Národní hrdost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=437ea6f2fcbd73a04c588c9d48dc2e5fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 6:36 pm    Předmět: Citovat

Jistě, je to nemoc z povolání, že všechno vnímám na základě kulturně-historického vývoje. I když to neznamená, že bych současnost nějak nebrala, i ta jednou bude historií a obecné principy fungují dnes jako fungovali včera a budou fungovat zítra.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 9:34 am    Předmět: Citovat

Omlouvám se. Nejspíš sem se nechal příliš unsét.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 9:42 am    Předmět: Citovat

Taru - Národní hrdost je odvozena od skutků jedinců v ní žijících. Pokud jedinec vykoná čin, za který může být hrdý sám na sebe, tak přispívá vytvářet prostředí kde i další můžou být hrdí. Zprvu na jeho skutek a tím přeneseně na to, že jsou součástí stejné země. V tomto vlivu "úspěšného jedince" se ostatní mohou nechat motivovat k větší snaze a k vlastním úspěchům. Hrdí na sebe mohou být hl. tehdy, když si uvědomí čím oni sami přispívají pro národ.

Napsal bych to asi takto. Je to sice krátké a okousané, avšak ve zkrtce to vidím takhle.

K národu... vážně vnímáš takto všechny lidi v ČR a nebo vnímáš jen pár lidí kolem sebe?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 12:31 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Taru - Národní hrdost je odvozena od skutků jedinců v ní žijících. Pokud jedinec vykoná čin, za který může být hrdý sám na sebe, tak přispívá vytvářet prostředí kde i další můžou být hrdí. Zprvu na jeho skutek a tím přeneseně na to, že jsou součástí stejné země. V tomto vlivu "úspěšného jedince" se ostatní mohou nechat motivovat k větší snaze a k vlastním úspěchům. Hrdí na sebe mohou být hl. tehdy, když si uvědomí čím oni sami přispívají pro národ.

Napsal bych to asi takto. Je to sice krátké a okousané, avšak ve zkrtce to vidím takhle.

K národu... vážně vnímáš takto všechny lidi v ČR a nebo vnímáš jen pár lidí kolem sebe?


V tom případě to chápu, jen jsem k tomu došla z druhého konce nebo jak to říct.

A ano, takto vnímám všechny lidi v ČR. Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 7:52 am    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
K tomu snad jen dodám, že pokud dokážeš pojímat stát, tak jak si napsal, tak klobouk dolů Very Happy


Teď trochu nechápu, jak to myslíš. Jak jinak chápat stát než jako výsledek mnohaletého kulturně-historického vývoje? Vždyť tak chápu skoro všechno.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 1:32 pm    Předmět: Citovat

Beru to od počátku toho o čem se bavíme. Stát je pro mě pouze výtvor lidí a tak se koukám na označení stát pouze jako na označení lidí v něm. A popravdě se přiznám, že vnímat je na všech úrovních jak jsi vypsala v definicích je pro mě nemožné.

Osobně dokážu vnímat určitý okruh lidí kolem mne, ten pak provazovat s dalšími skupinami či okruhy lidí skrze různé spojky. Takže je pro mě stát tvořen rozřazenými celky, tak abych je dokázal pojmout co nejpřesněji a pomocí nich tvořit větší celky, které k sobě logicky patří...

Jako výsledek mohu říci stát, ale upřímně mohu říci, že jej nedokáži ještě vnímat jako celek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 1:41 pm    Předmět: Citovat

citace:
V tom případě to chápu, jen jsem k tomu došla z druhého konce nebo jak to říct.
A ano, takto vnímám všechny lidi v ČR. Proč?


Viz poslední odpověď Lucy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

Pěkný večer přeji.

Přicházím sem s otázkou, jak se vám jeví různé úspěchy Čechů, ve vědecké oblasti.

http://www.ekobydleni.eu/zivotni-prostredi/diky-ceske-nanotechnologii-vydrzi-kvetiny-ve-vaze-2x-dele

Toto uvadím pouze jako příklad. Osobně sleuji několik portálů, kde se objevují i články s dalšími úspěchy Čechů, i na světové úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:21 am    Předmět: Citovat

Že by bylo pěkné, kdyby to někoho zajímalo:-)
Ne, vážně, vím o řadě světových vědců, co navštívili ČR a nebyla o tom ani noticka ve zprávách nebo novinách. Mám prostě pocit, že je hrozně smutné, že fakta nikoho nezajímají. A na druhou stranu, většina vědců je tak nechutně racionální, že mi připomínají Mengeleho (lékaři teda obzvlášť). Víte, jak to myslím, že je nezajímá filozofická, tj. morální, případně humanistická obecně, rovina jejich objevů a pouze "racionální argumenty". (Jo, jsem trochu naštvaná z polemiky o domácích porodech v reflexu Laughing )
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:47 am    Předmět: Citovat

Osobně nevím, jak se propagujou úspěchy národa v TV, protože ji nesleduji. Ovšem dokážu si představit, že do zpráv se něco dostane jen velmi zřídka kdy. A když dostane, tak je to zavalené všemi ostatními zprávami, že na to všichni zapomenou nebo nad tím mávnou rukou.

Zájem o to být hrdý... to je ono. O to se budu trochu víc zajímat..., jaký je zájem být hrdý, a co si vůbec pod slovem hrdost kdo představuje.
Mám dojem, jako by si často lidé zaměňovali definici s pýchou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.