Ekologičtí aktivisté a zelená politika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=aa55573f628bbb7055305dee9db2f696Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:17 pm    Předmět: Citovat

Těch stromů se musím před KáTóu zastat...ne, nejsem ochránce starých stromů, ale ty stromy okolo silnic ztlumí vítr a slunce. A protože někdo neumí jezdit.. se ti slušní musí v létě smažit na nekryté silnici...moc milé.
A ještě sem neslyšela, že by se někdo zabil kvuli vyhýbání se cyklistovi a zaroven dodržoval pravidla..když naproti mě jede auto, musím hold jet chvíli za cyklistou....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:26 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Přinejmenším dočasně zabránili šílenému plánu vykácet většinu českých alejí kolem silnic, údajně v zájmu ochrany řidičů. Prosazují důslednější ochranu v NP Šumava i na úkor komerčních zámů, plus podporují vědecký přístup k boji s kůrovcem. Atd...
Chápu, že tobě budou některé z těch věcí připadat zbytečné či dokonce špatné... ale v tom se holt naše názory nenapravitelně liší Smile



Za ty stromy u silnic se musím postavit. Nechápu proč je kácí. Ano, beru když zlikvidují starý strom, co hrozí pádem apod. , ale nechápu proč kácet úplně zdravé stromy.

Když jsem bydlela u Litoměřic v jedné vesničce, vedla tam alej huršní až do vedlejší vesnice (cca 3km). Všechno to byly krásné, zdravé stromy (pravidelně jsme chodili na hrušky Razz ). Pak jednoho dne všechny vykáceli Shocked . Hned zimu na to každý věděl, že udělali blbost. Silnice, která stačila 1-2x protáhnout pluhem a pak byla sjízdná v tu ránu byla věčně zavátá. Protože, co? No protože, tam nebyly ty stromy, co tu silnici chránily před nápory sněhu = v tu ránu, tam bylo víc bouraček Laughing .
Aby to nestačilo, jaro na to pěkně pršelo a jelikož to bylo v kopcích a nemělo tu zem, co držet (stromy byly fuč). Začala se silnice bortit v zatáčkách Laughing .
Tohle bylo cca před 5lety. Loni museli silnici opravit a opět tam vysázeli stromy Very Happy .

Pokud jde o životy lidí a bourání do stromů, úzké silnice. Stačí nejezdit jako dobytek a těch bouraček nebude tolik. Ano stane se, že vyskočí zajíc, řidič se lekne a nabourá do stromu (stalo se mému bratrovi). Jelikož nejel jako dobytek a byl připoutaný, nic se mu naštěstí nestalo. "Jen" měl velkou modřinu přes hrudník od pasů.
Pokud jde o mě, tak argument, že by se měly stromy vykácet kolem silnic aby to chránilo lidi, je totální blbost.
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Vlkůň napsal:
Připočti si k těm 3 korunám paušální náklady (povinné ručení, opravy, mytí...), plus nevyhnutelný fakt, že v autě jsi sama svým řidičem, zatímco tramvaji řidiče platíš. I tak je auto leckdy levnější, ale zdaleka nemyslím, že vždy (třeba půlhodinové popojíždění v zácpě se pěkně prodraží).
Zásadní problém je pohled na "předraženost". Za 18 korun si koupíš třeba pár housek nebo nějakou sladkost, kterou na sníš během pár minut. Za stejnou cenu tě MHD odveze třeba 20 km daleko. Když se na to podíváš takhle, opravdu to je tak drahé?
Bylo by hezké, kdyby se lidé dokázali na ceny podívat v trochu širší perspektivě než jen z pohledu své peněženky...

... a k těm 18 -ti korunám si připočti ještě jednou tolik jako dotaci od magistrátu, což zase platíme ze svých daní. Takže ve skutečnosti platím ještě víc, než jen těch 18. Kdo pak může tvrdit, že to není předražené. Ve srovnání s tím autem, to opravdu o dost dražší je. A v tom autě můžeme jet třeba 4. ...

