Dárci krve, kostní dřeně...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=abf182f76acfdbcfc6ca023e106bf9baZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 10:42 am    Předmět: Citovat

egle napsal:
hankabar napsal:
No, a jak známo, lidi s exémem mají taky smolíka... A přitom jsem jinak taaaak nechutně zdravej člověk! Crying or Very sad

jo? lidi s ekzemem nesmí? to mi spadl šutrák ze srdce... aspoň se nemusim cítit provinile, že ji darovat nechci Wink

jinak já bych byla hrozně ráda, kdyby někdo dostal moje orgány až umřu (snad budou v použitelným stavu...)


Bylo mi to řečeno Confused Tyjo, ale to fakt bylo zklamání. Znáš to, člověk se konečně překoná, jde do toho, co mu nahánělo strach, a ono jako nic??? Evil or Very Mad

Takovéhle dárcovství orgánů, taky nejsem proti. Když jsem byla na návštěvě za taťkou v nemocnici, tak tam měli cedulku s nápisem něco ve smyslu že člověk jde do nebe, ale jeho orgány jsou tady, a můžou pomoci jiným Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 10:53 am    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Bylo mi to řečeno Confused Tyjo, ale to fakt bylo zklamání. Znáš to, člověk se konečně překoná, jde do toho, co mu nahánělo strach, a ono jako nic??? Evil or Very Mad

jo, to chápu... ale to určitě platí jenom pro případy, že máš ekzem zrovna vyhozený, ne? Takže až se ztratí, tak tě vezmou, nebo se pletu?
(jinak teď jsem si vzpomněla, jak mi jednou kvůli ekzemu brali krev ne z té loketní jamky, ale z předloktí a teda nevim, čím to bylo, ale nebylo to vůbec fajné... Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Já mám nízký tlak, omdlívám i při normálním odběru, takže dárcovství nepřipadá v úvahu... Ale pokud byste někdo potřeboval nějaké bližší info, mám minimálně jednoho kamaráda, který krev daruje pravidelně, tak můžete sepsat dotazy a já ho pak dotáhnu k počítači, aby na ně odpověděl.

Já mám dotaz z trochu jiného soudku, kamarádka se mě ptala, jestli nevím něco o rizicíc spojených s dárcovstvím vajíček, a protože o tom nic nevím, musela jsem ji zklamat. Nemáte někdo nějaké info?


Ohledně dárcovství vajíček - našla jsem tohle, snad to pomůže Smile
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109098
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 11:46 am    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
No, a jak známo, lidi s exémem mají taky smolíka...


O dárcovství uvažuju už hodně dlouho, akorát atopickým exémem občas trpím docela dost, ale vůbec mi nedošlo, že bych i tohle mohlo někomu uškodit, ani jsem si na něj nevzpomněla, takže mám asi smůlu Crying or Very sad Jinak jsem taky úplně zdravá, dle výsledků mám krev úplně ukázkovou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 12:10 pm    Předmět: Citovat

Jsem registrovaná jako dárkyně plasmy a krevních destiček v IKEMu, ale asi mají dost, za víc než půl roku se mi ozvali jen jednou a to ještě v době, kdy jsem fakt neměla ani chvíli volnou Sad Kamarádka mi slíbila, že se mnou půjde na Karlák, jako morální doprovod, protože jestli mi něco dělá problém, tak ne jehla ani braní krve, ale to, že se bojím těch formalit předem, jako že někam budu muset jít, nebudu vědět kam, něco vyplňovat, tvářit se u toho jako trouba... Nojo, každý máme nějakou paranoiu Smile

Dárcovství vajíček mi přijde už trochu moc velký zásah do organismu. Ne že bych jich měla tak málo, ale všechna ta předodběrová opatření mě celkem děsí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Mám za sebou už 13 odběrů a i když mě docela trápí nízký tlak, tak nemívám problém s omdlíváním.....akorát si nesmím dát po odběru cigárko, to jdu k zemi hned (vyzkoušeno Laughing ).
Je zvláštní, že u lékaře měly sestry většinou problém najít mou žílu, ale na transfůzce je něco takového netrápí, asi jsou tam šikovnější Rolling Eyes .
Jediné, co mě trápí, je fakt, že nám zrekostruovali laboratoře, do kterých se přestěhovala i transfůzka a tou změnou přišli o prostory kuchyňky, čili už teď nedostáváme po odběru párky, čerstvý chléb a čerstvou kávu....dostamene opaltek, žeton do automatu na kafe a nazdar bazar Crying or Very sad . Jinak je personál našeho zařízení velice milý a moc se mi líbí, jak tam tvoříme takový bezva kolektiv - i když se s ostatními dárci neznám, vždycky spolu prohodíme pár milých vět.

