Jak se vyhnout únavě z dlouhých vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5ca90bd53c393617aa07191f4a14db09Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Tereza napsal:

Takže mě zajímá, jak konrétně oživujete nebo proměňujete svůj vzhled vy, abych se měla čím inspirovat příště. Cool A spíš než nějaký jednorázový účes mě zajímá celková změna způsobu nošení vlasů. Smile


Celková změna způsobu nošení vlasů? Asi tomu rozumím. Jenže mě naprosto vyhovuje je mít rozpuštěné, takže cokoliv jiného je jen druhá varianta.[/b] Smile



Mám to podobně - tvoření účesů a přečesávání pešinek mě nebaví a už vůbec to neuspokojuje mojí touhu po změně. Nejraději mám volné rozpuštěné, všechny skřipečky, gumičky, šátky jsou spíš otravná nutnost než zpestření. Takže jediné, co uspokojí, jsou nůžky. Je pravda, že i když vždycky lituju délky, většinou si zároveň užívám změnu, která sluší, oživí a je příjemná. Takže se vlastně dostávám k tomu, že k tématu nemám co říct Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

já občas řešim takový to, že to mám moc fádní, moc mi to leze do obličeje, je to takový... obyčejný, venkovský, když to mám moc v obličeji... jindy to mám splihlý u hlavy a konce velký, tudíž mi to dělá takovej divnej tvar.... často pomůže jen hlavu umejt a zase sou fajn (miluju je po umytí, ten první den), popř je stáhnu do skřipce a moc je neřešim... nemám ráda gumičky, i proto, že mi přijde, že mám kobylí ksicht a ošklivej profil, tudíž všechny vlasy v ohonu moc nemusim. taky teď přemýšlím nad patkou, jenže... má to každá taková ta ukázková slečna (našpulený rty, velký oči, patka Very Happy neurážim, jen mi to přijde hrozně unijní), nevim, jestli by mi to slušelo, jak by se to tvarovalo, jestli by mi na hlavě něco zbylo (nemám je dvakrát hustý)... rozhodně mě nechytá stříhací mánie, ta mě chytla jednou a jak si za to nadávám, nehledě na to, že tenkrát stačilo vlasy profouknout a byly zvlněný, objem měly... dneska je musim buď zaplíst, nebo vyfoukat a přežehlit (což moc nedělám), jinak sem z toho nervozní... ráda bych nosila aspoň čelenky, ale zase... vlasy stáhnutý z ksichtu, protože nechat koukat jeden pramen, na ot nemám střih, přišlo by mi to ošklivý.... zkrátka, pro mě je záchrana umytí a den poté Very Happy
(jo a taky sem zjistila, což je mírný ot, že samozastřihováním se nějak stalo, že spodní vlasy mám o něco kratší než ty vrchní, tudíž mi vzadu tak divně trčí... ale zastřihávala sem nedávno a kdybych to dala srovnat, přišla bych o dobrý dva cenťáky... s mym růstem dva měsíce naprd... )
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

To neznám. Vlasy jsem vlastně začala tak nějak řešit, až když jsem přišla sem na web. Předtím jsem to brala prostě tak, že jsem vždycky dlouhé chtěla, je to moje součást a stejně jako bych si neušmikla prsty, že jich mám moc, tak bych si nešmikla vlasy.
Odjakživa ve mně ale byl takový pankáč, nebo rebel. Dřív, když jsem měla obyč. délku, sem tam jsem natupírovala, ofinu jsem měla jednou na zářivě rudo (odrostla akorát, když začala nudit) a sem tam nějaký ten kohout nebo tak. Já si hodně vyhraju s klobouky a pokrývkami hlavy. To jsem vždycky vytáhla dva prameny před ušima jako velice dlouhé pejzy.
Teď mě sem tam napadne myšlenka, jak rychlé by bylo udělat šmik a vlasy nikde. Ale zároveň mě ta představa děsí. Někdy mám i sny, že mi ruplo v bedně a střihla jsem to na krátko. Tedy spíš jen ustřihla. To se pak budím úplně bez sebe Shocked

Takže mě když začne chytat nějaká změna, šoupnu vlasy pod nějakou bláznivou pokrývku hlavy, den dva tak chodím a už se mi začne stýskat po vlasech na zádech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 2:24 pm    Předmět: Citovat

