Chování k vlasům nad čelem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2527b4d186a66d9b919a3d1ea4548402Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bummer
8-20
8-20


Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:01 pm    Předmět: Chování k vlasům nad čelem Citovat

Ahoj.
Jsem tu nový a přišel jsem sem doufajíc, že mi tu někdo dokáže poradit.

Moje vlasy již neviděly nůžky pět a půl roku a je to na nich docela vidět. Mám je do půlky zad, ale rády se lámou, jsou roztřepené, pár sekund po učesání se opět vrací do stavu "polodredů" (takže nečešu - nemá to význam a akorát o ně zbytečně přicházím) a hodně se mastí (musím je mýt každý den).

To ale není ten hlavní problém. Ten spočívá v tom, že mi začínají vlasy nad čelem řídnout a v přední části pěšinky se mi dělá lysina. Roste jich tam míň a míň a jsou krátké a slabé (na avataru to není vidět).
Je mi jasné, že je to hlavně tím, že jsou vlasy v těch místech hodně namáhané (nejvíce se za ně tahá - ať už omylem nebo při odklízení z obličeje).
Jak se k nim ale mám chovat, abych zabránil čelu do půlky hlavy? Mám doma jakési tonikum údajně proti vypadávání a pro obnovu růstu vlasů od Schwarzkopf, které si na to dávám, ale mám pocit, že nezabírá... Sad

Předem díky za každou pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat

ehm...nechci tě zklamat, ale nemáš to dědičné? vypadávání vlasů? jestli jo, tak nevím do jaké míry tomu zabráníš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bummer
8-20
8-20


Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

Těžko říct. Záleží na tom, po kom se to dědí. Pokud po otci, tak ano. Pokud po dědovi z matčiny strany (takto jsem to slyšel já), tak ne. Děda má sice málo vlasů, ale má je (a je mu 79).
Mimo to bych čekal, že vypadávání způsobené dědičností začne tam, kde je to běžné. Na temeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

Bummer napsal:
Těžko říct. Záleží na tom, po kom se to dědí. Pokud po otci, tak ano. Pokud po dědovi z matčiny strany (takto jsem to slyšel já), tak ne. Děda má sice málo vlasů, ale má je (a je mu 79).
Mimo to bych čekal, že vypadávání způsobené dědičností začne tam, kde je to běžné. Na temeni.


no mému příteli je 21 a taky mu docela dost v posledním roce začaly vypadávat vlasy, a ne ta temeni, nýbrž přesně, jak popisuješ ty...a má to dědičné, že jim v rodině vypadávají vlasy z těchto míst a ne na temeni. a celkově máte hodně podobné vlasy, vůbec už se nečeše, neboť se to hned zadredatí a kdyby se česal denně tak už je asi bez vlasů Embarassed

a řekla bych, že je úplně jedno komu, vypadávaly vlasy v rodině, říká se ledaco, ale ze zkušenosti věřím tomu, že jestliže prostě v rodině někomu vlasy padaly, ať už dědovi, otci, strýci, tak si nikdo nemůže být jistý, že mu nezačnou vypadávat taky.

ale myslím, že ti tu někdo poradí, co s takovým problémem dělat, nějaké přípravky na to snad budou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:27 pm    Předmět: Citovat

Tak co třeba zkusit zde mnohými vychvalovaný Biohar? Wink

Arrow http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=7190
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bummer
8-20
8-20


Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 1:42 pm    Předmět: Citovat

To vypadá hezky. Snad to bude fungovat i na mě. Děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 2:24 pm    Předmět: Citovat

skus biohar a tie vlasky hore nos nejak zopnute jemne, nech ich nesklbes s rukami, ked ich odhrnas z tvare a tak podobne. mne sa teiz osvedcila vlasova voda luna.
myslim, ze keby to bola plesatost, tak by to zacinalo kutmi a pokracovalo na temene hlavy a tak klasicky. pokial ocka plesateho nemas, nemalo by to byt tym.
a ces sa kancakom-kefa z kancimi stetinami-to je maly zazrak Very Happy
prajem ti, nech to vyriesis cim skor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 4:39 pm    Předmět: Citovat

Tak o tom bych mohla povídat do aleluja...

Osobně si nemyslím, že to je z toho namáhání předních vlasů, ale je to prostě z dědičnosti... Je jedno, odkud se to dědí, geneticky tím správně nemají trpět ženy, ale já to mám od narození (a horší se to). Takže pokud má málo vlasů tvůj táta, je bohužel docela pravděpodobné, že tě to čeká taky. Confused A na temeni to začíná jak komu, většině mužů nad čelem a tvoří se kouty. Úplně tomu nezabráníš, dá se to jen ovlivnit, ale je to dlouhodobé, rozhodně nestačí jedna lahvička něčeho... (A z vlastní zkušenosti vím, že je to asi jak bránit párátky útok tanků). Takže jediné, co ti mohu poradit: nepoužívat čelenky (to u tebe asi nehrozí Very Happy ), nestahovat vlasy moc silně a nezčesávat dozadu, neškubat hřebenem a nezapařovat pokožku hlavy neprodyšnými pokrývkami (jak se hlava potí, tak na povrch se v potu vylučují deriváty hormonů, které to způsobují).

Co se týče těch všemožných zázračných přípravků, nechci brát iluze, ale podle mě je to všechno (pokud se jedná o genetický původ) na jedno brdo... Já používala rok lopuchový výluh, tři lahvičky Bioharu, kofeinové přípravky, nic. Jediné, co ty přípravky u mě dokázaly bylo, že začaly růst za kouty nové vlásky (naivní radost), za měsíc, i při používání, stejně vypadly (čekáné zklámání). Věřím, že to vypadávání můžou zpomalit, ale nezastaví ho... A asi nejlepší je používat nějaký přípravek třeba měsíc, dva, pak dva měsíce pauzu a pak zas znova. Prostě takhle s přestávkami, jak se používají dýl, přestávají fungovat...

Jo a teď mě ještě napadlo, moc jsem to nepobrala, ale jestli se ti rozšiřuje pěšinka, tak ještě můžu poradit raz za čas ji udělat kousek vedle. Stačí jen cenťák vedle a ty vlasy to odlehčí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 5:14 pm    Předmět: Citovat

To samé má můj brácha. Je to opravdu genetická záležitost. Jinde má ještě vlasy docela dost. Jediné, co můžu poradit, nestahovat vlasy do ohonu a dbát na zdravou stravu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bummer
8-20
8-20


Založen: 12.11.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 5:18 pm    Předmět: Citovat

No to jste mne tedy nepotěšily. Sad
Začínám mít nutkání se ostříhat. Jen kdybych bez těch vlasů nevypadal tak blbě. :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.