extremismus u nás
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c0aa69b5e4bf8d07e776f6f603ac6468Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 6:26 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Bohužel naprosto chápu, že lidé, kteří mají v domě či v sousedství Romy, jsou natolik vydeptaní, že když někdo proti této menšině veřejně vystoupí, má okamžitě jejich sympatie.


Já bydlím přímo naproti paneláku pleného romů a i když je tam i pár bílých rodin, jsou to stejní dacani, jak ti romové. Samozřejmě, někteří jsou lepší, jiní naopak horší. Musíme zamykat branku (máme rodinný dům obklopený zahradou), raději nenecháváme i na té zamčené zahradě přes noc ta lepší kola a máma dva psy (z nichž mají dost strach). Moc se s nimi nebavíme a když chtějí půjčit peníze, tak mají smůlu. Jako dítě jsem se bála vylézt před tu branku a když už jsem vylezla, tak se psem. Sousedům na zahradě ukradli co mohli (než si pořídili psa) a jejich nejstaršího syna (který dal facku jednomu klukovi, který do mě ždouchal) pěkně zmlátili. Když jsem šla z obchodu s nákupem, nosila jsem neprůhlednou tašku, aby je to "neprovokovalo". Jednou ve městě na záchodech v mekáči mi vyhrožovala mladá cigánka s nožem v ruce, tak jsem jí vysypala obsah peněženky a šupajdila pryč. I přesto proti nim nemám moc vyhraněný názor, i když zkušenosti by k tomu byly. Mám k nim ale náležitý respekt a když vidím skupinu tmavších lidí, zbystřím a třeba přejdu na druhý chodník. Když mě ale některé to cikánské dítko pozdraví a na něco se zeptá, odpovím a ještě se snažím "pedagogicky" působit. I ve skautské družině jsem měla slečnu v šesté třídě, romku, byly s ní problémy, ale já sem se fakt snažila a musím se pochválit, ačkoliv sem měla strach, jak budu schopná ji snášet, nakonec jsem neměla problém žádný. Největší problémy jsou s děckama, jak jich je velká banda a s mladými. Dospělí mají jen pusu plnou sprostých řečí. Nemůžu je ale odsuzovat, protože jestliže na své děcka volají cikánské matky z balkónu: ty čuráku poď dom, nebo tě zabiju, nebo ty své děti ani nenaučí, že je normální nosit spodní prádlo, co pak z těchto dětí může vyrůst. Je těžké se odlišovat od toho, v čem žijeme.
Myslím, že by se stát (přecejen, jsou to občané ČR a je to jejich domov, vykopnout je nemůžem a ani by to nebylo morální) měl postarat o to, nastrkat do těchto rodin co nejvíc sociálních pracovnic, které by tam byly od rána do večera a s dětmi pracovaly a to nejen do jejich desíti let, ale třeba intenzivně do osmnácti a příležitostně i dýl; a tyto rodiny rozmístit mezi "normální občany" nebo alespoň po nějakých skupinách. Protože když jich je celý panelák, je to hrozné, to se všechno veze. Znovu ale podotýkám, jsou tam i bílé rodiny, které stojí často za ještě míň, než ty romské.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Mohu jen podotknout, že si nemyslím, že se náš stát nesnaží.
Od 6ti let jsem bydlela vedle géta.. a chodila s nimi do školy. Mohla bych vypravět, ale stejně by mi nikdo nevěřil.....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Bohužel naprosto chápu, že lidé, kteří mají v domě či v sousedství Romy, jsou natolik vydeptaní, že když někdo proti této menšině veřejně vystoupí, má okamžitě jejich sympatie. Ano, jsou i slušní romové, ale bohužel, je jich dost málo. Co já vidím v Praze třeba v mhd, tak to jsou skoro vždy individua smrdící kouřem, potem a lacinými voňavkami, pokřikují, nepustí sednout ani babičku s berlemi a často se nápadně lepí k mému batohu Evil or Very Mad Na jakýkoliv oční kontakt reagují výkřiky jako "co čumíš pi...o"... To není rasizmus, to je zkušennost. Nevadí mi, že mají jinou barvu pleti, ale že dělají bordel a my je živíme ze soc. dávek. Naštěstí ti slušní mají v dnešní globalizaci docela výhodu. Potkám-li třeba potmavší ženu, střízlivě oblečenou, nijak nezapáchající, decentně upravenou a chovající se jako každý jiný, nezařadím ji do skupiny "cikán", ale španělka, indka...
Dokud nechá česká vláda cikány parazitovat na ostatních a z obav před nařčením z rasizmu je bude naopak protěžovat (bílé neplatiče klidně vykopneme na ulici, cokány musíme ubytovat, nebudem přece rasisti, že), tak se takovýmto extremistům stará o příznivce.


