Protikvasinková dieta
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c13815cd06a922b9d248a7608de59582Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 12:14 am    Předmět: Protikvasinková dieta Citovat

Rozhodla jsem se, že na svou příšernou seoreu budu držet protikvasinkovou dietu, neboť by ji měla způsobovat přemnožená kvasinka. Máte s ní někdo nějaké zkušenosti? Našla jsem na netu nějaké informace, co jíst, co ne...ale tak nějak se trochu rozchází.

Chtěla jsem vás poprosit někoho, kdo ji držel, jestli by sem třeba nedal nějaký recept nebo tak. Určitě to bude k dobru nejenom mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Já teda kvasinkovou dietu kdysi držela kvůli gynekologickým potížím a akné a je pravda že to pomáhalo ale je to běh na dlouhou trať....jsem to vzdala ale zase začínám Embarassed .
Nevím teď přesně co vše jíst a co ne ale nejčastěji to je prý způsobeno překyselením organismu takže jíst zásadité věci-mezi takové patří např. citron, jablečný ocet(ale jen jablečný), pak vynechávat pečivo a jiné sacharidy. Je toho dost. Stopro jíst hodně zeleniny a tak. Myslím že jsem nějakou takovou diskusi četla na doktorce tak kdyžtak koukni tam. Tam byly i vypsané věci které se jíst můžou a které ne. Jo a taky je důležité při čištění posilovat organismus-echinaceou a probiotiky. Je to ale vážně běh na dlouho trať tak ti držím palečky ať to zvládneš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

Jůůů.....no zatím jsem se snažila vyředit sladké. Řekla jsem to babičce a ona mi nabídla sušenku. Tak uvidím no...nebudu to moc přehánět, když to nemám přikázané od doktorky Wink

Díky za info, na doktorce jsem si to našla už včera a prostudovala a zaplakala nad pivem (to nevím, esli bylo na doktorce, ale v jedné dietě, co jsem našla, tak to bylo) Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 7:46 am    Předmět: Citovat

Přemnožení kvasinek je způsobeno hlavně oslabeným imunitním systémem. Takže spíše než se vrhat na nějaké diety doporučuju zapracovat na své obranyschopnosti - hodně spát, pohyb na čerstvém vzduchu a celkový zdravý životní styl.
Omezení sladkostí samozřejmě taky pomáhá, ale neřeší příčinu problému.

S kvasinkama mám problémy od puberty, takže zkušenosti bohaté. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 8:32 am    Předmět: Citovat

Citron a jablečný ocet jsou zásadité??? Shocked Shocked Shocked
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem bojovala s kvasinkama- tedy neměla jsem to potvrzené od dr., ta jen řekla, že je to zánět, ale nedělala mi kultivaci. Ale všechny příznaky kvasinkám odpovídaly. Dietu jsem přímo nedržela, protože na to nějak nejsem, snažila jsem se nejíst žádné sladkosti( vynechat cukry je dneska docela těžké, protože jsou všude) pila jsem naředěný jablečný ocet zn. Alnatura(ten jsem používala i zevně k oplachům), omezila mléčné výrobky a to bylo asi tak vše. Jinak taky jsem četla, že by se mělo u té diety vynechat vše, co obsahuje kvasnice- tedy veškeré pečivo, knedlíky, atd. Prý existuje nějaký bezkvasnicový chleba, ale mě nějak nebavilo ho shánět. Jinak mě z kvasinek vyléčil Wobenzym. Nechci tu dělat reklamu, ale fakt u mě zapůsobil na 100%.
Taky prý pomáhá česnek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Citron a jablečný ocet jsou zásadité??? Shocked Shocked Shocked

Ac chutnají kysele, v těle se citron i jablečná ocet chovají výrazně zasaditě!
K te dietě - sestra měla také gynekologické problemy způsobené kvasinkami, dieta spočívala ve vyřazení sladkostí, pečiva z bílé mouky a četla jsem, že i sojových výrobků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Taky jsem bojovala s kvasinkama- tedy neměla jsem to potvrzené od dr., ta jen řekla, že je to zánět, ale nedělala mi kultivaci.


Čerstvá zkušenost. Měla jsem příznaky jako na kvasinky (svědění, výtok, mírný otok), paní doktorka mě prohlédla, usoudila, že to budou asi kvasinky a udělala mi kultivaci, aby to věděla přesně. Ejhle, jaké překvapení: výsledky kultivace výborné, po kvasinkách ani památky. Problém byl v té výbornosti výsledků, mám vyšší hodnoty všude tak vychvalovaného laktobacilu. (A to prosím žádné doplňky stravy neberu a jogurt si do pochvy nedávám!) Čili prostředí je překyselené až moc a u citlivých jedinců to může vyvolat výše popsané potíže. Shocked

Jakákoli změna ke zdravému životnímu stylu (tedy omezení sladkostí a bílého cukru) je určitě prospěšná při všech potížích, ale doporučuju si vždy nechat udělat kultivaci, aby člověk věděl, v čem je zakopaný pes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Káťa napsal:
Taky jsem bojovala s kvasinkama- tedy neměla jsem to potvrzené od dr., ta jen řekla, že je to zánět, ale nedělala mi kultivaci.


Čerstvá zkušenost. Měla jsem příznaky jako na kvasinky (svědění, výtok, mírný otok), paní doktorka mě prohlédla, usoudila, že to budou asi kvasinky a udělala mi kultivaci, aby to věděla přesně. Ejhle, jaké překvapení: výsledky kultivace výborné, po kvasinkách ani památky. Problém byl v té výbornosti výsledků, mám vyšší hodnoty všude tak vychvalovaného laktobacilu. (A to prosím žádné doplňky stravy neberu a jogurt si do pochvy nedávám!) Čili prostředí je překyselené až moc a u citlivých jedinců to může vyvolat výše popsané potíže. Shocked

Jakákoli změna ke zdravému životnímu stylu (tedy omezení sladkostí a bílého cukru) je určitě prospěšná při všech potížích, ale doporučuju si vždy nechat udělat kultivaci, aby člověk věděl, v čem je zakopaný pes.


Tohle přesně měla moje známá! Té doktor taky řekl, že to je překyselené prostředí. Možná mám to samé, už mě to taky napadlo. Teda měla jsem, ted zrovna ne, v těhotenství mám kupodivu klid. Bylo mi divné, proč se mi to vždycky po Fermalacu hrozně zhoršilo. I jsem tam měla takový "kyselý" pocit tam dole Embarassed Já právě dost konzumuju živé jogurty s laktobacilama, podmáslí a tak.Možná je to tím...
Chodím ke dvoum doktorům.Ta jedna mi kultivaci nikdy nedělá s tím, že mám zánět a už mám v rukou spousty receptů na macmirory a podobně. Ta druhá doktorka, je které chodím kvůli čípku mi řekne, že je to mykoza, dá antimykotika, udělá kultivaci a když volám po týdnu na výsledky, tak mi sestry řeknou, že je to v pořádku a žádná mykóza tam nebyla! Tak jsem z toho jelen.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lilith.2
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 9.7.2008
Příspěvky: 1396

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 1:36 pm    Předmět: Citovat

půl roku bojuju s gynekologickýma zánětama.u doktora klidně dvakrát měsíčně.Ted je to podruhé co mi doktor řekl že jsem zdravá, no necítím se tak už nevím co mám dělat.Začla jsem držet i tu blbou protikvasinkovou dietu,ale vypadá to že se mi to zase vrací a to mi v pátek doktor řekl že jsem ok tak nevím..pokud máte někdo zkušenost nebo radu,prosím písnětě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.