Dárci krve, kostní dřeně...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=775f6a78ca9f905fb9df25ddbd0c5819Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 1:53 pm    Předmět: Citovat

Jak jsem psala o tom, že táta dával kostní dřeň, ukázalo se, že to mělo pro něj i dost negativní důsledky. Dřív měl kyčel téměř bez problému, ale od dárcovské operace se mu začala prudce zhoršovat. Vypadá to, že letos, nejpozději příští rok ho čeká výměna Sad
Pokud se na to někdo chystáte, zeptejte se na rizika.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 3:26 pm    Předmět: Citovat

Aj, takže další argument proti...já se po zvážení všech negativ rozhodla, že se nezapíšu. Přijde mi to jako moc velký zásah do organismu (ať už narkóza nebo ta stimulace, která prý podle některých studií může i dost zvýšit riziko leukémie), takže holt v tomhle budu sobecká a zůstanu jenom u dárcovství krve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 5:11 pm    Předmět: Citovat

Už docela dlouho mě láká zapsat se jako dárce kostní dřeně, ale pokaždé si to na poslední chvíli rozmyslím (vím, že bych rozhodně nechtěla tu stimulaci, jak už tu padlo, bojím se toho rizika leukémie - objevila se u jednoho člověka v rodině, sice ne po přímé linii, ale stejně). Jinak vždy, když jdu darovat krev, tak jsem ještě ráno přesvědčená, že se rovnou zapíšu, ale nakonec nemohu sebrat odvahu - vždy si vybavím paní doktorku z transfúzky, která mi právě popsala ty možné zdravotní dopady, navíc spojené s mým krevním obrazem "jako u vegetariána", ačkoli jsem masožravec jak poleno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.