tak pod to se podepisuji.
hlavne, kdyz potkam "skupinku" od 2 a veci cikanu nekde ve meste - radsi sklonim hlavu, prechazim na druhy chodnik - proste snazim se nezavdat pricinu k nicemu - protoze oni si mohou dovolit hodne a nikdo je nepotresta - jsou prece mensina!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Mohu jen podotknout, že si nemyslím, že se náš stát nesnaží.
Od 6ti let jsem bydlela vedle géta.. a chodila s nimi do školy. Mohla bych vypravět, ale stejně by mi nikdo nevěřil.....


Jo, stát se snaží, ale jestli chce vyřešit problém romů, měl by se snažit eště víc. Ale ony sou všude problémy, já vim. K těm našim cigánkům taky chodí holky z charitasky a cos. pracovnice, maj tam něco jako mateřskou školu, akorát zřízenou sociální sférou a ne školní. A další tam chodí pomáhat těm starším, tedy školákům s úkoly a podobně, ale mluví o tom teda jako o dost beznadějnym snažení. Pak je děcko o rok starší a už nespadá do té jejich péče a zas roste, jak dříví v lese. Je to těžký. Já bych si na tohle netroufla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:20 pm    Předmět: Citovat

heyday napsal:
Blondorezka napsal:
Bohužel naprosto chápu, že lidé, kteří mají v domě či v sousedství Romy, jsou natolik vydeptaní, že když někdo proti této menšině veřejně vystoupí, má okamžitě jejich sympatie. Ano, jsou i slušní romové, ale bohužel, je jich dost málo. Co já vidím v Praze třeba v mhd, tak to jsou skoro vždy individua smrdící kouřem, potem a lacinými voňavkami, pokřikují, nepustí sednout ani babičku s berlemi a často se nápadně lepí k mému batohu Evil or Very Mad Na jakýkoliv oční kontakt reagují výkřiky jako "co čumíš pi...o"... To není rasizmus, to je zkušennost. Nevadí mi, že mají jinou barvu pleti, ale že dělají bordel a my je živíme ze soc. dávek. Naštěstí ti slušní mají v dnešní globalizaci docela výhodu. Potkám-li třeba potmavší ženu, střízlivě oblečenou, nijak nezapáchající, decentně upravenou a chovající se jako každý jiný, nezařadím ji do skupiny "cikán", ale španělka, indka...
Dokud nechá česká vláda cikány parazitovat na ostatních a z obav před nařčením z rasizmu je bude naopak protěžovat (bílé neplatiče klidně vykopneme na ulici, cokány musíme ubytovat, nebudem přece rasisti, že), tak se takovýmto extremistům stará o příznivce.


tak pod to se podepisuji.
hlavne, kdyz potkam "skupinku" od 2 a veci cikanu nekde ve meste - radsi sklonim hlavu, prechazim na druhy chodnik - proste snazim se nezavdat pricinu k nicemu - protoze oni si mohou dovolit hodne a nikdo je nepotresta - jsou prece mensina!


Podepisiji se.