Takových stříhacích mánií už bylo. Asi proto, že se mi ty vlasy zdály už takové nudné a ještě mi přicházelo na mysl, že to je proto, že mám málo peněz a nemůžu pořád chodit ke kadeřníkovi. Prostě mě asi štvalo to, že se to naší rodině zrovna hodí, že neutrácím za kadeřníka a myslela jsem si, že mi manžel nalhává, jak mi to sluší, jen abych neutratila. Teď už se mi to tak nezdá, s dlouhými vlasy se v práci "roztrhl pytel", peněz v té krizi nemá nazbyt nikdo, nejen já, ženským to sluší a nakonec i ty šampony a barvy, kterých dlouhovláska spotřebuje víc, něco stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

Děckááá, vy mě trápíte...či já to neumím vysvětlit, ach jo. Crying or Very sad

Nebavme se tu o stříhání délky, to jsem fakt nechtěla. Jednak je o tom tady vláken habakuk a druhak mě to moc nezajímá. Založila jsem tohle vlákýnko proto, abych se dozvěděla víc o tom, jak svoje vlasy nosíte, jak je oživujete... Jestli jste měli někdy představu, že vám něco nesluší s dlouhýma (např. sčesání na stranu, dozadu, pěšinka uprostřed, ofina, neofina) a pak jste zjistili, že to naopak dlouhým vlasům dodalo šmrnc a tak. Jestli experimentujete nebo jen nosíte vlasy tak, jak rostou a spadnou.
Vždyť i dlouhé vlasy se dají nosit stokrát jinak, ne? (A nemyslím jen různé účesy a zapletence, ale ten základní střih a vzhled).

Nerada používám slovo moderní, protože je to zavádějící. Tady to ale zkusím risknout, aby bylo víc jasno. Někdy mám dojem, že dlouhé vlasy "bez řešení" vypadaji zpustle a fádně. Proto vymýšlím, jestli by třeba ofina/ jinak sčesané vlasy/ zajímavě šmiknutý pramen/ cokoli jiného, co by nezkracovalo délku vlasů dokázalo dodat šmrnc a modernost vzhledu. Míním tím vypadat dobře, upraveně, nikoli tak, že mi na hlavě něco roste a mě to nezajímá, nebo tak, že šilhám přes patku až k bradě jen proto, že to teď frčí.

Tož co, budete mít se mnou ještě trpělivost? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 3:43 pm    Předmět: Citovat

Tak já myslim vim, co myslíš, jenže zas nemám ty dlouhý vlasy Rolling Eyes Very Happy

Každopádně, jak jsem psala v tématu afina, hrozně mě štvala ta má dorůstající (viz galerka), tak jsem si hodila pěšinku na druhou stranu, vznikla mi tak patka a připadám si jiná a aj se mi zdá, že vlasy vypadají opticky delší. Tudíž to zahnalo mou touhu tu afinu střihnout do původní délka (která se mi mimochodem líbila a aj mi podle mně slušela, časem přihodim další fotku:)). Nebo jsem zas zkoušela, dát si pěšinku takzvaně, jak mamka říká, "na prdel" ( Laughing prostě uprostřed hlavy Laughing ) a z té mojí podivné křivé afiny byla afina rovná (stačilo by malilinko zastřihnout a byla by uplně rovná, ale já nechci ani malinko, dokud se to netřepíSmile).
To je to co myslíš? Já ale můžu jen popisovat, jaké nestříhací změny provádím na sobě, protože mám na hlavě úplně jinej případ, než ty, takže ti nepomůžu Sad
Nebo sem třeba nějakej čas nosila zase ty malé francouzáčky (zas v galerce) a zas sem vypadala jinak. A po rozpletení (když sem to upletla za vlhka nebo eště líp za vlhka s trochou oleje) sem měla vlnky a zas to byla malá změna.
A ještě jednu věc nosím, po stranách vezmu u pěšinky trochu vlasů a přisponkuju to. Taky změna.

Ale jak říkám, já ti moc inspirace dát nemůžu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šugryna
321-600
321-600


Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 425

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

Ja ti docela rozumim..Proste jednou za cas bys chtela vlasy ozivit,obmenit,pripadas si nevyrazna a nudna a ani nevis,jestli ti to vubec k obliceji sedi...Me pomohly tyhle stranky.Nekteri reknou ostrihat-fajn,ale to neni reseni a udelas vic skod nez uzitku a vzapeti litujes.Kdyz uz nevim kudy kam,zkousim novinky.
Ted zkousim cervenou hennu na hnedy vlasy a libi se mi,jak to pokazdy chytne jinak.Koupim si novej sampon,ted jich mam asi 11:-)nebo sponku,gumicku,zkousim drdoly,co jsou v galerii ucesu nebo je treba necham den rozpusteny..Vetsinou je totiz mam stahly uplne vzadu nebo rozdeleny pesinkou na strane.Ale jasne,kdyz uz jsem fakt unavena,premlouvam lidi v mem okoli,aby me ucesali nebo aby mi zkusili neco na hlave vytvorit.
A posledni dobou docela uvazuju o tom,ze si poridim nejakou paruku s kratkyma vlasama,bude to zmena a vlk se nazere a koza zustane cela..Snad jsem ted moc neplacala,kdyztak me smazte:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 4:22 pm    Předmět: Citovat

Tereza: funguje tady ještě ta vlasoporadna? Tedy pokud kdy fungovala, nějak jsem to moc nesledovala. Já bych se zkusila domluvit tam, pokud jsou nestříhací. Třeba by Ti poradili, kdybys jim poslala fotku.
Jinak co se mě týče, tak mě celkem uspokojila ta ofina. Jenže teď je to cirka půl rok, co ji mám a už mám zase roupy.
Já jsem si nechala udělat když jsem chtěla změnu jednou trvalou, což byla hrůza a nikomu to nedoporučuju, což asi většina lidiček tady ví. Mimo jiné vlasy to tak šíleně zkrátilo, že to vyšlo jak stříhání...
Taky jsem si dělala mělír v předních partiích. Tedy přesně 4 proužky, pěšinku na stranu a po každé straně dva proužky. Jen jsem tím zvýraznila přirozené vyšisování od moře a dost jsem s tím prokoukla. Dělala jsem si ho sama, pomocí peroxidu a alobalu. Taky jsem si jeden čas vlasy natáčela na molitanové natáčky.
...A nebo si pořídit paruku Smile
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

No mně taky moje vlasy občas přijdou nudné, ale většinou stačí nějaký zajímavý nový účes, který normálně nenosím.
Mám celkem "blbý" tvar obličeji, takže mi sluší máloco. Tak radši v tomhle moc neexperimentuju a držím se osvědčeného stylu. Trochu měním jen ofinu, když je potřeba ji zkrátit, zajdu k osvědčené kadeřnici, řeknu "sestříhat ofinu, jak, to nechám na vás" a vždycky z toho vyleze něco trochu jiného, takže se to trochu oživí.
Když už z toho mám opravdu hodně fádní dojem, měním barvu. Sice pořád ze stejného spektra (vpodstatě zrz), ale jednou víc do měděna, podruhé víc do zlata... Rázem je po nudě, když vidím jak ty čerstvě nabarvené vlasy krásně září.
Pěšinku jsem se pokoušela aměnit jednou, ale to bych na ty vlasy musela plácat tuny tužidla, než by si zvykly. A to teda ne.
Hodně si hraju s různými doplňky - sponky, šátky, skřípce, čelenky... a různé kombinace a miluju klobouky a strašně mě baví vymýšlet účesy vhodné ke klobouku, aby vlasy nebyly úplně schované.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 6:05 pm    Předmět: Citovat

Terezo, já ti taky neporadím... naprosto chápu, o co jde, ale jen "zvnějšku," protože já chci mít vlasy dlouhé - a ještě dělší - a moc mě trápilo, že mi posledních několik let vůbec nerostly do délky. Teď naštěstí už zase trochu poporostly (asi tak od doby, co sem chodím, takže to funguje! Laughing ) Nikdy mě ani nenapadlo, že by na dlouhých vlasech bylo něco nudného nebo něco vyžadujícího změnu.
Já nejraděj nosím dva culíky, a teď o něco častěji rozpuštěné (můj drahý culíky nerad), občas dva copy, nebo jeden, to když potřebuju aby se vlasy nikam nepletly, drdol si dělám jen na mytí...
Ráda do vlasů zaplétám kytky, nebo jiné ozdoby, čas od času si vyhraju s nějakými malými copánky, nebo tak, ráda si občas (ale to jen při zvláštních příležitostech - larpy a pod.) vezmu nějakou paruku (nejlépe zelenou, teď mám novou černou a moc se těším, až ji budu moct někde zužitkovat Laughing ).
Jo, jednu dobu jsem nosila jinak učesanou pěšinku, protože se tak líbila jednomu člověkovi, kterému jsem se chtěla líbit, ale už jsem se zas vrátila k "nudné" pěšince uprostřed hlavy a vyhovuje mi to.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.