Tahini
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8f4c60e8a0d928c3fa7d6e6890d09bf4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:00 am    Předmět: Tahini Citovat

Ajojte, koupila jsem si ve zdravé výživě sezamovou pastu Tahini. Chci z ní připravit Hommos a vyzkoušet, ale ještě mi z ní hodně ostane. Proto se chci zeptat těch z vás, které Tahini znají, jestli máte nějaké zaručeně chutné recepty, kde by se dala využít. Na internetu jsem našla například smažené krůtí maso na smetaně s Tahini, prý dobrý, jenomže já chci znát zkušenosti někoho, kdo to tady zkoušel. Diky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

ahojky, tahini doteďka neznám a musím Ti poděkovat, že jsi mě s ním seznámila Very Happy Hommos miluju, v čajce se s ním krmím častěji a častěji a vůbec by mne nenapadlo, že se dá pasta koupit hotová.
Jinak u nás se dělá jiná, podobná pochoutka (recept kdyžtak dodám později Smile ), skládá se z lilku, papriky a plno dalších zelenin, udělá se to na takovou pastu a normálně si to mažu i na chleba. I když to asi není nejlepší recept, jaký bys chtěla slyšet Smile A co třeba zkusit to s kuskusem?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:05 am    Předmět: Citovat

Mňam, tahini můžu Smile Hummus si děláme často, z cizrny nebo i červené čočky. Ale tahini je výborné i samotné Embarassed nebo v mojí oblíbené mňamce: smíchat trochu tahini se lžičkou medu či sladu... jíst jen tak... mňam. Nebo si ho dát na chleba a na to marmeládu (použití vlastně podobné jako u burákového másla).

A já si dělám i různé sladké krémy: třeba uvařit bílou rýži nebo jáhly, hodit do mixeru, do toho trochu vody/mléka/obilného mléka, lžičku dvě tahini, med, slad, cukr nebo jiné sladidlo, rozmixovat, a "pudink" je na světě. Very Happy
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Mňam, tahini můžu Smile Hummus si děláme často, z cizrny nebo i červené čočky. Ale tahini je výborné i samotné Embarassed nebo v mojí oblíbené mňamce: smíchat trochu tahini se lžičkou medu či sladu... jíst jen tak... mňam. Nebo si ho dát na chleba a na to marmeládu (použití vlastně podobné jako u burákového másla).

A já si dělám i různé sladké krémy: třeba uvařit bílou rýži nebo jáhly, hodit do mixeru, do toho trochu vody/mléka/obilného mléka, lžičku dvě tahini, med, slad, cukr nebo jiné sladidlo, rozmixovat, a "pudink" je na světě. Very Happy

Mňamiii... tohle vypadá přinejmenším zajímavě. Díky určitě zkusím obě jídla když už to budu mít otevřený Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

A prosím vás, tahini je sladké, slané nebo "nijaké"? Kdysi jsem si koupila malou krabičku burákové pomazánky (od firmy Sivo Vsetín) a byla jsem poněkud rozčarovaná, že byla slaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
A prosím vás, tahini je sladké, slané nebo "nijaké"? Kdysi jsem si koupila malou krabičku burákové pomazánky (od firmy Sivo Vsetín) a byla jsem poněkud rozčarovaná, že byla slaná.

No to zatim nevím, protože jsem ho ještě neotevřela Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

Herminko, tahini je "nijaké", nebo tedy lehce nahořklé. Resp. je asi třeba podívat se na obal, jestli do něj není přidána sůl. Já mám (teď zrovna před sebou a otevřenou Embarassed ) "tahini bez soli" od firmy Horizon, ze zdravé výživy. Ale když to zdůrazňují na obalu, že je bez soli, tak asi do některých tahini sůl přidávají, je třeba pořádně číst složení.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Herminko, tahini je "nijaké", nebo tedy lehce nahořklé. Resp. je asi třeba podívat se na obal, jestli do něj není přidána sůl. Já mám (teď zrovna před sebou a otevřenou Embarassed ) "tahini bez soli" od firmy Horizon, ze zdravé výživy. Ale když to zdůrazňují na obalu, že je bez soli, tak asi do některých tahini sůl přidávají, je třeba pořádně číst složení.

Slunéčko, mockrát děkuji, budu tedy pátrat po tahini bez soli Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

...a můžu se zeptat, jak ten hummus děláte? Ta pasta se tam potom přidá? Já jsem zkoušela ho dělat z cizrny a to tak, že jsem ji namočila podle návodu a potom rozmixovala. Už jsem nevěděla, co do toho přidat, krom olivého oleje. Výsledek tedy nic moc, tak jsem to rozředila vodou a udělala z toho polévku. Jinak není spíš pravý hummus z lilků? Jednou jsem měla v arabském bufetu(který už zrušili) v Praze na Haveláku lilkovou pastu, pak jsem to viděla v řecké restauraci pod názvem hummus.Tu lilkovou bych se moc ráda naučila.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Káťo, a Tys tu cizrnu před rozmixováním nevařila?

Já dělám hummus cca takto: uvařím cizrnu do měkka, třeba se saturejkou nebo kouskem mořské řasy (kombu, wakame), aby nenadýmala. Před tím ji samozřejmě namočím a vodu sliju, nevařím v namáčecí vodě. Sliju a vývar si schovám... cizrnu dám do mixéru, přiliju trochu vývaru (opatrně, aby pak nebyl hummus moc tekutý) a mixuju na kaši. Přidám tahini - opatrně, řekla bych na 100g cizrny tak dvě malé lžičky, ale chce to ochutnávat, pár kapek citronové šťávy, česnek (třeba dva tři stroužky, rozmačkané), sůl. Rozmixuju, ochutnám, dochutím atd. až mám požadovanou chuť i konzistenci.

Z červené čočky se dělá úplně stejně, až na to, že čočku není potřeba namáčet, a vaří se podstatně kratší dobu než cizrna.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.