dlouhé vlasy a atopický ekzém
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ddf2bad7b54b95fb16d0a9907e98e3e6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:08 am    Předmět: Citovat

Simba77 napsal:
moc děkuju... teď ještě přesvědčit ségru že by to mohla vyzkoušet.... (je strašně zatvrzelá...)

hm, znám... jak já ekzem a pitný režim a mazat ruce krémama.. nechtěla jsem, pak sem se přemohla zjistila, že to funguje.. prostě buď budu mít tělo samej ekzém a ruce popraskaný, nebo pro to něco udělám a výsledky se dostaví.. holt si musí vybrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

Kataska- v tom stahovaní ti rozumím. Mě to třeba strašně svědí. A ta kožní, to bylo velky štěstí. Mě fust něco psali a já s tím měla problémy. nakonec mi kamaradka dala číslo na nějakou co děla i drobny plasticky operace, specializijicí se na estetickou chirurgii. Musim říct, že byl vidět zřetelně jiny zpusob myšlení, než u ostatních lekařu. Jedine co mi zabírá je Flucinar, což okamžitě zavrhla s tím, že mi to na obličeji navratně znetvoří kuži a lekaře, ktery mi jej napsal nazvala debilem Laughing S tím, že takhle vědomně hyzdí tak mladou holku. Mohla sem s ni normálně mluvit, za nic mne neodsoudila. Dobře si uvědomavala, že se musim první já citit dobře, aby "lečba" k něčemu byla Wink

Ale to sme trošku víc odbočili Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:22 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Jedine co mi zabírá je Flucinar, což okamžitě zavrhla s tím, že mi to na obličeji navratně znetvoří kuži a lekaře, ktery mi jej napsal nazvala debilem Laughing

Ale to sme trošku víc odbočili Laughing

Měla pravdu.. na mě ho patlali už jako mimino. Do 23 let mi trvalo, než jsem si dala "kůži" do pořádku... na rukách se to podepsalo nejvíc, to prostě nejsou ruce lidí mýho věku... Ať žijou někteří doktoři.. Rolling Eyes
Jinak, když je jo nouze (jinak používám většinou normální krémy), mám od doktora Diprosone mast, Diprosone krém.. Neobsahuje (snad asi vůbec) kortikoidní sranděry, který ti zanáší a "píííííp" organismus, játra atd.. stačí mi namazat párkrát a jsem v pohodě.. nemůžu si ho vynachválit.. jo ekzem, muj celoživotní boj.. ale zas mam přehled, co jo a co ne na to Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:29 am    Předmět: Citovat

Wensdy - taky mám problém se svěděním a když to člověk rozškrábe, tak ten pocit potom je občas na vyskočení z okna, brrr Sad
Já měla docela dobrou kožní v Praze, taková milá starší paní, vyslechla, poradila třeba i bylinné obklady, člověk si u ní nepřipadal jako totální trouba, zastávala názor, že letitý ekzematik ví nejlíp sám, co mu prospívá, snažila se mi psát vždy to menší zlo, ale když viděla, že je zle, napsala ATB nebo něco silnějšího. Bohužel v Praze už nejsem a u nás si člověk nevybere.
Můžu se zeptat, ke které kožní chodíš? Kdyby byla opravdu dobrá, možná bych i dojížděla. Potřebuju, aby to byl někdo, kdo nezavrhuje alternartivní medicínu, protože jen v té vidím řešení a nedělal kvůli tomu ze mě idiota, ale zároveň aby mi někdo pomohl s akutními projevy tak, aby škody byly co nejmenší, viz. třeba ten tvůj Flucinar (já zas patlala na obličej Elocom, asi něco podobného).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:33 am    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Jinak, když je jo nouze (jinak používám většinou normální krémy), mám od doktora Diprosone mast, Diprosone krém.. Neobsahuje (snad asi vůbec) kortikoidní sranděry, který ti zanáší a "píííííp" organismus, játra atd.. stačí mi namazat párkrát a jsem v pohodě..

A.d.é.l. asi tě zklamu, ale Diprosone bohužel kortikoidy obsahuje Sad
Ale třeba je to nějaká slabší mast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:52 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
A.d.é.l. napsal:
Jinak, když je jo nouze (jinak používám většinou normální krémy), mám od doktora Diprosone mast, Diprosone krém.. Neobsahuje (snad asi vůbec) kortikoidní sranděry, který ti zanáší a "píííííp" organismus, játra atd.. stačí mi namazat párkrát a jsem v pohodě..

A.d.é.l. asi tě zklamu, ale Diprosone bohužel kortikoidy obsahuje Sad
Ale třeba je to nějaká slabší mast.