Hihi, na něco jsem si vzpoměla: na posledním odběru jsme s kamarádkou řešily, jak je možné, že máme stejné množství krvě (obě jsme dost malý) jako vysocí jedinci (byl tam zrovna jeden hromotluk, co měřil skoro dva metry). Namítla jsem, že jim třeba žíly končí pod kolenama Laughing , ovšem kamarádka jen zavrtěla hlavou a rozhodně pravila "tam ne, končí jim u krku" Very Happy ....nemohla jsem nesouhlasit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:18 pm    Předmět: Citovat

sweet napsal:
Jinak je personál našeho zařízení velice milý a moc se mi líbí, jak tam tvoříme takový bezva kolektiv - i když se s ostatními dárci neznám, vždycky spolu prohodíme pár milých vět.

Hihi, na něco jsem si vzpoměla: na posledním odběru jsme s kamarádkou řešily, jak je možné, že máme stejné množství krvě (obě jsme dost malý) jako vysocí jedinci (byl tam zrovna jeden hromotluk, co měřil skoro dva metry). Namítla jsem, že jim třeba žíly končí pod kolenama Laughing , ovšem kamarádka jen zavrtěla hlavou a rozhodně pravila "tam ne, končí jim u krku" Very Happy ....nemohla jsem nesouhlasit

Jojo to je pravda, taky jsem si všimla, že se při tom čekání na odběr většinou tvoří mezi těmi čekajícími dárci taková zvláštní atmosféra, obvykle veskrze příjemná Smile
Nad tím množstvím jsem taky přemýšlela, posledně jsem ležela vedle takovýho chlapáka, byl to pořádnej pořez a brali mu stejných 450ml jako 156 cm vysoké Honey star Laughing, a musím říct, že zrovna šťastně se u toho netvářil, když vstával kapku se mu podlomily ty obří kolena, tak jsem měla takovej hrdej pocit, že na to jakej jsem prcek to snáším líp Wink . I když o velikosti to rozhodně není, taky mám dny kdy mi to tak úplně nesedne, to pak celý odpoledne spím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Honey star napsal:
Nad tím množstvím jsem taky přemýšlela, posledně jsem ležela vedle takovýho chlapáka, byl to pořádnej pořez a brali mu stejných 450ml jako 156 cm vysoké Honey star Laughing


Laughing Taky měřím 156 cm

nejlepší je, jak si někteří nedočkavci strhávají náplati už v odpočívárně a pak se diví, jak jim to krásně stříká....většinou chlapi jsou takoví netrpěliví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Tak já dávat nemůžu, bo na to nemám kiláž:/. Bych musela přibrat aspoň 5 kg a to se mi nepovede ani omylem mám takej dojem.
Můj drahý ovšem darovat chodí a ještě spousta známých (nojo, hodní skautíci:)). U skautíků je ovšem zase velká nevýhoda, že se pohybujou dost v přírodě a klíšťátka je zbožňujou, takže léto a podzim většinou nedávaj.

Zajímalo by mě, vy, co dáváte plasmu, za to dostáváte peníze? Protože chodit dávat plazmu za peníze se mi nelíbí (ale je to vaše věc!). Nejsem žádnej odborník, ale byla jsem na přednášce šéfky olomoucké tranzfůzky (tu přednášku organizoval můj drahoušek:)) a je hned několik důvodů, proč s tím moc nesouhlasím. Za prvé na transfůzní stanici vás na odběr nevemou, pokud nejste absolutně fit, protože vás nechtějí ohrozit. Firmy, které za to platí na vaše zdraví tolik nehledí. S tím souvisí i častost, kdy tam můžete jít. Dávat jednou za týden (jak psala myslím Morgana) je podle té šéfky transfůzky z dlouhodobýho hlediska nebezpečný pro organismus. Nepamatuju si, jakej interval má transfuzka. Krev, kterou darujete putuje často třeba ve formě léků nebo právě při úrazech třeba opět do toho kraje či města, odkud vyšla, protože lépe funguje na vlastním poli. Neumim mluvit, tak se mi nesmějte:). Firmy vám platící prodají tu vaši krev či plasmu často dál za velké peníze a docela na tom hrabou.

Rozumuju a nedávám, já vim. Ale kdybych měla mít třeba za 5, 10 let o těch pět kilo víc, tak darovat budu. Pokud zdraví dovolí, že.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

A když už jsme se ptaly na to darování (prodávání) vajíček, tak bychom to mohly rozšířit i na spermie, ne? Sem totiž dneska četla v magazínu dnes o darování (opět za money) spermií a jak sou na tom chlapi bídně a jak furt stoupá neplodnost a tak. To mě přivedlo na myšlenku, že když už by chlap (samozřejmě v prvé řadě myslím ta toho svého, že) nechtěl darovat svoje sperma, tak by moh jít minimálně na vyšetření a ve svých dvaceti, kdy je to tělo daleko schopnější vyprodukovat větší a kvalitnější množství spermií (chcete počty, co tam byly?) než o deset let později by si moh nechat ty své poklady zmrazit na časy příští. Bude to ale asi pravděpodobně dost mastné, no... Co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.