Národní hrdost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e91ee7c58c57b00bd9837a2c7b3f6b13Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 7:29 am    Předmět: Citovat

Jo národní hrdost. Já jí mám, i když se někdy stydím - ne za sebe, ale za ostatní, kteří se evidentně neumějí chovat Rolling Eyes
Ale musím říct, že tady je "národní hrdost" nejspíš sprosté slovo. Zkuste někde nahlas (třeba na václaváku) říct "Já sem čech/ška a sem na to hrdý/á". Asi by ste se ze zlou potázali....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Dana: v pohodě. Já jsem krátce po revoluci žila v jedné domácnosti s Angličanem, následně jsem měla často možnost srovnávat ČR a západní země (UK, US, Francie, Holandsko atd.) Bohužel z toho naše běžná česká populace vůbec nevychází dobře. Takže moje rozdělování je prostě důsledkem zkušeností z obou stran "civilizace" Wink

Sestřenice se vdala do Anglie, také srovnává - a lepší skore prý mají Češi.... Laughing

Wen - nikdy by mě nenapadlo stydět se za to, že jsem Čech .... Smile
Máš pravdu - někteří Češi se neumí chovat - stejně tak jako někteří Němci, Angličané, Francouzi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:25 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Jo národní hrdost. Já jí mám, i když se někdy stydím - ne za sebe, ale za ostatní, kteří se evidentně neumějí chovat Rolling Eyes
Ale musím říct, že tady je "národní hrdost" nejspíš sprosté slovo. Zkuste někde nahlas (třeba na václaváku) říct "Já sem čech/ška a sem na to hrdý/á". Asi by ste se ze zlou potázali....


Naprosto souhlasím, mám pocit, že jen málokterý národ má takovou zálibu v dehonestování sebe sama a své minulosti. Jako např., že ten odboj za války, to ani nestálo za řeč, třetí odboj, ten snad vůbec nebyl. Já nevím, podle mě má každý národ věci, kterých si může cenit a věci, za které se musí stydět, ale proč mi s takovou oblibou vytahujeme ty druhé?
Já prostě souhlasím s Chateaubriandem, že člověk nevyniká pouze tím, že vidí svět v ohavném světle. A o našem, mém, národu to platí dvojnásob.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:51 am    Předmět: Citovat

Ilona, asi sem to špatně napsala, nestydím se za to, že sem čech, to ne. Ale za to, že ti - jak to nazvat, nevychovanci? ke mě "patří". nevím ja to definovat přesně.

V zahraničí sem byla jen jednou takže moc srovnání nemám, vím, a mý spolucestující se tam vyšvyhli (jo, psala sem to tady už), když se patlali v jídle, všuse okolo sebe drobili, při pohledu na zpusob jejich stravování se mi chtělo s prominutím blinkat a ještě měli nos nahoru.Já, malej "blbec" všechny slušně zdravila, personál nevyjímaje, za vše děkovala. Byla sem samý kaleméra, kalispera, efcherasto, Two drinks please.... Já si to moc neuvědomala..až se mnou dal do řeči jeden z čišníku. Zeptal se mě odkud sem a já " I am from czech repubic." čísník "really?" Dost ho to zarazilo. evidentně měl z čechy špatně zkušenosti...těžko popsat své pocity, nebyl to stud za to, že sem čech, ale takové rozpaky...těžko to popsat... Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

sobebor napsal:


Čech = prase; amík = dokonalost sama. Západní = dokonalý; místní, nebo východní = zaostalý a primitivní.


Tohle mi ale podsouváš ty. Já nemám černobílý pohled na svět, ale naprosto reálný. Nebudu se tvářit, že se češi po komunismu umí chovat, mýt, měnit si prádlo atd. Američani jsou co do inteligence průměrem dost neinteligentní národ. Ale tam ten průměr vytváří venkovská většina. Jsou tam dva světy: velkoměsta a venkov. Stejně jako tady. Ovšem s tím rozdílem, že z pohledu cizinců je jediné skutečné město v ČR Praha. A nemyslím tím velikostí, ale spíš životním stylem atd.

