extremismus u nás
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=255dfd9a601ee9e4d4746642df7ea33fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Niko, napsalas to moc hezky..
Osobně se musím přiznat, že romská kultura mě zajímá, nicméně radši to pozoruju "z dálky".
Zastávám názor, že nejde naházet všechny do jednoho pytle, ale taky musím říct, že moc "nekonfliktních" Romů si nevybavuju Sad (ale možná to je tím, že nepoutají pozornost Smile ), každopádně určitě všichni nejsou stejní.
A je mi líto, ale když nastoupí do tramvaje, neubráním se nepříjemnému pocitu a hlídání si tašky...krom toho, jednou mě malí klučíci málem okradli..nevím, jestli to zrovna byla cikáňata, velké hnědé oči a dlouhé řasy, pleť příliš tmavá ne, ale...zachytila jsem včas, jak se nenápadně snaží rozepnout mi bágl Evil or Very Mad A to musím říct, že když se ti kluci, cca 10 roků, kolem mně nachomýtli, řekla jsem si - nebudu přece podezírat malé děcka, že se postavili tak blízko mě Confused Od té doby si hlídám věci ještě víc. Nemusím zmiňnovat, že spolucestující urputně hleděli z okna Mad

K extremismu - co vůbec skinheadi mají co pochodovat po městě ? Rolling Eyes a ještě k tomu za něco, čemu, dle mého názoru, nerozumí ? Jsou dost mladí a stejně jako já, nezažili válku atd. a najednou soudí, ale bez zjevného podkladu. Je to smutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

citace:


Co přesně znamená zneužívat dávky?


Znamená to záměrně se vyhýbat práci a pobírat sociální dávky, žít na úkor ostatních co něco dělají a platí daně.


Ad těch 300 let, mea culpa, překlikl jsem se, bylo myšleno 700 let.

Dejme tomu, že většinu z nich vyhladili za protektorátu. Ale když si vzpomenu co o kočujících cikánech říkají moji prarodiče a další pamětníci před válkou, tak je to otřesnost sama.


Ale ať tu nejsem za rasistu očerňující všechny cikány. I mezi nima jsou slušný lidi. Navíc mi nevadí etnikum, ale chování nepřizpůsobivých lidí, kteří ještě navíc terorizují okolí. Nezsejde na barvě, rase, nebo náboženství.


Naposledy upravil sobebor dne po duben 20, 2009 10:11 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

rumjana napsal:
K extremismu - co vůbec skinheadi mají co pochodovat po městě ? Rolling Eyes a ještě k tomu za něco, čemu, dle mého názoru, nerozumí ? Jsou dost mladí a stejně jako já, nezažili válku atd. a najednou soudí, ale bez zjevného podkladu. Je to smutné.


Prostě upozorňují na určitý problém neadekvátním a špatným způsobem. To ovšem nic nemění na existenci problému samotného.


Ruku na srdce, kdo z vás, nebo z oněch "ochránců lidských práv a menšin" by si vzal domů třeba na měsíc jednu takovou rodinku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:16 pm    Předmět: Citovat

jo, ale hodně z nich prostě nemá přímou zkušenost, prostě se třeba jen přidali. A opravdu nemám ráda, když si někdo tvoří názor na základě cizího názoru.
A nezastávám se žádné skupiny, problém je v lidech samotných, je úplně jedno, jestli je někdo takový nebo makový, fialový nebo puntíkovaný..
Rasismus je úplná blbost. Buď mi něco vadí na tamtom člověku protože.....ale není celá skupina stejná ! I kdyby jediný člověk z určité skupiny byl jiný, pak už se nedá říct "všichni jsou takoví".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:25 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
Navíc mi nevadí etnikum, ale chování nepřizpůsobivých lidí, kteří ještě navíc terorizují okolí. Nezsejde na barvě, rase, nebo náboženství.


ano, vždyt to píšu, stejný názor.

Vadí mi, když se někdo chová tak, že obtěžuje okolí, ale ne tím, že třeba má zelené vlasy (což někoho pohoršuje), ale třeba tím, že rozhazuje odpadky, místo aby to hodil do koše, nebo že řve na celé kolo a nebo, že nechá svého psa kadit před barák a neuklidí to a pak se tam nedá ani projít bez "úrazu"...Jenže to jsou všechno jedinci. Pokud bude "bílý" dělat něco špatného, budu jím opovrhovat stejně, jako kdyby to udělal "černý" ("modrý, pruhovaný....")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

rumjana:
S tím souhlasím, však jsem i říkal, že na ten problém upozorňují špatně - tady je problém neochota lidí pracovat a to že žijí na úkor nás ostatních, není tu problém to že jsou cikáni. Řekl bych, že kdyby valná většina cikánů se chovala slušně a kulturně, tak by pohled na celé etnikum byl jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 8:22 am    Předmět: Citovat

Zneužívání soc. dávek..

