Ekologičtí aktivisté a zelená politika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8f3ef7b2f232eb273a90a6df3e7d9b9cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:31 am    Předmět: Citovat

Jeste jenom kratke vyjadreni k tem ekologickym organizacim- je to ciste nazor laika, do tohoto nijak moc nevidim....
Ja si myslim, ze ngo ekologicke organizace jsou neco jako „hlidaci pes“, v tomto maji temer nezastupitelno roli v celem systemu...
Vlady, samospravy apod. se nerozhoduji nezavisle. Hraji zde roli politicke zajmy, politicka vyjednavani a v neposledni rade penize, navazani na obchodni subjekty apod.
Ekologicke organizace mohou upozornit na problematicka mista, provadet nezavisle analyzy, navrhovat alternativni reseni....A treba tak zabranit nekterym opravdu nebezpecnym rozhodnutim.
Navic....Pokud neni nekdo spokojen s nazory ci navrhy nejake takove organizace, nic mu prece nebrani se aktivne zapojit, vystoupit s protiargumenty, zapojit se do diskuse...
A taky.... osobne me prekvapuje, jak casto lidi (prestoze vsichni uznavaji ochranu prirody jako dulezitou) napadaji a kritizuji ekologicke organizace... Ale napr. to, jak se chovaji nadnarodni tezebni i jine korporace, to nikoho tak moc nezajima... Prestoze si troufam tvrdit, ze napachaji na zivotnim prostredi vice skody nez treba Deti zeme... Cool Wink .
Ale to teda je čistě můj pohled, téhle problematice nějak moc nerozumím...


Naposledy upravil Nika dne ne duben 26, 2009 5:23 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Ráda bych jen podotkla, že většinu negativ a příkladů blbosti ekologických aktivistů jsem slyšela na přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity v Praze, a to jak od profesorů, tak i od doktorandů, tedy lidí s velmi dobrým vzděláním v oboru. Sama se svým nehotovým bakalářem bych si samozřejmě nikoho poučovat netroufla, i když na rozdíl od paní Jacques aspoň vím, co je to biomasa Wink Neříkám, že se jim nikdy nic nepovedlo, ale podělali toho opravdu hodně. Navíc mi přijdou hooodně trapná a je schazující taková ta extrémní gesta, jako přivazování se ke stromům, k Temelínu...

Ad Romové- dokud jim státní aparát bude evidentně nadržovat oproti bílým, tak je lidi prostě budou nesnášet. A právem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Ráda bych jen podotkla, že většinu negativ a příkladů blbosti ekologických aktivistů jsem slyšela na přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity v Praze ... ... Neříkám, že se jim nikdy nic nepovedlo, ale podělali toho opravdu hodně. Navíc mi přijdou hooodně trapná a je schazující taková ta extrémní gesta, jako přivazování se ke stromům, k Temelínu...

Určitě se jim někdy něco nepovede, nebo použijí nevhodné metody (i když u nás na fakultě je slyšet spíš o zpackaných zákonech a špatných rozhodnutích státní správy...), ale jinde naopak pomohou, o tom snad není pochyb. Je tedy otázka, k čemu je dobré, když je takhle jednostranně kritizuješ a podporuješ tak antiodhodlání těch, kterým se nelíbí, že jim ekologické organizace sahají na pohodlí či peníze.
Myslíš snad, že by veškeré rozhodování ve věcech zásahů do přírody mělo být ponecháno jen na státní správě ovládané politikou a penězi? To bychom dopadli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
wensdy napsal:
AD ochranci zvířat a podobné organizace. Sou to bandy hlupců a dělají "dobré skutky" jen´tam, kde sou vidět.


Hehe, já tu budu asi uz definitivne za cernou ovci, ale i toto vyjadreni se mi zda nejak prilis pausalizujici....


Není tu nějaký ochránce zvířat, který by se k tomu vyjádřil? Smile Wink


Mluvila sem hlavně o těch viditelných. a co se týče greenpeace, na ty mám alergii, věčně po mě chtějí peníze..když budu chtít na něco přispívat, najdu si sama, jak to udělat. Nepotřebuji, aby se mi někdo stavěl do cesty a vnucovala se. Ale to sou i protidrogové organice apod. Kdybych měla každému takovému, ktereho potkám dát desetikorunu, sem za tyden bez výplaty.. ..
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
...Pokud Pražany štvou zplodiny z aut, nechť se tedy nejprve pokusí ulevit si sami. Praha - stejně jako kdeco jiného - je přetížená proto, že obrovské množství lidí používá auta téměř zbytečně. Pro leckdy diskutabilní úsporu pár pětiminut a sobecké pohodlí jezdí kdekdo raději autem, než by udělali pár kroků nebo se "snížili" k cestě MHD. Pohled při čekání na přechodu bývá dost výmluvný - odhadem nejméně 50% osobních aut má jediného cestujícího.

