevech kůže. Je opravdu hodně jemný. Cannaderm na atop. ekzém mě osobně vůbec nesedl, takže je vidět, jak moc je to individuální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

Excipial je výborný, akorát mě štvala ta jeho vůně, na druhou stranu ale vydržel hrozně dlouho a doplácela jsem jen 8 Kč. A potom ještě nedám dopustit na Oílatum, spousta lidí tady tekutý parafin zavrhuje, ale mám ten sprchový gel, se kterým si myju jen ruce, a je perfektní.

Vím, jsem trochu OT, nic z toho se na hlavu plácat nedá, ale raději než po šamponech na atopický ekzém a citlivou pokožku bych se asi pídila po nějakém lehkém šamponu na normální vlasy, tyhle šampony většinou mívají jednodušší složení a nejsou přeplácané potenciálními dráždidly.
Radit se moc nedá, ale opravdu hezké složení má třeba šampon na normální vlasy se solí z mrtvého moře značky Kawar. Už je to delší dobu, co jsem ho měla, ale tuším, že neobsahuje ani silikony ani SLS, byl opravdu hodně lehký.

Mně teď ekzém úplně zmizel a už ho několik týdnů nemám, je to úplně skvělý pocit, ale už se děsím podzimu, kdy se vždycky vrací. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 4:24 pm    Předmět: Citovat

Vidíš, tak to mě zas Oilatum dost vadil Smile
Ten Excipial možná moc nevoní, tak nakysle, protože je v něm urea a ta je na tom to nejlepší, protože díky ní se v kůži udrží vlhkost, ale dle lékárnice zase dost lidí dráždí právě ta kyselost - je fakt, že na rozjetý ekzém bych to nedávala. Ale přijde mi, že kyselé docela pomáhá udržet kůži v pohodě, i ten citrón na vlasovou pokožku si lidi pochvalují, přitom já bych v žádném případě nemohla ani trochu citrónové šťávy vnitřně, to by byla má smrt, ale na kůži i koncentrovanou šťávu v pohodě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Vidíš, tak to mě zas Oilatum dost vadil Smile
Ten Excipial možná moc nevoní, tak nakysle, protože je v něm urea a ta je na tom to nejlepší, protože díky ní se v kůži udrží vlhkost, ale dle lékárnice zase dost lidí dráždí právě ta kyselost - je fakt, že na rozjetý ekzém bych to nedávala. Ale přijde mi, že kyselé docela pomáhá udržet kůži v pohodě, i ten citrón na vlasovou pokožku si lidi pochvalují, přitom já bych v žádném případě nemohla ani trochu citrónové šťávy vnitřně, to by byla má smrt, ale na kůži i koncentrovanou šťávu v pohodě Smile


No vidíš, mně ten Excipial doktorka napsala přímo na atopický ekzém, přitom primárně je na vysušenou pokožku k obnovení tukové vrstvy. Používala jsem ho v práci několikrát denně, vždycky jsem ho pořádně zatřela a potom si utřela ruce ubrouskem, a myslím, že docela pomáhal. Ta vůně mi přijde spíš taková hodně nasládlá, ale každý to cítí asi jinak, i když myslím, že je ho více stupňů, já jsem měla na středně až extrémně vysušenou pokožku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se musela jít podívat, co to vůbec používám já Smile
A je to ten samý, středně až extrémně vysušená pokožka, oranžovo červeno bílý, že? Asi máš dobrou doktorku, já si ho platím celý, je docela drahý, doktorka mi zásadně píše jenom kortikoidy a dělané masti, Excipial mi odmítla napsat (pacient až na prvním místě...) Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Tak jsem se musela jít podívat, co to vůbec používám já Smile
A je to ten samý, středně až extrémně vysušená pokožka, oranžovo červeno bílý, že? Asi máš dobrou doktorku, já si ho platím celý, je docela drahý, doktorka mi zásadně píše jenom kortikoidy a dělané masti, Excipial mi odmítla napsat (pacient až na prvním místě...) Sad


