IQ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 11:03 am    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Jenne napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
A dost by tomu pomohlo, kdyby se civilizace nestarala o ty, co jí jen zatěžují.


Prosím vysvětlit. Protože tak jak je to napsané to vyznívá hodně, hodně ošklivě.


No já budu doufat, že to Dalarius myslel tak, že jsou to ti, co nepracují a pobírají dávky....teda třeba můj brácha hledá práci už od září a nepřijde mi zrovna fér, že mu ještě sociálka nic nedala a ještě mu nebyly schopní nabídnout od září žádnou práci....


Například ti, co té pomoci zneužívají. Ti, co se na sociálních dávkách živí. Nedávno jsem o tom četl takový článek, zajímavě napsaný, od nějaké sociální pracovnice. Je tady: http://hananovotna.blog.idnes.cz/c/189686/Chodi-pesek-okolo.html
Nebo si vezměme země 3. světa. Bojuje se tam, nikdo nedělá nic užitečného (Ok, možná ne nikdo, ale chápeme pointu…). Pak tam přijde humanitární pomoc, nějaký despotický diktátor to sebere, a lidi mají stále hlad a jsou vražděni. Kdyby jim tam tu pomoc neposlali, tak by hladověli aspoň i ti diktátoři, což by asi nikoho moc nemrzelo, vzhledem k tomu, že jsou jeden z důvodů těch problémů, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 11:08 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
To, že je člověk slabý, neznamená, že je zátěž. I nemocní lidé se o sebe umí postarat kolikrát lépe, než ti zdraví. Spíš bychom neměli být tak benevoletní. A to jak k lidem, kteří se přiživují, tak k těm, kteří páchají trestnou činnost.


Jo, tohle jsem myslel.
A Nicole, ještě existuje EQ. Smile Ten na matiku opravdu není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iwin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2010
Příspěvky: 866

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:


Co se týče testů, pokud nemá člověk vlohy pro matematiku, vychází z IQ testu jako debil Evil or Very Mad Rolling Eyes Takže výsledek je neobjektivní, zkreslený a tím pádem na nic.


mě psycholožka v pedagogicko-psychologické poradně říkala, že jako částečný diskalkulik bych si normální IQ test vůbec dělat neměla, že by mi to kvůli problému s matikou vyšlo totálně katastrofálně, pro lidi s takovými poruchami musí být speciálně navržené testy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 12:47 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Jenne napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
A dost by tomu pomohlo, kdyby se civilizace nestarala o ty, co jí jen zatěžují.


Prosím vysvětlit. Protože tak jak je to napsané to vyznívá hodně, hodně ošklivě.


Raději ne. Tuhle myšlenku jsem už prezentoval, a zatím jsem našel jediného člověka, který jí pochopil tak, jak jsem myslel. Takže, nejen, že to nedokážu vysvětlit,. ale u empatických lidí se to ani nemůže setkat s pochopením, z její podstaty, takže…raději ne. jako kdybych to nenapsal. Smile Jsem pro efektivní pomoc všem, co jí potřebují! Smile Mnou počínaje. Very Happy


Smutné.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 5:30 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
Jenne napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
A dost by tomu pomohlo, kdyby se civilizace nestarala o ty, co jí jen zatěžují.


Prosím vysvětlit. Protože tak jak je to napsané to vyznívá hodně, hodně ošklivě.


Raději ne. Tuhle myšlenku jsem už prezentoval, a zatím jsem našel jediného člověka, který jí pochopil tak, jak jsem myslel. Takže, nejen, že to nedokážu vysvětlit,. ale u empatických lidí se to ani nemůže setkat s pochopením, z její podstaty, takže…raději ne. jako kdybych to nenapsal. Smile Jsem pro efektivní pomoc všem, co jí potřebují! Smile Mnou počínaje. Very Happy


Smutné.