A to ještě..Známou napadli v metru a když zavola o pomoc, kolemdoucí ji obvinili z rasizmu Exclamation Shocked Kam sme to dospěli, dostanete přes držku a ještě vás zavřou!!!
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:36 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
heyday napsal:
Blondorezka napsal:
Bohužel naprosto chápu, že lidé, kteří mají v domě či v sousedství Romy, jsou natolik vydeptaní, že když někdo proti této menšině veřejně vystoupí, má okamžitě jejich sympatie. Ano, jsou i slušní romové, ale bohužel, je jich dost málo. Co já vidím v Praze třeba v mhd, tak to jsou skoro vždy individua smrdící kouřem, potem a lacinými voňavkami, pokřikují, nepustí sednout ani babičku s berlemi a často se nápadně lepí k mému batohu Evil or Very Mad Na jakýkoliv oční kontakt reagují výkřiky jako "co čumíš pi...o"... To není rasizmus, to je zkušennost. Nevadí mi, že mají jinou barvu pleti, ale že dělají bordel a my je živíme ze soc. dávek. Naštěstí ti slušní mají v dnešní globalizaci docela výhodu. Potkám-li třeba potmavší ženu, střízlivě oblečenou, nijak nezapáchající, decentně upravenou a chovající se jako každý jiný, nezařadím ji do skupiny "cikán", ale španělka, indka...
Dokud nechá česká vláda cikány parazitovat na ostatních a z obav před nařčením z rasizmu je bude naopak protěžovat (bílé neplatiče klidně vykopneme na ulici, cokány musíme ubytovat, nebudem přece rasisti, že), tak se takovýmto extremistům stará o příznivce.


tak pod to se podepisuji.
hlavne, kdyz potkam "skupinku" od 2 a veci cikanu nekde ve meste - radsi sklonim hlavu, prechazim na druhy chodnik - proste snazim se nezavdat pricinu k nicemu - protoze oni si mohou dovolit hodne a nikdo je nepotresta - jsou prece mensina!


Podepisiji se.

A to ještě..Známou napadli v metru a když zavola o pomoc, kolemdoucí ji obvinili z rasizmu Exclamation Shocked Kam sme to dospěli, dostanete přes držku a ještě vás zavřou!!!

Půl roku (naštěstí jen půl roku) jsem bydlela vedle cikánů. Údajně to prý byla "slušná" rodina, nicméně jsme se nevyspali jedinou noc, stále jsme svědčili na policii i u soudu, že byl na chodbách bordel, snad ani nemusím psát. Tady ve městě cikáni během jednoho roku vybydleli totálně jeden poměrně pěkný barák, který se teď musí zbourat. Navíc kdysi tu cikán zavraždil šestnáctiletého velmi slušného kluka, který se mu prostě jen připletl do cesty, takže já pro ně nemám omluvu. Opravdu nenacházím jediný důvod k tomu, abych se jich zastala. Nicméně to, co se stalo dnes ve Vítkově je hnusné a odneslo to bohužel nevinné dítě. Takže extrémistům nefandím též, jen nevím, jak z toho bludného kruhu ven. A neví to nejspíš nikdo už několik století.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Ono je to velmi těžké. jak psala pimpa, je to bldný kruh. Proti romům, jako proti rase, nic nemám. Měl asem mezi nimi i kamarády. ale mrzí mě to vzájemné napadání z rasizmu. podle mne to vede k větší a větší xenofobii.
Na škole se spory s romy daly řešit pouze přes jiné romy, jinak to byl rasismus. Což mne velice mrzí Crying or Very sad je velmi nešťastný přístup
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 7:23 pm    Předmět: Citovat

Extremismus je hloupost, ale když se zvýhodňují různé skupiny lidí ve všem možném, tak to není dobře a je na to třeba upozornit. Je to hlavně problém cikánů. Cikáni (a kdokoli jiný) mi nevadí, pokud se chovají slušně a nezneužívají dávek, problém u nich je v tom, že se za víc než 300 let nedokázali přizpůsobit. Když jsou v hejnu, tak bývá zle. Mám mezi cikány i pár kamarádů, ale mezi těmi slušnými a ti se za ty většinové stydí. Když někdo dělá to co jsem napsal, tak horád mít nebudu nikdy, ať je černý, fialový, nebo žlutý.