1) Zjevně ti zcela uniká smysl závěru toho, co jsem napsal. Jako druhý pokus jsem ti ho zvýraznil... ačkoliv si nemyslím, že to pomůže. Lidé chtějí mít všechno co nejlevnější a nevidí souvislosti, jakmile se netýkají jejich pohodlí a peněz. Taková už je naše povaha Sad.
2) K těm třem korunám za auto si zas můžeš připočíst miliardy vložené státem do údržby a stavby silnic. Z našich daní. Oproti podpoře MHD je to podstatně víc.
3) Pokud jedou v autě 4 lidé, tak nemám nejmenších námitek. A nepopírám, že jsou případy, kdy je rozumné a potřebné auto použít. I třeba pro jednoho. Problém je, že lidé se v tomto změru často rozumně nechovají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Vlkůň napsal:
To tvrdí kdo? Obchvat celkem určitě v nějaké podobě bude. Jen je třeba přihlédnout i k jiným argumentům, než že musí být co nejlevnější a co nejrychleji.

Tak já si zase myslím, že co nejrychleji. Už tu dávno měl být.Jinak se tu opravdu za chvíli umoříme. A právě proto považuji většinu aktivit zelených za neekologické. Brzdí výstavby obchvatů,brzdili dostavbu Temelína...

Doporučuji prostudovat slovník cizích slov, nebo s nimi šetřit. I pokud přijmeme současný posunutý význam slova "ekologické", rozhodně to neznamená "takové, aby se lidem co nejsnáze žilo". V ekologii nejde o lidi, ale o komplexní systém, jehož jsou lidé (jen) jednou součástí.
Pokud výstavbu brzdí, pak zpravidla proto, že je navržena tak, že by způsobila značné škody. A že protistrana odmítá hledat lepší řešení, zpravidla proto, že lepší řešení bývá dražší. Pokud ti tedy není úplně jedno, co po nás tady zbude, tak kritizuješ nesprávné lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 7:55 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
...Já jsem zaregistrovala zatím pouze zdražení uhlí ekologickou daní...
Vlkůň napsal:
Chápu, že tobě budou některé z těch věcí připadat zbytečné či dokonce špatné...

... to nevím, podle čeho soudíš.

Vážně nevíš? Co třeba podle toho, že mluvíš jen o tom, že dělají všechno špatně. V tom případě ti logicky nic z toho, co jsem napsal, nemůže připadat dobré. Jinak bys jistě viděla, že jako všichni ostatní dělají věci, které se ti líbí, stejně jako věci, které se ti nelíbí. A kdybys to viděla, nepsala bys tak jednostranně. Až najdeš politika, který bude dělat jen to, co se líbí tobě i ostatním, dej ho naklonovat a bude vystaráno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
S tím kácením alejí je to ale poněkud problematičtější. To ani nemusí jet řidič jak blázen, stačí, aby jela dvě auta proti sobě a ještě se jedno vyhýbalo cyklistovi, a neštěstí může být na světě. Ty silnice jsou leckce hrozně úzké a stavěné v době, kdy po nich jezdili koně. Takže tady bych v místech, kde jsou ty silnice úzké a stávají se nehody byla opravdu pro kácení. Z důvodu ochrany lidských životů. Což ti asi připadá málo..., protože stromy - leckde staré a zanedbané-jsou asi důležitější.

1) V zákonech je psáno, že řidič má přizpůsobit styl a rychlost jízdy aktuálním podmínkám. Takže pokud vidí, že se musí vykřižovat tak, že se na vozovku sotva vejde, má zpomalit. Co mu brání? Spěchá někam? Leda do hrobu.
2) Jenže ten téměř už realizovaný plán mluvil o vykácení většiny alejí. Skutečně myslíš, že ve všech případech šlo o nebezpečná místa? Jistěže v některých případech je to odůvodněné, ale těch případů je menšina.
3) Ohledně důležitosti stromů: no, divila by ses, jaké dalekosáhlé souvislosti v ekosystému i člověko-systému mohou stromy mít. (Edit: viz třeba příspěvek Bittersweet o kousek výš Smile) Jenže to není vidět na první pohled. Až to vidět bude, bude pozdě.
4) Mimochodem... má to ještě jednu, zcela lidskou, stránku. Tobě by aleje u cest nechyběly? Mě by mrzelo, kdybych nemohl občas vylézt na strom a trhat třešně, a kdyby mě cestou po silnici alespoň občas něco nestínilo před letním sluncem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Káťa napsal:
S tím kácením alejí je to ale poněkud problematičtější. To ani nemusí jet řidič jak blázen, stačí, aby jela dvě auta proti sobě a ještě se jedno vyhýbalo cyklistovi, a neštěstí může být na světě. Ty silnice jsou leckce hrozně úzké a stavěné v době, kdy po nich jezdili koně. Takže tady bych v místech, kde jsou ty silnice úzké a stávají se nehody byla opravdu pro kácení. Z důvodu ochrany lidských životů. Což ti asi připadá málo..., protože stromy - leckde staré a zanedbané-jsou asi důležitější.