A.d.é.l., taky tě zklamu, Disprosone jsem měla a jsou to kortikoidy, namazala jsem se s ním párkrát, úplně mi vybělil kůži a jinak vůbec nic, tak jsem na něj vykašlala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

ahoj, koukám že nejsem jediná postižená timhle "svinstvem" Smile naštěstí hlavě se to vyhlo, ale ruce to odnášejí... s doktorama nemá moc smysl něco probírat, napíšou kortikoidní mast a přijďte za 3 měsíce... samoléčba u moře je jediný řešení Sad a taky neustálý promazávání, jsem zavalena krémy a podobnýma věcičkama až z toho má přítel srandu Smile a bohužel se blíží pomalinku zima, to zase bude... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

Atopický ekzém jsem měla jako dítě, pak na dlouhá léta zmizel. No a asi před rokem se zas ukázal. Dělá se mi v loketních jamkách a čas od času malý flek někde po těle.
Na těch rukách jsem se s tím trápila skoro celý ten rok.

A naprosto souhlasím s tím, že každou chvíli zabírá něco jiného. Hodně mi seděl krém na ekzém s konopím od CutisHelpu. Dělají i šampon, takže je to jedna z možností na ekzém ve vlasech. Jinak i když někomu třeba neseděla jiná kosmetika z konopí, doporučuji Cutis Hepl vyzkoušet. Je dělaný na zcela odlišném principu získávání konopného oleje. Podrobnější info je přímo ve vláknu CutisHepl.
Výhoda také je, že dělají jak krémy, tak masti. Takže si člověk může vybrat míru zmaštění.

Další co mi sedělo je krém s glukanama. No a zjistila jsem, že když je nejhůř a jsem někde mimo domov, na tu už hodně suchou kůži snesu obyčejnou modrobílou Niveu.

Posledních půl roku jsem situaci vyřešila velmi uspokojině čistým dýňovým a jojobovým olejem od Saloos. Oba dva se na ekzémy přímo doporučují a mně hodně vyhovují. Doporučuje se i rakytníkový, ale ten byl u mne katastrofa.
Ten dýňový obsahuje hodně zinku. Zlepšení ekzému jsem zaznamenala, i když užívám zinek a selen jako doplněk stravy. No a jojobový je vlastně vosk, takže tu kůži pěkně chrání.

Velkým překvapením za poslední měsíc bylo krájené mýdlo od Lush. Když jsem se s ním umyla prvně, měla jsem pocit, že to začíná svědit, ale nic se nestalo. Tak jsem si s ním postižené místo ale raději nemyla. No a pak se začal ekzém trochu objevovat (u mně je celkem jedno, co dělám, objeví se jednou za čtyři až šest týdnů). Tak jsem si řekla, že nemám co ztratit a tím mýdlem to vydrbala. Na zbytek těla mi mýdlo sedělo skvěle... No a výsledek byl... přestalo to svědit a ekzém se nekonal.
Ale mně obecně na to vždy pomohlo to vydrbat mýdlem. Zejména taková ta mokvavá fáze, tak jsem vydrbala mýdlem a proudem vody a nechala být.


Dermatoložku mám dobrou. Poslechla si mě, co a jak. No a olejíky mi schválila. Prý když pomahají, tak je to hlavní. Dostala jsem od ní jen mastičku "poslední záchrany", kdyby se to rozjelo moc.

A ještě mě napadá, že hodně se to zlepšilo po koupelích v sirných pramenech, nebo i moře. Obecně mi voda dělá dobře, i když standardně se u atopiků dlouhé koupání nedoporučuje.


P.S.
Šampon mě ještě napadá Queen Helene s placentou. Myju si s ním hlavu a je super. Je na něm napsáno, že se dá použít i na tělo, jsem s ním také párkrát umyla ruku s ekzémem a přišlo mi, že to bylo lepší.

Každopádně by ten šampon neměl obsahovat takové ty agresivní mycí látky, aby nevysoušel.

Existují i hydrofilní oleje na mytí vlasů, tak třeba by mohl vyhovovat ten. Dobrou službu mi dělá Atok vlasový mycí olej na suché vlasy. Nikdy bych nevěřila, že olej odmastí... a ono fakt jo. Shocked Laughing
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tamka
8-20
8-20


Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 9:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravim zrovna se divím kolik dlouhovlasců jsou taky atopici. Já ho mám od mala v 15ti mi úplně zmyzel(také zásluha diprosonu) ale minulý rok se oběvil ve vlasech což je noční můra. Teť už jsem z něj z 90% vyléčený ale je to neřád. Hodně pomohl Triamcinolon a Diprosalic - kortikoidní voda, ale bez ní bych byla plešatá. Zkoušeli jsme z mou kožní různé varianti a až tohle sedlo.

PS: diprosone je neejúčinější mast ale nesmí se používat dlouhodobě je to i na letáčku myslim a dobrá náhrada je beloderm - mě nic jiného nezabírá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po srpen 17, 2009 10:05 pm    Předmět: Citovat

Valkira napsal:
Dobrou službu mi dělá Atok vlasový mycí olej na suché vlasy. Nikdy bych nevěřila, že olej odmastí... a ono fakt jo. Shocked Laughing

Jajaj, Atok, ten jsem kdysi dostala k Vánocům a tragédie, měla jsem vlasy hnusně mastné, musela jsem to vzít klasickým šampónem a už jsem ho nikdy nepoužila Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.