Je vidět, že nežiješ v Praze. Podobné řeči nám tu nepomůžou, je třeba konat a ne všichni jezdí autem. Ti, kteří ano se to asi neodnaučí, nebo to můžeš zkusit, jsem zvědavá, jestli se ti to povede. Za jedno, MHD je předražená, cesta od nás z domu na Florenc tramvají stojí 18 korun a autem 3 koruny. A úspora času je také výraznější, než pětiminutová.Navíc magistrát vyhrožuje, že MHD ještě zdraží, nebo bude ubírat spoje. Přesto ani já, ani nikdo z naší rodiny již nejezdí autem, byť ho máme. Tak jak si máme podle tebe ulevit?Promiň, ale mě opravdu připadají lidi důležitější než zniňovají hlodavci, mám pocit, že je třeba, aby se z takovéto "ochrany přírody", dokteré není zahrnovaný člověk, který je rovněž její součástí, nestala ideologie.Proč jiná města obchvaty mají a Praha ho mít nemůže?Mě je opravdu líto těch chudáků, co bydlí v ulicích Legerova, Sokolská, Žitná a pod.Já tam bydlela, tak vím, o čem mluvím. To, že jsou obyvatelé těchto a jiných ulic neustále tráveni zplodinami z aut a hlukem, p. Bursíka nezajímá, ač by mělo.

Vlkun napsal:
Ohledně p. Bursíka a SZ... osobně jsem rád, že Strana Zelených konečně pronikla do vysoké politiky a doufám, že zase nezapadne. Jistěže jsou mezi nimi lidé, kteří moc znalostí nepobrali, a/nebo které politika zkazila, ale sečteno a podtrženo je výsledek pořád lepší než u jiných stran. (Ačkoliv nelze vyloučit, že za pár let je politika semele a zkazí všechny...).

Tedy nevím, ale doufám, že už tato strana v parlamentu nebude. Co udělali užitečného?
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Je vidět, že nežiješ v Praze.

Nu, milá dámo, moc toho vidět není... V Praze žiji už hodně přes dvacet let Smile

Káťa napsal:
Za jedno, MHD je předražená, cesta od nás z domu na Florenc tramvají stojí 18 korun a autem 3 koruny.

Připočti si k těm 3 korunám paušální náklady (povinné ručení, opravy, mytí...), plus nevyhnutelný fakt, že v autě jsi sama svým řidičem, zatímco tramvaji řidiče platíš. I tak je auto leckdy levnější, ale zdaleka nemyslím, že vždy (třeba půlhodinové popojíždění v zácpě se pěkně prodraží).
Zásadní problém je pohled na "předraženost". Za 18 korun si koupíš třeba pár housek nebo nějakou sladkost, kterou na sníš během pár minut. Za stejnou cenu tě MHD odveze třeba 20 km daleko. Když se na to podíváš takhle, opravdu to je tak drahé?
Bylo by hezké, kdyby se lidé dokázali na ceny podívat v trochu širší perspektivě než jen z pohledu své peněženky...

Káťa napsal:
...mám pocit, že je třeba, aby se z takovéto "ochrany přírody", do které není zahrnovaný člověk, který je rovněž její součástí...

On do ní samozřejmě zahrnován je, jenže už ne jako ten, kolem kterého se točí svět, kterému všechno projde a který si může dělat co chce. Což je těžké zkousnout.

Káťa napsal:
...Proč jiná města obchvaty mají a Praha ho mít nemůže?...

To tvrdí kdo? Obchvat celkem určitě v nějaké podobě bude. Jen je třeba přihlédnout i k jiným argumentům, než že musí být co nejlevnější a co nejrychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Vlkun napsal:
...osobně jsem rád, že Strana Zelených konečně pronikla do vysoké politiky a doufám, že zase nezapadne. ...

