Jak vypadat starší?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=79c2340fc3a961ebed5bceffbe4a6ff7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:05 am    Předmět: Citovat

Ivet napsal:


Myslím, že tvůj hlas spíš zkresluje ten diktafon, každý má na nahrávkách, v telefonu apod. trochu jiný hlas, já mám naopak dost hluboký hlas, už když jsem byla malá, tak se vůbec nehodil k mému věku, na videu mám ale úplně jiný, nemůžu se vůbec poslouchat, nemyslím si ale, že by mě takhle slyšeli ostatní. Naopak znám spoustu starších lidí, kteří mají dětštější hlas, ale ostatní je za mladší nepovažují. Je to spíš o celkovém vzezření člověka. Smile

V to jsem taky doufala, ale jednak mě ostatní (ta nahrávka vznikla během večeře s kamarády) ujišťovali, že to zní opravdu jako já, a jednak když jsem slyšela je naživo a v diktafonu, tak to zas až takový rozdíl nebyl. Myslím, že diktafon nezkresluje tolik, jako to, jak člověk slyší sám sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:10 am    Předmět: Citovat

Jo, od Ivet padla zajímavá myšlenka, na kterou jsem onehda bádala. Je vskutku zajímavé, jak jsme každý jiný i ve vnímání. Všimla jsem si, že každý druhého vnímá jinak, nemyslím tím pociťově líbí/nelíbí, ale i tím, že každý vnímá jinak rysy člověka, mimiku, barvy, velikosti, a hlavně i hlas. Někomu přijde jeden člověk, že hlasem huhňá, jiný toho samého slyší krystalicky, tak samo i rozdílně vnímají dva lidé frekvenci (výšku) hlasu jednoho člověka. Možná je to i děsivé, že nakonec v mozku vzniká obraz něčeho, co ve skutečnoti takové není a každému se ten obraz/vjem projeví docela jinak Very Happy No nic, hlavně jsem zase OT Laughing To jen tak na okraj Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 11:49 am    Předmět: Citovat

Lidský mozek je celý děsivý a nepochopitelný, raději nad ním nepřemýšlet. Very Happy To s tím vnímáním je ale hodně zajímavé, nedávno jsem sledovala DVD z jedné svatby a je pravda, že některých příbuzných jsem se na něm úplně lekla, u několika z nich jsem se pozastavovala nad tím, jak hrozně zestárli, přitom jsem tam byla a v tom okamžiku mi tak staří nepřipadali. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 1:25 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:

Myslím, že tvůj hlas spíš zkresluje ten diktafon, každý má na nahrávkách, v telefonu apod. trochu jiný hlas, já mám naopak dost hluboký hlas, už když jsem byla malá, tak se vůbec nehodil k mému věku, na videu mám ale úplně jiný, nemůžu se vůbec poslouchat, nemyslím si ale, že by mě takhle slyšeli ostatní. Naopak znám spoustu starších lidí, kteří mají dětštější hlas, ale ostatní je za mladší nepovažují. Je to spíš o celkovém vzezření člověka. Smile


No, myslím, je to spíš naopak. Že se člověk nepozná po hlase z nahrávky, je asi celkem běžné, ale právě ta nahrávka představuje hlas, jak ho slyší ostatní. Ne, to, jak slyšíme sami sebe. Protože pro nás se ten hlas neskládá jen z toho zvuku, který produkujeme, ale slyšíme ho i "vnitřním" sluchem.

Něco málo k tomu "Jen vy znáte směs vnitřního a vnějšího slyšeni, kterou považujete za vlastní hlas. Na jeho barvu jste zvyklí a proto vás může doslova šokovat, když poprvé uslyšíte svůj hlas z nahrávky. "Ale to přece nejsem já! Tohle není můj hlas!". Ale ano, je - pro všechny kromě vás! "
( http://cvt.czweb.org/1.pevecka_technika_5.faq.htm )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 2:47 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:

No, myslím, je to spíš naopak. Že se člověk nepozná po hlase z nahrávky, je asi celkem běžné, ale právě ta nahrávka představuje hlas, jak ho slyší ostatní. Ne, to, jak slyšíme sami sebe. Protože pro nás se ten hlas neskládá jen z toho zvuku, který produkujeme, ale slyšíme ho i "vnitřním" sluchem.