Jinak mě baví lidi (nikdo konkrétní), kteří popírají, že český národ se ještě 20 let po revoluci neumí chovat, mýt a vůbec si neosvojil základní hygienické návyky a úpravu zevnějšku. O hulvátství ani nemluvě. Denně slyším od známých z celého světa stále ty samé stížnosti. A jsou to lidé opravdu z různých zemí, nejen z toho USA, na které se tady u nás tak rádo nasazuje.

A že nejsem hrdá na české občanství ? Za posledních několik desítek let opravdu není na co. Až budu mít důvod, budu hrdá až za roh Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Demonia
41-80
41-80


Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 10:33 am    Předmět: Citovat

Ja som bola 5 mesiacov v anglicku, zajtra sa vraciam Very Happy
slováci sa ozaj nevedia správať, sú častokrát primitívni a vôbec nepoznajú svoju históriu, angličanov si určite nechcem zastávať, sú strašne milí a nápomocní, ale tá mládež, do 30-tky nerobia, deti majú na vodítkach, naša mládež je oproti nim doslova svätá Very Happy oni sú príšerní, ožratí šukajú na ulici, v zime babenky nosia minišatočky a lodičky no masaker Very Happy ale tí starší sú ako z rozprávky Smile proste iná mentalita, všetko má svoje pozitíva aj negatíva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

Tak v pánské módě se objevilo téma ponožky v sandálech a já s tím jdu rovnou sem, aby se to zase nemuselo přesouvat. Opět - cizinci nechápou, češi jsou burani, kteří to nosí. Tak potom nechápu, že na FB je spousta skupin s názvy "ponožky v sandálech" apod. A ty skupiny překvapivě nejsou jen české, ale i anglické, francouzské atd.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Demonia
41-80
41-80


Založen: 5.8.2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Tak v pánské módě se objevilo téma ponožky v sandálech a já s tím jdu rovnou sem, aby se to zase nemuselo přesouvat. Opět - cizinci nechápou, češi jsou burani, kteří to nosí. Tak potom nechápu, že na FB je spousta skupin s názvy "ponožky v sandálech" apod. A ty skupiny překvapivě nejsou jen české, ale i anglické, francouzské atd.

podľa mna to vypada otrasne Very Happy ale nech si nosi kto chce co chce, nikoho kvoli takymto veciam nebudem odsudzovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

Demonia napsal:
Dana napsal:
Tak v pánské módě se objevilo téma ponožky v sandálech a já s tím jdu rovnou sem, aby se to zase nemuselo přesouvat. Opět - cizinci nechápou, češi jsou burani, kteří to nosí. Tak potom nechápu, že na FB je spousta skupin s názvy "ponožky v sandálech" apod. A ty skupiny překvapivě nejsou jen české, ale i anglické, francouzské atd.

podľa mna to vypada otrasne Very Happy ale nech si nosi kto chce co chce, nikoho kvoli takymto veciam nebudem odsudzovat.

Podle mě to taky vypadá otřesně, ale o to nejde. Jen tvrdím, že to není jen český nešvar, jak je to někdy prezentováno.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 11:18 am    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Tak v pánské módě se objevilo téma ponožky v sandálech a já s tím jdu rovnou sem, aby se to zase nemuselo přesouvat. Opět - cizinci nechápou, češi jsou burani, kteří to nosí. Tak potom nechápu, že na FB je spousta skupin s názvy "ponožky v sandálech" apod. A ty skupiny překvapivě nejsou jen české, ale i anglické, francouzské atd.


Danka mě předběhla. tak se pojďme podívat na ty "burany", co nosí ponožky v sandálech

http://www.sandalandsoxer.co.uk/

Nicole, vážně si myslíš, že jsou to všechno Češi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.