Řekni bílýmu, že je debil a je to v pohodě, řekni cikánovi, že je debil a jsi rasista. Když to řekne cikán bílýmu, je to taky v pohodě. Něco je špatně.

PS: termín cikán se u nás používá už od středověku a je v první písemné zprávě o nich. Jen poslední dobou se začalo používat módní slovíčko rom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

ještě dodám, že ta první zpráva od nás je ze smolné knihy a ten zmíněný cikán kohosi přepadl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Nooo, asi bych se k tomu měla trošku vyjádřit jako soc. pracovnice ve vyloučených lokalitách s převážně romskými obyvateli:-)
Asi na začátek bych napsala, že je to ....složitéééé, zevnitř se to dá mnohem složitější než zvenku....Smile
Nevím odkud to vzít, tak teď napíšu jen pár poznámek a zítra třeba zase....Smile

Obecně:
1) Romové nejsou stejní. Já znám řadu úspěšných hudebníků, sociálních pracovníků, učitele, právničku, podnikatele.... I lidi závislé na sociálních dávkách. Řada těchto lidí emigrovala do zahraničí, protože byli znechuceni rasismem....

2) Řada Romů má skutečně problémy.
Jedná se o bludný kruh nízkého vzdělání- nezaměstnanosti- chudoby- zadluženosti- závislosti na sociálních dávkách- kriminality- diskriminace-....... Jako problém to vnímá majorita, jako problém to vnímají i samotní sociálně vyoučení....
Věřte mi, že cesta ven je neuvěřitelně těžká.
My jsme se nenarodili do ghetta. Narodit se do ghetta není vstupenka do "dobrého života", já i vy bychom s největší pravděpodobností na životní styl ghetta taky přistoupili. Dostat se z ghetta, to stojí tolik, tolik úsilí, že já osobně bych to vzdala.

3) Stát možná investuje dost peněz, ale na nesprávných místech. Je třeba investovat do prevence, ne do následků. V celém Kladně je v současné chvíli 2,7 terénního sociálního pracovníka (jakkoliv se tahle služba považuje za hodně důležitou). Chybí pedagogičtí asistenti na školách... Chybí nízkoprahové zařízení... Chybí sociální bydlení.... Chybí skoro všechno, co bývá odborníky považováno, za nástroje řešeníSmile
Celkově souhlasím s Pinkalinkou- je jasné, že spolu do budoucna žít budeme, teď jde o to jak Smile

citace:
Řekni bílýmu, že je debil a je to v pohodě, řekni cikánovi, že je debil a jsi rasista. Když to řekne cikán bílýmu, je to taky v pohodě. Něco je špatně.


Já nikomu debil neříkám, tak nejsem schopna posoudit Smile
... ale stokrát jsem ve sluchátku telefonu při žádsoti o byt nebo práci slyšela: a je to cikán? Tak to ne..... Něco je špatně? Smile

citace:
Je to hlavně problém cikánů. Cikáni (a kdokoli jiný) mi nevadí, pokud se chovají slušně a nezneužívají dávek

Co přesně znamená zneužívat dávky?


citace:
problém u nich je v tom, že se za víc než 300 let nedokázali přizpůsobit.


...... S těmi 300 lety to není tak horký, Romové usídlení na našem území byli povětšinou bohužel vyvražděni během Holocaustu, většina z „dnešních Romů“ se sem dostala po druhé sv. válce ze slovenských romských osad . Kdo jste tam někdy byl – jakože já opakovaně- tak uzná, že tam se opravdu naučit majoritnímu způsobu života naučit nemohli. To je problém i dnešních ghett, věřte mi, ti lidé opravdu jsou tak málo s majoritou, že jen těžko se naučí něco jiného, než životní styl a normy ghetta.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.