Tahini
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0ba31e3af9f07929142646126fdcc1aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:35 pm    Předmět: Citovat

rumjana napsal:


a nezkoušels třeba smaženou cuketu ? (i když vybírám jen ty vrchní kousky, spodní olejovité -ble Smile ) Miluju ji s jogurtem do kterého vymačkám česnek (ale takhle jde udělat i lilek)..anebo cuketky s rýží zapečené..a vůbec...mňam Mńam Very Happy


ale jo, smažila jsem, poradil mi to někdo udělat jako řízek, ale jestli už byla nějaká starší nebo nevím jaká, nakonec z toho vznikla taková mastná rosolovitá věc. J

Jogurt s česnekem je fajn k okurce, ale přidat do toho cuketu mě nenapadlo. To bych mohla zkusit až se na podzim ke mně nějaká dostane. Nějaké koření do toho přidat nebo jenom tak samo ? Díky za tip Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

no znám to jako bulharský recept, ty cukety obalené v mouce, osmažené (já olej moc nemusím, takže dle mého názoru čím míň tím líp Smile) no a pak to namáčet v té jogurtovo-česnekové omáčce..Smile koření myslím není potřeba, možná trochu soli na dochucení cuket, ale to každý podle chuti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 10:54 pm    Předmět: Citovat

rumjana napsal:
no znám to jako bulharský recept, ty cukety obalené v mouce, osmažené (já olej moc nemusím, takže dle mého názoru čím míň tím líp Smile) no a pak to namáčet v té jogurtovo-česnekové omáčce..Smile koření myslím není potřeba, možná trochu soli na dochucení cuket, ale to každý podle chuti.


Díky! Nezní to špatně, zkusím Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 7:34 am    Předmět: Citovat

Díky holky, já teda paprice šanci dám, uvidím, co to udělá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:36 am    Předmět: Citovat

Tahini dávám do hummusu (používám cizrnu v plechovce, takže není třeba nic vařit). Pak taky do "baby" s tím lilkem, jak bylo zmíněno. A míchám s medem na jakoby "peanut butter". Tím se nehorázně cpe moje mamča. A navíc přidávám lžíci dvě do thajských jídel (curry, satay apod.)
Teď jsem koupila tahini celozrnné, tak jsem zvědavá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: čt duben 23, 2009 10:00 pm    Předmět: Citovat

Tak holky, hommos s paprikou dopadl delikatesně Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 7:25 pm    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:

http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20660 - podle toho jsme to dělali doma, nedopadlo to vůbec špatně Wink

edit: ještě mě napadlo, že někteří to dělají v mikrovlnce asi 10 minut na plný výkon. My MW nemáme a nechceme, takže poctivě pečeme. Ale v čajovnách to určitě dělají v mikrovlnce Smile


tak jsem konečně koupila tahini...udělala to podle tohoto receptu...a rozčarování veliké..tahini mi teda nechutná samotné vůbec, lepí se mi v puse...Sad Doufala jsem, že v jídle to bude chutnat jinak, ale ne..neříkám, že jsem mistrný kuchař, ale nenapadá mě, co na tomhle zkazit...jen jsem mohla osolit lilky dříve před pečením sice, ale stejně to chutnalo jinak než v čajce Shocked a to docela podstatně, řekla bych Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 4:44 am    Předmět: Citovat

Jsem asi barbar, který uznává akorát zeleninu přepasírovanou přes prasátko a ovoce v kapalném stavu, takže to, o čem tu píšete je pro mě více jak "španělská vesnice" Wink , takže o čem se se tu vlastně píše ? O jídle nebo krému na boty ? Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2009 12:47 pm    Předmět: Citovat

Tahini je sezamový krém, jednoduše řečeno, velmi zdravé, velmi hutné, mastné a kalorické. Když jsem si ho kupovala, tak mi paní říkala, že si to maže na chleba jako třeba arašídové máslo. Mě osobně to samotné moc nechutná, děsné to lepí zuby a má to nahořklou chuť, ale v hummusu, v kombinaci s cizrnou a pár dalšími skvělými ingrediencemi to je velmi, véééélmi delikatesní Wink

A ještě jedna zajímavost, kdo nemůže z různých důvodů mléko a mléčné výrobky a má problémy s vápníkem, tak sezam obsahuje nejvíc vápníku ze známých potravin, více než mléko. Takže tahini bude nejspíš vápníková bomba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

Trochu blbý dotaz, je velký chuťový rozdíl mezi hummusem s tahini a bez? Mám obavu ho kupovat, že by mi třeba nechutnalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.