Studium / práce v neobvyklých oborech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=82561230714e28faa6301d0673d1b26fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 7:44 am    Předmět: Citovat

Trochu oživíme zajímavé téma Smile
Já studuju podle celé mé rodiny (hlavně podle maminky, ta si představovala jak půjdu na právníka nebo na doktora Very Happy Very Happy ) naprosto nepoužitelný obor Filozofie humanitních věd.
Stěžejní předměty mě baví, taď v prváku toho moc nemáme, příští semestr to bude zajímavější. Je tam hodně filozofie, latina a oizději vždycky co si vyberem k ostatním humanitním vědám Smile Někdo další něco zajmavého? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytaristka
8-20
8-20


Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Já také studuji naprosto nepoužitelný obor. Jsem matfyzákSmile Obor matematická analýza:) Značka: v praxi nepoužitelná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Vidíš to, a já si vždycky myslela že nepoužitelné jsou jen humaniní obory, to co chci dělat já... ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 11:14 am    Předmět: Citovat

Tož já se taky přidám: obecná matematika, do budoucna pravděpodobně algebra a diskrétní matematika.. co s tím pak budu dělat zatím taktéž moc netušímVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytaristka
8-20
8-20


Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 11:20 am    Předmět: Citovat

No, ony ty vtipy o nepoužitelnosti matfyzáků mají něco do sebe:) A když chceš dělat čistou matematiku, tak Tě zaměstná akorát škola nebo vědecký ústav. Co s člověkem, co má pořád hlavu v nějakých divných věcech o kterých se baví i při oběděSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 1:10 pm    Předmět: Citovat

Lidi, pisu to tu porad Smile Zapomente na to, ze obor VS presne definuje to, co budete delat potom. Skola vas ma naucit kriticky a analyticky myslet, znat pojmoslovi, orientovat se v sirsim kontextu a to cele na pozadi urciteho oboru. Znam lidi, co maj vejsku X a delaji praci Y, ja to mam sam taky tak.

MFF UK lidi se uplatni ve vsech analytickych profesich plus spousta IT profesi.

HumVed lidi se uplatni ve vsech moznych oblastech, ktere jsou o lidech.

Je to o vas, ne o te skole, kde skoncite Wink
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kytaristka
8-20
8-20


Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Vždyť my víme. Nějak to s námi dopadne. Ale proč si neudělat legraci sám ze sebe:) A když to nedopadne, tak půjdu dělat prodavačku do cukrárny Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 2:52 pm    Předmět: Citovat

Neboj, Kytaristko, však to v tý cukrárně nemusí bejt špatný, ne? Wink Ale co jsem kdysi chodívala pařit s lidma z matematický analýzy, tak docela dost jich skončilo v různejch bankách, že vymejšlej modely a tak (teda čeho a jak, to se mě neptej, já jsem humanitovědec, takže když se mi to pokoušeli vysvětlit, po prních třech slovech už jsem byla poněkud mimo Twisted Evil ).
Ale ono i daleko nepraktičtější obory můžou člověku něco dát (pravda, neznamená to, že by se jima musel nutně živit, ale dost často ho někam nasměrujou)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

Aha: Já s tím třeba počítám, že se svým oborem nejspíš upatnění nenajdu, ale já šla studovat něco, co mě bude bavit, budu mít titul a pak třeba budu dlouho hledat "to svoje" povolání (třeba i s tím, že jich pár prostřídám, abych zjistila, co mě vlastně baví). Já totiž stále nemám představu, co chci dělat - jen že to bude něco s lidma.
A třeba mamka tenhle přístup nemůže pochopit a tu školu mi doteď pomalu vymlouvá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 2:05 am    Předmět: Citovat

tak to nevím kde skončím já... Laughing účtující biochemik s biologickým zaměřením? Laughing Laughing Razz
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.