Něco málo k tomu "Jen vy znáte směs vnitřního a vnějšího slyšeni, kterou považujete za vlastní hlas. Na jeho barvu jste zvyklí a proto vás může doslova šokovat, když poprvé uslyšíte svůj hlas z nahrávky. "Ale to přece nejsem já! Tohle není můj hlas!". Ale ano, je - pro všechny kromě vás! "
( http://cvt.czweb.org/1.pevecka_technika_5.faq.htm )


Tak v tom případě mluvím dost hrozně, to je mi všech, kteří mě musí poslouchat, velice líto. Very Happy Já mám tedy asi něco se sluchem, zdá se mi totiž, že někdo na nahrávkám mluví úplně jinak, než jak ho já slyším ve skutečnosti. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne červen 28, 2009 7:55 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Klarusa napsal:

No, myslím, je to spíš naopak. Že se člověk nepozná po hlase z nahrávky, je asi celkem běžné, ale právě ta nahrávka představuje hlas, jak ho slyší ostatní. Ne, to, jak slyšíme sami sebe. Protože pro nás se ten hlas neskládá jen z toho zvuku, který produkujeme, ale slyšíme ho i "vnitřním" sluchem.

Něco málo k tomu "Jen vy znáte směs vnitřního a vnějšího slyšeni, kterou považujete za vlastní hlas. Na jeho barvu jste zvyklí a proto vás může doslova šokovat, když poprvé uslyšíte svůj hlas z nahrávky. "Ale to přece nejsem já! Tohle není můj hlas!". Ale ano, je - pro všechny kromě vás! "
( http://cvt.czweb.org/1.pevecka_technika_5.faq.htm )


Tak v tom případě mluvím dost hrozně, to je mi všech, kteří mě musí poslouchat, velice líto. Very Happy Já mám tedy asi něco se sluchem, zdá se mi totiž, že někdo na nahrávkám mluví úplně jinak, než jak ho já slyším ve skutečnosti. Smile


Holky, kdybyste slyšely můj hlas, tak jste všechny šťastné za to, co máte! Very Happy Nevím, jestli pamatujete někdo Amandu Lear, možná se dá najít i na You Tube, ale myslím, že jí hlasem můžu směle konkurovat. Na střední škole mi říkali Basistka! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 6:11 am    Předmět: Citovat

Mehta napsal:
Až do včerejška jsem si taky myslela, že vypadám mladší než jsem, ale včera mě napadlo, že to je možná něco úplně jiného - poprvé od svých asi tak třinácti let jsem slyšela svůj hlas na diktafonu a to, co já sama při mluvení slyším jako krásný, dospělý hlas, zní ve skutečnosti pořád jako když mi bylo těch třináct - takže něco jako mladší sestra včelky májy Confused Jasně, sám sebe člověk slyší vždycky jinak, ale že je to až takový rozdíl, to mě fakt nenapadlo. Měla jsem pocit, že na mě z té nahrávky mluví pětileté dítě Evil or Very Mad Laughing
Takže - vy, kdo si tady stěžujete, že vám tykají, říkají holčičko a chtějí po vás občanku, víte, jaký máte hlas?

Tak podle mně na tom něco být může. Můj hlas v diktafonu zní jako hlas 6-letého dítěte. I intonace. A víc lidí mi řeklo, že mám hlas jako dítě, což znamená, že bych na tom mněla popracovat. Něco na tomhle postřehu bude Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 6:45 am    Předmět: Citovat

Holky, na tom, jaký má člověk hlas, se dá nějak pracovat? Jako že by se člověk snažil mluvit hlubším hlasem nebo tak něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

Pracovat se dá, dá se ovlivňovat jak výška hlasu (roztahováním hlasivek), tak i barva hlasu. Jenže přesně nevím jak, ono se s tím musí hrozně opatrně, aby to pak spíš neškodilo. Jinak jsem četla o jedné bylince (je v ayurvédském čaji a tuším, že ji i obsahuje tady všem chválený Planet Pure šampon), která má údajně zlepšovat hlas, prodává se jako čaj. Kvůli ní jsem to kdysi hledala, sama svůj hlas naprosto nemůžu vystát ani když se slyším sama ani z telefonu (bleeh).

A jinak výška hlasů se mění i v závislostí na tom, s kým se bavíte. Člověk, který mluví a často ani ten, kdo ho poslouchá, si neuvědomí (pokud to neví, že se to tak stává), že když se mu někdo líbí, tak zvýší podvědomě frekvenci až o několik řádů Very Happy Ale jestli se takhle dá i snižovat, to asi ne Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:

Holky, kdybyste slyšely můj hlas, tak jste všechny šťastné za to, co máte! Very Happy Nevím, jestli pamatujete někdo Amandu Lear, možná se dá najít i na You Tube, ale myslím, že jí hlasem můžu směle konkurovat. Na střední škole mi říkali Basistka! Very Happy

Pamatuju Laughing - nahodu se mi její hlas moc líbí,je tajemný a sexy!!!! Laughing
Můj hlas je dost otřesný - aspoň mně se tak jeví ( když jsem se poprvé slyšela z nějaké nahravky, tak jsem nevěřila, že je můj)- mám dojem, že pištím! Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.