Tahini
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b8b7882c6b952388b24b6433fb815d51Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

Hermínko, já tipuju, že ani ne, spíš převládne chuť lilku a česneku, případně koření, které tam dáš, podle množství..a pokud místo tahini dáš sezamové semínka, tak by to mohlo na suplování stačit. Nemívají někdy ochutnávku ve zdravé výživě nebo tak ? Mně totiž tahini nechutnalo ani v jidle, ani samostatně, snědla jsem to jen díky současnému tlačení do sebe rajčat a oliv.
Ale chci se ještě poptat, třeba v tom bude nějaký trik jiný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

Rumi, díky za odpověď Smile Leč zapomněla jsem uvést, že mám na mysli hummus cizrnový, ne jiný. Ochutnávky ve zdravé výživě bohužel nedělají Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

ten jsem nedělala, takže fakt nevím...jen si to myslím, podle toho, jak chutnalo "to", co jsem dělala Smile čekala jsem totiž, že se chuť tahini trošku změní s ostatními ingridiencemi. A nebo risknout to a maximálně to bude vyhozená stokoruna Sad Nebo někomu ze známých pak dávat zkusit a eventuelně věnovat, kdyby nesedla Very Happy Já měla tedy to tahini bez příměsí, kupoval to muž a říkal, že měli ještě česnekové a ještě i nějaké jiné...
Slunéčko, jak můžeš jíst tahini bez ničeho, nevadí Ti ta lepivost ?Smile Mně to připomnělo nějakou silnou alergickou reakci, jak jsem měla "hutno a slepeno" v puse Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

Hermínko, bohužel, myslím, že by to tam chybělo, dává to tomu tu zvláštní a jedinečnou chuť...
Pokud ti hummus chutná a chystáš se ho dělat více než jednou, tak bych se koupě tahini nebála, já ho koupila ve skleničce velikosti marmeládových skleniček, v ledničce vydrží tuším 2 roky a na jeden hummus padne tahini docela dost - já ho dělala asi 3x nebo 4x a už mám míň než půlku skleničky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Katasko, děkuji. Hummus jsem nikdy neměla (nebo vlastně teď měla v tortille ze Starbucks, ale moc tam cítit nebyl), ale četla jsem na něj spoustu chvály a cizrnu mám ráda. A zrovna jsem si říkala, že bych ho zkusila udělat bez tahini, třeba by byl taky dobrý. Ale pokud říkáš, že by to bez něj nebylo ono, zkusím o tom popřemýšlet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 3:04 pm    Předmět: Citovat

A mně tahini chutná - teda samotný ho nejím, ale třeba jsem si ho přihazovala do jogurtu s medem nebo s kakaem, když mě honila mlsná, a byla to mňamka (nojo, tak na lžíci zůstal takovej lepivější kousek, ale moje chuťový buňky rozhodně neprostestovaly).
A jinak jsem kulturní barbar, kterej nemůže nechat jedinej recept na pokoji a musí furt experimentovat, a když jsem uplácala hummus (cizrnovaej), tak mi přišel takovej dost fádní, tak jsem do něj nakydala pár lžiček jogurtu - a musím říct, že alespoň pro mě se tím ta chuť zvedla o několik procent (a nebyla jsem sama, kamarád, tkerý má arabský země docela procestovaný a hummus miluje, se olizoval až za ušima). Tak jenom kdyby byl někdo podobně mlsnej jako já a normálka hummus mu připadal takovej nevýraznej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

Já mám zkušenost, že u hummusu jde hrozně moc o ten správný poměr základních ingrediencí. Poprvé jsem měla hummus kupovaný, dostala jsem ho od kamaráda a podle něj jsem smolila hummus svůj tak dlouho, až byl takový, jako ten můj první, který mi hrozně chutnal.
Je to ale jen můj pocit, co člověk, to jiné chutě a jiný hummus Very Happy
Bez tahini mi přišel fádní, ale kdybych to přehnala, asi by to už chytlo takovu tu tahini pachuť. S česnekem jsem to jednou taky přehnala a nic moc. Ale málo česneku - fádnost. Takže opatrně experimentovat, co osloví individuální chuťové buňky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

Ha, takže říkáte, že tahini se dá shenat ve zdravé výživě? Máčí se mi cizrna na hummus a tahini bych do něj chtěla, ale zatím jsem nikde nesehnala, takže vyrážím do města do zdravé výživy... Akorát jak to tu píšete, tak to vypadá na velkou alchymii s ingrediencemi... Hummus jsem nikdy neměla, takže nebudu mít s čím porovnat (u nás v čajovně nic moc k jídlu nevdou, kromě nějakých oříšků a tak, no...) Tak jsem zvědavá, jak to dopadne... (když k tomu koupím flák uzeného, tak by to i přítula mohl jíst... Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

Od pondělka budou mít v Lidlu tahini s medem. Mamča to užírá ze sklenice místo burákového másla Shocked No, proti gustu, jak je to mastné, tak bych se asi po...
Ovšem tahini s medem otvírá nové kuchařské možnosti;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Když tu diskutujete o Tahini, nedá mi to a musím se zeptat. K čemu byste přirovnali chuť? Jak nemůžu mléčné výrobky, Tahini mi bylo doporučeno jako náhrada másla do nepečeného cukroví. Nějak si to nedovedu představit, když tu o něm píšete v souvislosti s hummusem, ale i medem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.