Dárci krve, kostní dřeně...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0e324e95d6600db273ed5ca10662698dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:05 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem byla poprvý v životě něco darovat... plazmu. Před koncem prvního cyklu (asi 10 minut?) se mě ale udělalo strašně rychle zle, šla jsem skoro do mdlob. Tak to vypli, krvinky vrátily a já jim tam nechala jen 290ml plazmy místo asi 650ml? Ted nevím. No, měla jsem dost nízkej tlak, ostatně ten mám celej život, před odběrem 103/72, po těch mdlobách když sem se dala dokupy 93/73, musela jsem si povinně dát kafe a počkat asi půl hodky, než mě propustili s 117/75. Každopádně nevzdávám se, příště, za nějakou dobu, to zkusím zas.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:09 pm    Předmět: Citovat

Zkus jít na krev a ne na plazmu... Jak to tam vrací, tak je to pro tělo docela šok... Třeba to budeš snášet líp...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:18 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Zkus jít na krev a ne na plazmu... Jak to tam vrací, tak je to pro tělo docela šok... Třeba to budeš snášet líp...

vracečka pro mě byla právě v pohodě, mě se udělalo blbě těsně před první vracečkou v právě... tj. před koncem odběru v prvním cyklu

měla jsem asi fakt jen hodně nízkej tlak, příště se objednám na odpoledne, rána jsou pro mě horší co se táče tlaku, ale tohle by mě nenapadlo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 11:58 pm    Předmět: Citovat

A nemáš třeba krátce po menstruaci? Ono se to nezdá, ale je to dost velký zápřah pro tělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 12:22 am    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
A nemáš třeba krátce po menstruaci? Ono se to nezdá, ale je to dost velký zápřah pro tělo.

nene, jsem v půlce cyklu Smile asi fakt ten tlak, já mám problém třeba rychle vstát z postele nebo židle často, že se mě zamotá hlava... napitá jsem byla až až, teklo to ze mě rychle, nasnídaná taky, ale pravda, byly to už dvě hodiny od snídaně...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 8:32 am    Předmět: Citovat

Porpve se na plazme udela zle skoro kazdemu, je to pro telo neco noveho. Taky mi bylo soufl, ale bylo to poprbe a naposled.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 12:29 pm    Předmět: Citovat

Já jsem nikdy darovat krev ani plazmu nebyla, protože mám nízký tlak a špatnou imunitu, tak mi to lékaři moc nedoporučují. Asi tak před rokem jsem se setkama s příběhem, kdy sedmiletá holčička zemřela na Leukémii, protože se nenašel vhodný dárce dřeně. Byla to sestra mojí kamarádky. Docela to mnou otřáslo a začala jsem zjišťovat informace o dárcovství. A dopadlo to tak, že 24.10.2012 jsem vstoupila do registru dárců kostní dřeně. Ale musím říct, že jsem se setkala se zvláštním chováním personálu nemocnice v Plzni a docela mě to všechno "zklamalo". Byl jste se někdo zaregistrovat v Plzni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 2:02 pm    Předmět: Citovat

O registraci v plzni nevím, ale táta v plzni kostní dřeň daroval a říkal, že byli milí, přátelští a profesionální.

Já dnes byla na obyčejném odběru a sestra trochu frflala, že mám žíly nějak hodně dorasované, že se mi návštěvu od návštěvy zhoršují. To budu mít s dárcovstvím na houby, nebo spíš utrum Sad
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2013 2:14 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
O registraci v plzni nevím, ale táta v plzni kostní dřeň daroval a říkal, že byli milí, přátelští a profesionální.

Já dnes byla na obyčejném odběru a sestra trochu frflala, že mám žíly nějak hodně dorasované, že se mi návštěvu od návštěvy zhoršují. To budu mít s dárcovstvím na houby, nebo spíš utrum Sad


Já jsem měla problém v Plzni s tím, že jsem přišla na prvotní odběr krve a měla jsem si promluvit s lékařem. Přišla jsem, vyplnila dotazník o zdravotním stavu a podepsala souhlas, že mi lékař vše okolo vysvětlil (čekala jsem, že pohovor s doktorem bude následovat). Protivná sestra mi odebrala krev a já čekala co bude dál. Docela na mě vyjela, že mám jít domů, co si jako myslím že ještě přijde. Na moje dotazy kde je pohovor s lékařem nereagovala a vyprovodila mě ze dveří. Byla jsem z toho rozpačitá a docela mě ten přístup zklamal. Později jsem ani nevěděla jak dopadly výsledky mé krve nebo ne. Nevěděla jsem, jesli vstoupím/už jsem vstoupila/nemůžu vstoupit do registru. Vrtalo mi to hlavou až jsem se v jedné skupině na FB dozvěděla, že pokud se mi nijak neozvali, krev je v pořádku a do registru mě přijali. Fajn, já neměla žádný informace. Takže to je moje ne moc dobrá zkušenost s plzeňským personálem Sad A člověk tam jde pro dobrou věc...ach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 17, 2013 5:27 pm    Předmět: Citovat

Tak hlásím, že druhej odběr plazmy byl už bez komplikací Smile Odebírali mě 750ml na mejch 53 kilo, není to nějak moc? Very Happy Možná mě chtěli úplně vysušit za to, že jsem jim tam minule nechala jen 290ml než jsem se složila Very Happy
Byla jsem po obědě a ne hned ráno, bylo to lepší a navíc jsem tak půl hodiny před tím vypila malej Redbull, zvedlo mě to trošku tlak (dá se říct že na normální hodnotu Very Happy ) a drželo mě to celou dobu, psala jsem si s lidma v mobilu na ICQ, což bylo taky lepší než si číst časopis, z toho jsem usínala a do uší Rammsteiny, co mám spojený s pařbama, tudíž mě to taky mohlo nakopnout Smile Taky jsem viděla na doprovod, co tam se mnou taky byl darovat a mohli jsme na sebe dělat držtičky Twisted Evil
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.