Tedy nevím, ale doufám, že už tato strana v parlamentu nebude. Co udělali užitečného?

Předpokládám, že se bavíme o "zelené" oblasti. Tak třeba: prosazují nový zákon o odpadech podporující třídění a hlavně lepší využití odpadu než skládkování, plus podpora likvidace starých ektrospotřebičů. Prosadili program Zelená úsporám, který - ač není dokonalý a jsou kolem něj zmatky - svůj přínos má (i když nedávný článek v MF Dnes tvrdí něco jiného). Přinejmenším dočasně zabránili šílenému plánu vykácet většinu českých alejí kolem silnic, údajně v zájmu ochrany řidičů. Prosazují důslednější ochranu v NP Šumava i na úkor komerčních zámů, plus podporují vědecký přístup k boji s kůrovcem. Atd...
Chápu, že tobě budou některé z těch věcí připadat zbytečné či dokonce špatné... ale v tom se holt naše názory nenapravitelně liší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 6:31 pm    Předmět: Citovat

Vlkůň napsal:
Káťa napsal:
Za jedno, MHD je předražená, cesta od nás z domu na Florenc tramvají stojí 18 korun a autem 3 koruny.

Připočti si k těm 3 korunám paušální náklady (povinné ručení, opravy, mytí...), plus nevyhnutelný fakt, že v autě jsi sama svým řidičem, zatímco tramvaji řidiče platíš. I tak je auto leckdy levnější, ale zdaleka nemyslím, že vždy (třeba půlhodinové popojíždění v zácpě se pěkně prodraží).
Zásadní problém je pohled na "předraženost". Za 18 korun si koupíš třeba pár housek nebo nějakou sladkost, kterou na sníš během pár minut. Za stejnou cenu tě MHD odveze třeba 20 km daleko. Když se na to podíváš takhle, opravdu to je tak drahé?
Bylo by hezké, kdyby se lidé dokázali na ceny podívat v trochu širší perspektivě než jen z pohledu své peněženky...

... a k těm 18 -ti korunám si připočti ještě jednou tolik jako dotaci od magistrátu, což zase platíme ze svých daní. Takže ve skutečnosti platím ještě víc, než jen těch 18. Kdo pak může tvrdit, že to není předražené. Ve srovnání s tím autem, to opravdu o dost dražší je. A v tom autě můžeme jet třeba 4. Ale já se jich nezastávám, rok jsem hučela do manžela, aby jezdil do práce MHD, tak nakonec vyměkl a koupil si tramvajenku. Jenom musí vstávat do práce o třičtvrtě hodiny dřív...
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Vlkůň napsal:
Káťa napsal:
...Proč jiná města obchvaty mají a Praha ho mít nemůže?...

To tvrdí kdo? Obchvat celkem určitě v nějaké podobě bude. Jen je třeba přihlédnout i k jiným argumentům, než že musí být co nejlevnější a co nejrychleji.

Tak já si zase myslím, že co nejrychleji. Už tu dávno měl být.Jinak se tu opravdu za chvíli umoříme. A právě proto považuji většinu aktivit zelených za neekologické. Brzdí výstavby obchvatů,brzdili dostavbu Temelína...
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 6:48 pm    Předmět: Citovat

...Já jsem zaregistrovala zatím pouze zdražení uhlí ekologickou daní,díky tomu se jim podařilo, že lidi na vesnicích stopí kde co, klidně i staré pneumatiky(soudě podle toho smradu), aby ušetřili. Jo, kdyby se pan Bursík zasadil o snížení cen elektřiny, aby byla dostupná a mohli s ní lidi topit, to by byla jiná.

Vlkůň napsal:
Chápu, že tobě budou některé z těch věcí připadat zbytečné či dokonce špatné...

... to nevím, podle čeho soudíš.

S tím kácením alejí je to ale poněkud problematičtější. To ani nemusí jet řidič jak blázen, stačí, aby jela dvě auta proti sobě a ještě se jedno vyhýbalo cyklistovi, a neštěstí může být na světě. Ty silnice jsou leckce hrozně úzké a stavěné v době, kdy po nich jezdili koně. Takže tady bych v místech, kde jsou ty silnice úzké a stávají se nehody byla opravdu pro kácení. Z důvodu ochrany lidských životů.Což ti asi připadá málo..., protože stromy - leckde staré a zanedbané-jsou asi důležitější.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.