Jo jo, to je on, tak to mám štěstí, vůbec totiž netuším, kolik normálně stojí. Smile Ale teď jsem koukala, že těch výrobků mají hodně, kromě lotia pak ještě krémy a masti. Napsala mi ho moje praktická doktorka, s tou je mnohem lepší reč, tedy taky jak kdy, ale dermatoložku mám úplně na nic, ta mi odmítla cokoliv napsat s tím, že by to stejně bylo k ničemu. Rolling Eyes Ať k ní přijdete s čímkoliv, jen se na vás zdálky podívá a řekne, že se s tím nedá nic dělat, taky už k ní v životě nevlezu.
Vím, co by mi stoprocentně pomohlo...prachobyčejný Dithiaden, jenomže ten už vyšel z "módy", prý jen unavuje a nikdo mi ho nechce napsat. Jenomže mě jako malou AE dočista zbavil, brala jsem ho asi od šesti s malými přestávkami několik let a žádná únava se nekonala. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 6:01 am    Předmět: Citovat

Kožní lékaři (až na výjimky, které uznávají, že s atopickým ekzémem si klasická medicína neví moc rady) jsou bohužel asi všude stejní - mají své poučky, mimo ty poučky nic neexistuje, takže výrazné zlepšení díky alternativní medicíně připisují náhodě nebo placebo efektu, v žádném případě nenosit oblečení nebo rukavice z vlny, i když mi prokazatelně nevadí, chodit na sluníčko, i když mi prokazatelně škodí, promazávat za každou cenu, jednou mě sestra na kožním sjela za to, že jsem si dovolila sprchovat se ledovou vodou, protože to bylo to jediné, co mi pomohlo v tu chvíli na svědivku, když ona mi nebyla schopna v noci v nemocnici pomoct... děs. Nejlepší přijít, nechat si napsat léky a masti a nazdar, neočekávat individuální radu nebo pomoc.
Taky tu svou kožní doktorku docela nesnáším, ale co se dá dělat, někdo mi ty masti napsat musí.

Mě ten Excipial v lékárně stojí myslím 112,- naštěstí docela vydrží, pokud člověk není zrovna úplně vysušený.

Ale to už jsem opravdu odbočila od tématu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 7:51 am    Předmět: Citovat

Tak nevím, já mám atopálk od malička. Sluníčko mám zakazaný (což mi moc nevadí) a mazat se v podstatě taky nemusím- to dle potřeby. Poslední kožní mi naopak řekla, že za ta leta vim sama nejlíp co mi vadí a co ne. Žádný napsany krem nemám. Cokoli na atopak mi vyvolá akne, cokoli n aakne atopák- zvlaště hojivé masti. Atopak mi hnisa a dost. nejspiš kvuli RA. Expicial je mi na nic, mám po něm pocit suche kuže a mažu víc a víc a víc. Krémy musím střídat. nemohu si koupit dva stejne za sebou- ty na hydrataci. Kupuju je 300kč+. Opalováky jen la roche nebo Avene..450kč+... a co, se z toho nepotentočkuju. To že vypadam jak lepraček, na to sem zvyklá. Když se to někomu nelíbí, at na mě někouká.... Laughing Laughing Laughing Laughing Wink


na ruce si kupuju i levnější. Na dlaních mne atopak zatím netrapí Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:05 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Poslední kožní mi naopak řekla, že za ta leta vim sama nejlíp co mi vadí a co ne.

To máš na kožní dost štěstí, já už po zkušenostech raději mlčím, nezmiňuju se aktivně co mi pomáhá nebo nepomáhá, neberu si k ní svetr, protože nestojím o přednášky a hádat se s doktorkou nemá taky velký smysl. Fascinuje mě, jak jsou někteří lékaři (očekávala bych od vzdělaných lidí opak) zaslepení svou jedinou nastudovanou pravdou.

To že vypadám občas jako bych měla lepru mi taky nevadí, klidně si vezmu tričko a kraťasy, přece se v létě nebudu pařit (co jsem četla zkušenosti jiných ekzematiků nebo lupénkářů, tak se dost stydí, nechápu), spíš mi to strašně vadí pocitově, občas to omezuje v pohybu, nejradši bych tu kůži stáhla jako had Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.