1) V zákonech je psáno, že řidič má přizpůsobit styl a rychlost jízdy aktuálním podmínkám. Takže pokud vidí, že se musí vykřižovat tak, že se na vozovku sotva vejde, má zpomalit. Co mu brání? Spěchá někam? Leda do hrobu.
2) Jenže ten téměř už realizovaný plán mluvil o vykácení většiny alejí. Skutečně myslíš, že ve všech případech šlo o nebezpečná místa? Jistěže v některých případech je to odůvodněné, ale těch případů je menšina.
3) Ohledně důležitosti stromů: no, divila by ses, jaké dalekosáhlé souvislosti v ekosystému mohou stromy mít. Jenže to není vidět na první pohled. Až to vidět bude, bude pozdě.
4) Mimochodem... má to ještě jednu, zcela lidskou, stránku. Tobě by aleje u cest nechyběly? Mě by mrzelo, kdybych nemohl občas vylézt na strom a trhat třešně, a kdyby mě cestou po silnici alespoň občas něco nestínilo před letním sluncem...

Tak tady se musím jednoznačně postavit za stromy. Je potřeba přizpůsobit jízdu podmínkám, a pak by musela být hodně velká smůla, aby někdo do toho stromu narazil.
Stromy plní spoustu funkcí (nejen ty u silnic) a mají-li je plnit dobře, musí mít věk alespoň 40 let. Nějaké zakrslé proutky jsou celkem k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:52 pm    Předmět: Citovat

Však já taky nejsem zastáncem skácení všech stromů, ale ty nehody se dějí, jak jsem psala, přestože se upraví styl jízdy, nepije alkohol, atd. Viděla bych to jen u problémových míst. Přeci jsem nikde nepsala, že stromy nejsou důležité! Ale proč jim nevadí, že se hojně kácí po Praze a místo původně zelených ploch se staví další a další administrativní budovy? Navíc ve městě, kde jsou stromy potřeba více než kde jinde.
U pana Bursíka opravdu nevím, co dobrého udělal. Líbilo by se mi třeba, kdyby zakázal zneužívání zvířat v cirkusech, nebo kdyby zelení vymysleli, jak to udělat, aby obyvatelé centra Prahy nebyli tráveni výfukovými zplodinami, aby i maminka, bydlící v centru Prahy mohla vyjít s kočárkem na ulici, protože ne každý má peníze na to, postavit si domek za Prahou.Nebo aby zabránili stavěním dalších administrativních budouv a spíš postavili park a dětské hřiště. Nebo zlevnili elektřinu...Jinak nezpochybňuji práci těch ochranářů, kteří dělají svojí práci smysluplně a i já sama se snažím přírodě hodně napomáhat.
Co se týče zmiňovaných "investovaných miliard" do údržby silnic... , to mi přijde snad jako vtip. Silnice máme u nás snad v nejhorším stavu, což má taky velký vliv na nehodovost, kdo jezdí po D1, tak ví. Jinak silnice využíváme všichni, nejenom automobilisti. Třeba tím, že kupujeme rohlíky v supermarketu, které se musí odněkud dovést.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Já jsem přeci nepsala, že ekologie znamená sloužit člověku a jeho zájmům. Význam slova ekologie je mi dobře znám. Jen jsem psala, že s odstupem času vnímám většinu aktivit naší strany zelených jako neekologické, protože mám pocit, že do něj člověka, který je také součástí přírody, nezapočítávají. Nepřináší žádná nová řešení, jen restrikce. Tak to vidím já.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
... Co se týče zmiňovaných "investovaných miliard" do údržby silnic... , to mi přijde snad jako vtip. ...

1) Jako vtip, ovšem hooodně špatný, by mělo rozumným lidem připadat spíš to, že se do silnic investuje víc než dvojnásobek než do železnic. To, že jsou to miliardy, je krutá pravda. Jen za rok 2007 šlo na silniční infrastrukturu z našich daní 39 miliard. Doporučuji třeba ročenku ministestva dopravy zde: http://www.sydos.cz/cs/rocenka-2007/rocenka/htm_cz/cz07_225000.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.