Oči a zrak
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:06 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
http://zdravi.idnes.cz/sest-zdravotnich-mytu-ktere-loni-padly-d99-/zdravi.asp?c=A080103_162137_zdravi_bad

Mýtu druhý. (Já vím, že to není žádný vědecký zdroj, ale tím je to možná ještě víc sichr - když už to proniklo i do idnes...)


Přesto mě to nepřesvědčilo. Laughing Věřím švagrovi, který studoval psychologii a lidském mozku toho mnohem víc než já.

... jako dítě jsem četla při baterce pod peřinou velmi, velmi často, vlastně od takové druhé třídy - a od dvanácti roků nosím brýle. Sestra nečetla skoro vůbec - a oči má jako rys. Možná shoda náhod - a možná ne Smile
( viz mýtus s o očích)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:22 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Dana napsal:
http://zdravi.idnes.cz/sest-zdravotnich-mytu-ktere-loni-padly-d99-/zdravi.asp?c=A080103_162137_zdravi_bad

Mýtu druhý. (Já vím, že to není žádný vědecký zdroj, ale tím je to možná ještě víc sichr - když už to proniklo i do idnes...)


Přesto mě to nepřesvědčilo. Laughing Věřím švagrovi, který studoval psychologii a lidském mozku toho mnohem víc než já.

... jako dítě jsem četla při baterce pod peřinou velmi, velmi často, vlastně od takové druhé třídy - a od dvanácti roků nosím brýle. Sestra nečetla skoro vůbec - a oči má jako rys. Možná shoda náhod - a možná ne Smile
( viz mýtus s o očích)



Já taky četla futr,v různých blbých úhlech pro oči,při lampičce,v šeru na chalupě kde máme malá okýnka,na táborech při baterce pod spacákem,a taky hodně háčkuju,na to čučíš furt,a vidim furt stejně,teda dobře. A třeba brácha skoro nečetl a oči máme stejně dobrý. Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

Gaia napsal:
ilona napsal:
Dana napsal:
http://zdravi.idnes.cz/sest-zdravotnich-mytu-ktere-loni-padly-d99-/zdravi.asp?c=A080103_162137_zdravi_bad

Mýtu druhý. (Já vím, že to není žádný vědecký zdroj, ale tím je to možná ještě víc sichr - když už to proniklo i do idnes...)


Přesto mě to nepřesvědčilo. Laughing Věřím švagrovi, který studoval psychologii a lidském mozku toho mnohem víc než já.

... jako dítě jsem četla při baterce pod peřinou velmi, velmi často, vlastně od takové druhé třídy - a od dvanácti roků nosím brýle. Sestra nečetla skoro vůbec - a oči má jako rys. Možná shoda náhod - a možná ne Smile
( viz mýtus s o očích)



Já taky četla futr,v různých blbých úhlech pro oči,při lampičce,v šeru na chalupě kde máme malá okýnka,na táborech při baterce pod spacákem,a taky hodně háčkuju,na to čučíš furt,a vidim furt stejně,teda dobře. A třeba brácha skoro nečetl a oči máme stejně dobrý. Embarassed Laughing


Tohle bych tedy viděla jako mýtus, já jsem toho načetla a taky kolikrát při děsném osvětlení, při blbých úhlech, no ale vidím pořád dobře Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:

Tohle bych tedy viděla jako mýtus, já jsem toho načetla a taky kolikrát při děsném osvětlení, při blbých úhlech, no ale vidím pořád dobře Very Happy

A co počítač - - udajně také kazí oči - aspon to lekaři tvrdí - za pár let to bude také mytus ? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:42 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Klarusa napsal:

Tohle bych tedy viděla jako mýtus, já jsem toho načetla a taky kolikrát při děsném osvětlení, při blbých úhlech, no ale vidím pořád dobře Very Happy

A co počítač - - udajně také kazí oči - aspon to lekaři tvrdí - za pár let to bude také mytus ? Laughing


Mno, tak mám kolegy grafiky, co na počítač syslí už nějaký ten roček a brýle nemají, tudíž bych to taky neviděla až tak kriticky Wink Nevím, tohle si myslím je velice indiviuální, podle mě, kdo má "špatné" oči, tomu nepomůže ani svěcená a těm brýlím se v mladším věku nevyhne no Confused Čímž tedy nechci říct, že je tím pádem v pohodě oči namáhat všemi způsoby, přece jenom hledění na počítač je zas něco trochu jiného než na papír, že jo Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

čtení pod peřinou s baterkou by jako takové oči zkazit nemělo, pouze unavuje okohybné svaly, kdežto při koukání do počítače člověk např. málo mrká, čímž dochází k vysušování oka a tím i jeho poškození. Toť tedy můj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 9:18 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Klarusa napsal:

Tohle bych tedy viděla jako mýtus, já jsem toho načetla a taky kolikrát při děsném osvětlení, při blbých úhlech, no ale vidím pořád dobře Very Happy

A co počítač - - udajně také kazí oči - aspon to lekaři tvrdí - za pár let to bude také mytus ? Laughing

Mně se oči zkazily hodně od té doby, co denně sedím u počítače. Ale protože jsem ve věku, kdy většina lidí začne nosit brýle na blízko, možná to s tím až tak nesouvisí. Shodou okolností jdu ve středu na oční a předpokládám, že si už nějaké cvikry na blízko "vykoleduju".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

No já čtu od malička tak nějak vlastně každý den, ne-li pořád Very Happy Oči mám špatné asi od 12let, ale nějak bych to taky tomu nepřisuzovala. I když je fakt, že třeba teď jsem začala hodně vyrábět naušnice a zhoršil se mi hrozně rychle a o hodně zrak, takže nevím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Co jsem se naučila číst, tak jsem knížku z ruky skoro nepustila a to za žádný situace Smile Když mi mamča večer zhasla, že už nesmím číst, tak nastoupila klasická baterka pod peřinou a když mi zabavila i tu, tak jsem četla po tmě - teda v šeru.Pak jsem dostala zákaz i na tohle, knížku jsem nesměla mít v ruce - tak jsem jí měla u postele na zemi a četla jsem i tak Very Happy Teď mám brýle - na dálku, které stejně nenosím, vidím sice dobře, ale točí se mi hlava a po delší době je mi špatně. No jak už tu bylo řečeno - taky si myslím, že jestli si oči něčím "zkazím" nebo ne je individuální, každej jsme prostě jinej no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 9:45 am    Předmět: Citovat

Taky jsem hodně četla, i pod peřinou za svitu baterky, ale asi nejsem ten správný vzorek do statistiky, páč brýle nosím už od školky Laughing , asi jsem to podědila po tatínkovi, páč ten má dioptrií hodně, maminka sice taky nosí brýle, ale má slabý, oba bráchové se taky vejdou do dvojek na dálku, to jenom já už jsem zdárně překonala hranici šesti dp. Crying or Very sad ....jediné pozitivum spatřuji v tom, že (dle mé očařky) nebudu potřebovat brýle na blízko, postačí prý, když si sundám ty svoje dalekohledy Laughing ...jinak mi pořád říká, že bych neměla pracovat při umělém osvětlení a s počítačem, velmi mě pobavila.

Slyšela jsem názor, že se oči hodně kazí po porodu/ech, což je asi i můj případ, protože do porodu jsem si vystačila s 2,5 dp., no a jak jsem pak nastoupila po roce a půl do práce, šlo to s mým zrakem ještě víc z kopce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.