Dárci krve, kostní dřeně...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=82efbaedde4b47394eda5ace0a80662fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 4:53 pm    Předmět: Citovat

Nevíte, jak je to s dárcovstvím kostní dřeně, když vážím jenom 39/40 kilo? Protože když jsem si to tak štrádovala na darování plazmy, tak mi řekli, že pod padesát kg to nelze Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajula
321-600
321-600


Založen: 29.11.2009
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2012 8:24 pm    Předmět: Citovat

eMia napsal:
Nevíte, jak je to s dárcovstvím kostní dřeně, když vážím jenom 39/40 kilo? Protože když jsem si to tak štrádovala na darování plazmy, tak mi řekli, že pod padesát kg to nelze Confused


ano, u plazmy musis mit nad 50, ale co jsem procitala info o kostni dreni, o vaze tam nic nepsali.. hlavni je vek mezi 18-35 a dobry zdravotni stav..

jinak ja se vcera registrovala pres net a dneska se mi hned ozvali. tak se mam jakykoli pracovni den stavit na tu uvodni schuzku a odber. zajdu tam pristi tyden, tak jsem na to zvedava Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 4:09 pm    Předmět: Citovat

Tak u táty se setkaly dvě nepříjemnosti. Rýmička a nesouhlas vedení. Rýmičku snad teď o víkendu vyležel, ale z práce ho odmítají na ty 4 dny uvolnit, prý je tam teď moc práce a nejdřív za měsíc. Což by bylo ovšem kapku bezpředmětné Sad

Takže plán je následující: ve čtvrtek ráno táta nakluše do nemocnice dát moč a krev, pak půjde normálně do práce. Po práci půjde na komplexní vyšetření. Pokud obojí dopadne dobře, tak v pátek po práci jede do Plzně, kde mu rovnou odeberou tu kostní dřeň. Nakonec ne v narkóze, ale jen při lokálním umrtvení. V sobotu si poleží v Plzni a v neděli ho převezou domů, kde proleží ještě celou neděli. V pondělí nakluše do práce a v úterý po práci na převaz.

Přijde mi to takhle jako dost šílená akce, snad nebudou žádné komplikace... Confused
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 4:32 pm    Předmět: Citovat

Na klasickou krev taky myslím 50 kilo...
Bone, držím taťkovi palce, neuvolnili by ho z práce třeba alespoň na to pondělí ať má ještě chvíli klidu navíc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 4:40 pm    Předmět: Citovat

Bone, taky držím palce, aby to klaplo. Ale teda že ho v práci nechtějí uvolnit na tak bohulibou věc Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 4:41 pm    Předmět: Citovat

Prý mu to řekli celkem jasně, že ho nechtějí uvolňovat. Kdyby chtěl, tak při tomhle odběru má nárok na volno ze zákona, ale řekl si, že mu to za to nestojí, aby mu pak kvůli tomu dělali nějaké komplikace zpětně. Takže se to pokusí zvládnout takhle. Až kdyby to nešlo, tak by zůstal v to pondělí doma, nebo si spíš vzal třeba jen půl dne volno.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po leden 16, 2012 5:33 pm    Předmět: Citovat

Nj, typicky priklad ... zamestavateli z toho nic nekapne, tak proc by mel zamestnanci dovolit se "ulejvat" nekde ve spitale z vlastni vule ...

To je hyenismus tohle. Taky drzim palce, at vsechno probehne bez komplikaci a tatinek je v poradku ... to predevsim.
Jeho nadrizene by mel nekdo nakopnout do ... aby se jim rozsvitilo (v hlave totiz mozek nemaji).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 9:11 am    Předmět: Citovat

Můžu se zeptat jak to nakonec s tatínkem dopadlo?
Pořád mi vrtá v hlavě taky se zapsat do registru, ale potřebovala bych ještě nějaký poslední "došťouchnutí" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

Dopadlo to všechno dobře, časově to klaplo a žádné komplikace neměl, jen prý když ta odběrová rána přišla k sobě, tak to bolelo, ale prý "nic, co by chlap nevydržel". No, takže když to vydrží chlap, tak ženská i třikrát Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 10:32 am    Předmět: Citovat

Díky moc, tak až bude po zkouškách čas, tak ještě dočtu zbylé info a asi se nechám zapsat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.