Studium / práce v neobvyklých oborech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8d16ce61d7bf44d4bdafe95778584ae0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Já studovala dost netradiční obor - pravoslavnou teologii Smile, ale už jsem jí přerušila, ne že by to nebylo zajímavé, ale jeden docent, který přednášel dost předmětů, neuměl přednášet ani trošku Crying or Very sad
To, že je to neobvyklé usuzuji i z toho, že jsem byla sama v ročníku, a rok nademnou ani podemnou nikdo nebyl, nejbližší spolužáky jsem měla o dva roky výš Laughing


To je úžasný, mohla bys mi doporučit nějakou (nejlépe u nás dostupnou) literaturu? Já sice studuji historii (teda vlastně archivnictví), ale právě se trochu intenzivněji zabývám Ruskem a pravoslaví mě dost zajímá, ale ještě pořád se v něm skoro nevyznám.
třetí a úspěšný pokus
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vipetka
21-40
21-40


Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 7:11 am    Předmět: Jsem už poněkud starší... Citovat

Jsem už poněkud starší ročník Sad ,ale studuji astrologii, kde jsem se konečně našla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:01 am    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:

To je úžasný, mohla bys mi doporučit nějakou (nejlépe u nás dostupnou) literaturu?
třetí a úspěšný pokus


Omlouvám se, ale nějak jsem dotaz nepostřehla... Tohle vlákno se mi ukázalo jako s novým příspěvkem až teď.

Podle mě nejlepší kniha na začátek je biskup Kallistos Ware: Cestou orthodoxie, Praha 1996. Je to celkem tenké, dobře napsané, pochopitelné a přitom obsažné.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 12:46 pm    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Lucy W. napsal:

To je úžasný, mohla bys mi doporučit nějakou (nejlépe u nás dostupnou) literaturu?
třetí a úspěšný pokus


Omlouvám se, ale nějak jsem dotaz nepostřehla... Tohle vlákno se mi ukázalo jako s novým příspěvkem až teď.

Podle mě nejlepší kniha na začátek je biskup Kallistos Ware: Cestou orthodoxie, Praha 1996. Je to celkem tenké, dobře napsané, pochopitelné a přitom obsažné.


Mockrát děkuji. A omlouvat se není za co. Ten příspěvek jsem psala v době, kdy byl s jejich zobrazováním trochu problém.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
161-320
161-320


Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 209

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Já studovala dost netradiční obor - pravoslavnou teologii Smile, ale už jsem jí přerušila, ne že by to nebylo zajímavé, ale jeden docent, který přednášel dost předmětů, neuměl přednášet ani trošku Crying or Very sad
To, že je to neobvyklé usuzuji i z toho, že jsem byla sama v ročníku, a rok nademnou ani podemnou nikdo nebyl, nejbližší spolužáky jsem měla o dva roky výš Laughing


Klobouk dolů! Je velmi sympatické, že se zabýváš tak neobvyklým oborem. Mohu se zeptat, co Tě k téhle cestě vedlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 1:29 pm    Předmět: Citovat

No, teologie mi přišla zajímavá, a jelikož o katolické jsem toho už trochu věděla, a na škole, kam jsem se hlásila na jiný obor, byl i obor pravoslavná teologie, a protože na přihlášku šlo napsat více oborů, tak jsem se přihlásila. A vzali mě bez zkoušek, protože se přihlásilo míň lidí, než byla kapacita... Vzali mě i na druhý obor, tak jsem chvíli studovala oba naráz.

Vedlo mě k tomu i to, že jsem o pravoslavné teologii a i přímo o jejím studiu věděla od jednoho kamaráda, který pravoslavnou teologii vystudoval, a chce být knězem.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigurda
0-7
0-7


Založen: 7.8.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Já studuju hned několik asi netradičních oborů, latinu, pomocné vědy historické a religionistiku. Je pravda, že to jsou obory, kde není moc uplatnění, ale zase studuje to poměrně málo lidí a obvykle se pro ně nějaké místo najde (pro ty nejlepší třeba přímo na VŠ). Myslím ale,že u studia je hodně důležité, aby tě to bavilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xandy
321-600
321-600


Založen: 6.6.2008
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 10:05 pm    Předmět: Citovat

Jeee, to je krasne vlakno!!! Clovek se alespon dozvi, kolik je tu vyjimecnych osobnosti Wink Ja jsem vystudovala SPS kamenickou obor tezba a zpracovani kamene se zamerenim na lomovou tezbu. Hodne zajimave, ale pro mladou holku dost obtizne uplatneni, tak jsem sla pokracovat na VS stavebni a zacinam se zamerovat spis na Management stavitelstvi Rolling Eyes Hold spatne uplatneni udela sve a nekdy hold clovek musi ustoupit i kdyz me tak moc ekonomicke veci nezajimaji. Ty technictejsi veci jsou mi i tak blizsi, ale clovek ma alespon vetsi rozlet v oboru..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá srpen 14, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Sigurda napsal:
Já studuju hned několik asi netradičních oborů, latinu, pomocné vědy historické a religionistiku. Je pravda, že to jsou obory, kde není moc uplatnění, ale zase studuje to poměrně málo lidí a obvykle se pro ně nějaké místo najde (pro ty nejlepší třeba přímo na VŠ). Myslím ale,že u studia je hodně důležité, aby tě to bavilo.


já chci na religionistiku, strašně moc, ale nevím co z toho pak budu mít, asi nic, ale to mi neva Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PityPityPa
8-20
8-20


Založen: 3.11.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 7:10 pm    Předmět: Re: Studium / práce v neobvyklých oborech Citovat

Soniczka napsal:
Zakládám toto téma, snad zde žádné podobné není.
Pro všechny, kdo studují či již pracují v oborech které nejsou moc známé nebo časté.
Prosím prosím já bych měla na začátek otázku, pro mě dost podstatnou... Je tady někdo, kdo má něco do činění se studijním oborem historie, archeologie, muzejnictví?
Já právě o tomto uvažuji a potřebuju názory a rady moudřejších a zkušenějších...


Já nastupuji za pár dní na Archeologii do Brna, takže ti budu moci předat pár osobních rychlozkušeností, jako je třeba složitost a první dojem (pokud tedy nebudeš náhodou moje nová spolužačka Wink )
Ale jinak si nemyslím, že by to bylo nějak moc zvláštní, v ročníku je nás docela dost Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.