Co, proč?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sali
81-160
81-160


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 6:19 pm    Předmět: Citovat

nedá mi to, musím zareagovat na IQ testy Wink - existuje jich obrovské množství, určitě neexistují jen 40 let staré, stále se inovují a standardizují (ověřují se, normují se...), i v pedagogickopsychologických poradnách se obnovují, třeba teď se v českých PPP používá tzv. Wiscík, dříve to bylo PDW....nechci hodnotit kvalitu různých testů, ale právě to, že IQ test by měl být komplexní - tedy určit více složek inteligence - můžeme z něho usuzovat na dyskalkulii nebo dyslexii, právě proto, že člověk selhává v těch daných subtestech. Vyhodnocování přes internet je kravina, test by měl být součástí celkového vyšetření včetně anamnézy, protože samozřejmě, jak bylo již v přechozích příspěvcích uvedeno, tyto testy jsou kulturně podmíněny. Takže třeba děti ze sociálně znevýhodněného prostředí mohou mít falešně negativní výsledky, protože třeba nemají dostatečnou slovní zásobu atd.....
Jinak výsledek IQ není nic než číslo.....já mu nepřikládám moc velkou váhu, samozřejmě je důležité, zda to číslo je v pásmu podprůměru nebo nadprůměru, ale jinak je to pouze orientační....třeba v jiném prostředí, jindy, s někým jiným a s jiným testem by to číslo bylo o něco vyšší či nižší (výsledek ovlivňuje i nálada člověka, zda nemá hlad, není mu dobře, moc teplo, moc zima.....).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:01 pm    Předmět: Citovat

plavunik napsal:
IQ testy, ktoré používajú dnešní psychologovia sú zastaralé asi 40 rokov. Za ten čas vývin populácie postúpil a vzrástala aj priemerná výška hodnoty IQ. Preto je podľa starých testov veľa nadpriemerne inteligentných a nadaných ľudí.


Zajímal by mě důvod, proč by se měla inteligence lidstva zvyšovat. Člověk se vyvíjí, ale určitě ne během jedné generace, navíc se (když to řeknu hnusně) množí jednodušší lidé, kterí plodí nepříliš inteligentní potomky, zatímco vysokoškolsky vzdělaní lidé mají jedno, maximálně dvě děti - pokud vůbec (tím nechci říct, že lidé bez VŠ jsou hloupí, aby mě nikdo špatně nepochopil). Z toho plyne, že inteligence celé populace se snižuje. Popravdě si raději nepředstavuju, jak bude vypadat země za 200-300 let a jsem vlastně celkem ráda, že u toho nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:04 pm    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
plavunik napsal:
IQ testy, ktoré používajú dnešní psychologovia sú zastaralé asi 40 rokov. Za ten čas vývin populácie postúpil a vzrástala aj priemerná výška hodnoty IQ. Preto je podľa starých testov veľa nadpriemerne inteligentných a nadaných ľudí.


Zajímal by mě důvod, proč by se měla inteligence lidstva zvyšovat. Člověk se vyvíjí, ale určitě ne během jedné generace, navíc se (když to řeknu hnusně) množí jednodušší lidé, kterí plodí nepříliš inteligentní potomky, zatímco vysokoškolsky vzdělaní lidé mají jedno, maximálně dvě děti - pokud vůbec (tím nechci říct, že lidé bez VŠ jsou hloupí, aby mě nikdo špatně nepochopil). Z toho plyne, že inteligence celé populace se snižuje. Popravdě si raději nepředstavuju, jak bude vypadat země za 200-300 let a jsem vlastně celkem ráda, že u toho nebudu.


A z tohohle důvodu by se měly zavést nějaké opatření. Pokud chceme, aby civilizace nějak vypadala…je to nutnost. Pokud má někdo jiný nápad, sem s ním. Je mi jasné, že tohle se setká s naprostým nepochopením empatických lidí, ale problém je v tom, že si budeme všichni tak strašně hezky pomáhat, ale pomůžeme si akorát tak do hrobu. Jen názor. A doufám, že mylný, hlavně kvůli budoucnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:12 pm    Předmět: Citovat

no ano.. já jsem velmi empatický člověk a když slyším nebo čtu něco takového, tak se mi dělá husí kůže.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:15 pm    Předmět: Citovat

Dalarie, naprosto s tebou souhlasím (a to se považuju za vcelku empatického člověka). Například humanitární pomoc, která způsobí jen to, že lidé v dané lokalitě mají víc jídla - víc dětí - tím pádem větší potřebu jídla - větší závislost na humanitármí pomoci. Jak to řešit netuším, je takový pěkný začarovaný kruh. Taky bych se nebránila zavedení maximálního množství potomků. Ale to by nešlo použít všude, navíc člověk který by se to snažil prosadit by byl asi ukamenován Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.