Studium / práce v neobvyklých oborech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=944c3a2d83fee8bda08618d39d557666Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 2:43 pm    Předmět: Citovat

Ona existuje jiná metoda učení než číst a číst a číst? Samozřejmě, pak jsou praktické zkoušky na které se maluje, rýsuje atd. I když je fakt, že my na praktický zkoušky taky čteme (než se někdo začne smát doporučuji jeho pozornosti římskou kurzívu:-)). Občas překládáme.
Popravdě, já moc nechápu, jak mají humanisti něco proti přírodním vědám, ale ani naopak. Přírodověda má výhodu, že u ní existuje něco jako objektivní pravda. To my nemáme a dopracovat se k přijatelné pravdě je zatraceně těžké a zodpovědné.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 2:48 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s problémem dopracování se pravdy, ve filozofii je to obzvlášť výrazné - a hodně "přírodovědců" se mi vysmívá, co to studuju za pavědu (ačkoli já jim opravdu ne, mají můj obdiv, nemohla bych studovat chemii, fyziku apod.)
Jo a taky čtu a čtu... a ještě u toho teda občas mluvím Very Happy Abych to pak uměla rozumně zformulovat, až se mě někdo na to zeptá... A líp si to pamatuju... (ale teda taky jiný způsob učení pro sebe nevidím Shocked Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 3:02 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Přírodověda má výhodu, že u ní existuje něco jako objektivní pravda. To my nemáme a dopracovat se k přijatelné pravdě je zatraceně těžké a zodpovědné.


Ale zase to má tu výhodu, že si můžeš vymyslet cokoli, prohlásit to za vlastní názor a učitel ti na to nešahá. Teda aspoň naši učitelé psychologie a filozofie to tak dělají Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 3:08 pm    Předmět: Citovat

Jak kdy... a pouze tehdy, když je ústní zkouška, my měli v prvním semestru VŠECHNY zkoušky písemné (a to ješt tu nejdůležitější na možnosti...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě. Názor založený na faktech. I když pozor na první poučku historika: Na dějiny nemůžeš nahlížet logicky. Nic logického v nich není, proto jsou teď mnozí nadšení z feminizace oboru. Praktičnost a intuice se tam fakt hodí.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 5:57 pm    Předmět: Citovat

no ona mě švarová spíš fascinovala ve smyslu v tom, že se vysmívala muži, kdy teda fyzici toho mají fakt odst od praxe přes protokoly přes počítání a přes čtení skript a logiky.. právě proto jsem na ni nasadila... takové názory na studium mi strašně vadí.. než to začala studovat ona, tak jsem se občas teda ironicky ušklíbla nad těžkým životem hysterika, ale ona je fakt extrém.. Laughing

no navíc já žiju ve stylu, jak ty na mě, tak já na tebe..

jinak obdivuju filozofy... pro mě, jako pro přírodovědce, je to vážně pavěda (prostě tomu nerozumím) a moje učení do zsv probíhá tak, že si to přečtu, řeknu si: ach bože.. a na písemce to naprosto překopu na vlastní názor.. a z nějakého důvodu mám na škole přes to obdiv.. Rolling Eyes hmmm.. že bych šla na právníka? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 6:41 pm    Předmět: Citovat

Študujem prirodovedný odbor a na skúšky sa učím tiež väčšinou čítaním, poprípade čiítaním nahlas (proste sa rada počúvam), a lepšie sa mi pamätá. Neviem ako inak by som sa mala učiť Embarassed Laughing
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 6:41 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Ona existuje jiná metoda učení než číst a číst a číst?


Třeba přemýšlet, vymýšlet... Docházet k novým poznatkům světu prospěšným, hlavně v medicíně nové metody léčby, prohlubovat vědecká poznání v rámci chemie, fyziky, matematiky, biologie proto, abychom mohli ty znalosti pak využívat k evoluci. Přiznám se, že já moc ty humanitní zapadlé obory neuznávám, pro koníček proč ne, ale kdybych to měla jít studovat, přišla bych si (a teď mě prosím nenapadejte) světu hrozně zbytečná. Ale samozřejmě respektuju potřebnost těchto věd, třeba znalosti historie důležité proto, abychom se poučili chyb z dávno minulých. Ale já za sebe spíš raději kráčím dopředu, než abych se babrala v letopisech a hromadách jmen...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 6:54 pm    Předmět: Citovat

jo chi, to jsem si vzpomněla, jak známá se učila.. studovala první ročník biologii... tak šla ven a učila se aktivně... o je to a to a proto to.. to se mi hodně líbilo.. jak ji nemám ráda, tak takto jsem si to představovala, jak to má vypadat..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:00 pm    Předmět: Citovat

tak toto je jeden z mnoha příkladů na zkoušku muže...

tohle prostě načtené znalosti nejsou, to se musí chápat a mít na to předpoklady.. Laughing



když budu hnusná, tak fyzik se historikem stane (nadrtí se zpaměti), kdežto historik to bude mít o hodně těžší... alespoň můj pohled...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.