Napíšu jen toto..jedna paní na moravě si vzala řeka..mají 4 děti..a jenom její soc. příjem je 36 000kč..nevím kolik má manžel. Tu paní znám moc dobře, a když se mě zeptala jaký mám plat..řekla mi, že sem krá**, že ona by za to ani ráno nevstala...ha, a ted jí donutte pracovat...Je bílá..pro pořádek.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misch
161-320
161-320


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 286

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 5:32 pm    Předmět: Re: extremismus u nás Citovat

Tree napsal:
Jak asi vzdáleně víte, tady v Ústí se dnes konal pochod neonacistů - ano konal, totiž před chvílí skončil a jak se můžete dočíst na tn.cz nebo v novinkách, neonacisté se chovali řádně a dokonce i Kubata je pochválil(brácha psal mámě smsky), zatímco anarchisti zlobili a dostali po hubě.
Vyvíjí se tu nový extrém - autonomní nacionalisté, nový nick neonacistů a dneska se hodně polepšili tak, jak to tady nikdo nečekal, klidně totiž prošli městem a policie je dokonce bránila před anarchistama, což náckům rozhodně zvedlo sebevědomí a rozhodně si šplhli u občanů zapadlejch u televizí a monitorů. Byl to pro ně rozhodně chytrej krok, na tn.cz se dokonce píše, že na přesrok by se mohl konat další pochod Shocked

Já jsem v tu dobu v Ústí nebyla, takže jsme jen potom koukali na pár videí. Jak by nebyli pokojní, když je hlídalo dvakrát tolik opancéřovaných?? Dnes jsme si o tom povídali ve škole, náš učitel Američan podotkl, že ho to překvapilo a že na ně změnil názor, za to, jak se pěkně chovali. Nepokrytě jsem se tomu vysmála, přišlo mi, že to nemůže myslet vážně. Nu, ale k jádru věci. Jedna spolužačka mu opáčila, že ten večer neonáckové navštívili jednu hospodu v Neštěmicích a zabili jednoho cikána Exclamation Exclamation Nikdo o tom ale neví, vše se asi ututlalo. Ona o tom věděla od jednoho kamaráda, který toho cikána znal. Ke konfliktu prý nedošlo. Tak by mě zajímalo, jestli je to pravda, nemám důvod jí nevěřit. Je ale možné, že dostala poněkud zkreslené informace. To jen tak jako protiargument k těm údajným neškodným panáčkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 6:12 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím s Nikou, že když se tam člověk narodí, dá to šíleně moc práce se odtama vymotat. Ale i v tom našem baráku se pár takových najde.
Nebo se mi líbí, že ve šternberském sociálním zařízení Jiloro, které funguje skoro stejně jako mateřská škola, pracuje jako taková pomocnice a paní pro všechno - romka, která pochází z ghetta a i když má třeba pestřejší slovník a i když má trochu problém fungovat, jako lidé žijící v "normální" společnosti. Prostě když v něčem vyrostla a žila 35 let a pak se jí naskytne možnost pracovat a pomáhat těm svým, tak to nejde jen tak změnit. A ty romská děcka tam se cítí víc jako doma, rodiče těchto děcek mají k zařízení větší důvěru a tak. A zároveň ona může dávat příklad dalším romům. Je tu ale další problém, stal se z ní spolu s rodinami těch romských dětí v zařízení vyvrhel jejich společnosti, protože se míchá mezi bílé. Oni nevidí ten přínos, který to má pro děcka.
Je to těžký a myslím si, že řešením je nastrkat do rodin co nejvíc soc. pracovnic, pořádat pro ně v jejich prostředí nějaké kurzy a semináře (které musí být jednoduché, i když jsou dospělí a mohou mít IQ vysoké, spoustu věcí prostě nepochopí, protože je neznají, mají malou slovní zásobu apod.), a třeba i ubrat na sociálních dávkách, aby pro ně bylo méně výhodné nedělat a jenom rodit děcka. Nacházet pro ně práci a nabízet je konkrétním lidem a i v té práci jim pomáhat a tak dál. Jasně, namítne se, že je i spousta dalších rodin, které tohleto potřebují. Nejsem odborník, jsou to jen nápady.

Nevíte něco o tom, že by musely být týdně odpracované nějaké hodiny, aby byly sociální dávky přiděleny? Protože u nás na ulici je posledních několik měsíců úžasně čisto, protože tátové z oněch romských rodin chodí s vozíky na binec po ulici, flákají se a občas seberou nějaký ten odpadek (kterých jejich děti vyprodokují úžasné množství...) a v konečném důsledku vlastně pracují. Hm?

Ještě cosi sem chtěla říct...
Jo. Nejsou ti autonomní nacionalisté ti, co pochodovali i po Přerově? Vlastně taky kvůli romům... Je to asi nejradikálnější strana a nějak se jim nepodařilo ji zakázat. Je to ono? Oni se myslím snaží vystupovat hrozně slušně, protože na to je chtěli nachytat a kvůli tomu zakázat a proto se to nepodařilo, místo aby se zaměřili na jejich program... Možná se ale pletu, já se v tomhle vůbec nevyznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Zneužívání soc. dávek..

Napíšu jen toto..jedna paní na moravě si vzala řeka..mají 4 děti..a jenom její soc. příjem je 36 000kč..nevím kolik má manžel. Tu paní znám moc dobře, a když se mě zeptala jaký mám plat..řekla mi, že sem krá**, že ona by za to ani ráno nevstala...ha, a ted jí donutte pracovat...Je bílá..pro pořádek.


Shocked Shocked
no a ta paní je vyplácena z řeckého sociálního systému, teda?

Protože v ČR si to teda fakt nedovedu představit....
By mě to fakt upřímně zajímalo!! Smile

Počítám orientačně:
- rodičovský příspěvek na nejmenší dítě do 4 let - 7600
(popr. 11000, pokud předtím vydělávala moc peněz, což nevypadá podle tvého komentáře... takže spíš toto a od 21.mesice veku ditete naopak už jen 3800)
- přídavky na děti cca 600 x 4 - 2400,
- sociální příplatek- řekněme cca 2000 Kč na všechny děti...
- možná ještě něco málo na na bydlení v řádu max. několika tisíc a pak....
už fakt nevím, na co by mohli mít nárok....

Leda by měli děti nějak hodně těžce postižené....:-/ v tom případě ale je péče o děti samozřejmně mnohonásobně náročnější....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.