Ahojky

 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9684d2f24a35a073aefae0a92adab590Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shanti
21-40
21-40


Založen: 23.6.2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2009 6:08 pm    Předmět: Ahojky Citovat

Jsem tady nová,dlouho jsem procitala vase prispevky na tema henna az jsem se zaregistrovala:-)..Moje zkusenost s hennou ..Snad cely zivot se barvim na zrzavo-nekdy do cervena(ma prirodni barva je tmave hneda-asi?Smile)celou dobu pouzivam chemii Sad no a pak sjem si privezla hennu z Indie a samozrejme mi na odrosty nechytla:-( a ted jsem zkusila pred ctrnacti dny a vcera opakovane hennu z dm tizian+hennecolor medena zalila jsem to koprivovym odvarem a dala do toho citron a olej...a zda se mi,ze i na ty odrosty trosku cyhtla(malicko).mozma si to jen anmlouvam..tak si rikam,ze mozna,kdyz budu ted uz jen hennovat,ze se obali i odrosty?co myslite?diky eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2009 8:44 am    Předmět: Citovat

Ahojky a vítej u nás! Ať se Ti tu líbí! Very Happy Very Happy Very Happy
S hennou je vždycy docela alchymie, na každý vlasy chytá jinak. Ale relativně zobecnitelný pravidlo je, že napoprvé může chytnout slabějc, chce to párkrát zopáknout, aby se ten vlas barvivem pořádně obalil (i když existujou i vlasy, na který prostě nechytá a nechytá a nechytá Wink Rolling Eyes ). Já začínala kdysi taky barvit hennou na chemicky červený vlasy (původní barva středně hnědá, teď navíc sem tam s nějakým tím šedivým vláskem) - ne že by odrosty nebyly vůbec vidět, ale ten přechod byl takovej hezky plynulej a podle mě to vypadalo docela dobře. I dneska je v určitým světle vidět mírnej barevnej rozdíl mezi kusem vlasů, který ještě zažily chemii, a zbytkem, ale mně osobně to přijde spíš jak zajímavý oživení a líbí se mi to. Kdyžtak mrkni ke mně do galerky, aby sis udělala obrázek, jak to asi vypadá. (Ještě pro úplnost, barvím hennou asi rok a tři čtvrtě).
Hodně taky záleží, jakou máš původní barvu vlasů - čím tmavší, tím míň červený to po henně bude, spíš tam budou jenom odlesky. Já to mám tak, že když nesvítí sluníčko, jsem spíš hnědovláska se zrzavejma odleskama, jak zasvitne sluníčko, tak se všichni (včetně mojí maminky), divěj, že jsem najednou zrzka. Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shanti
21-40
21-40


Založen: 23.6.2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2009 9:26 pm    Předmět: Citovat

ahojky!moc dekuji za odpoved:-)koukala jsem na Tebe,vubec bych netypla,ze se barvis hennou?:-)slusi Ti to!musim,ale priznat,ze se mi moc libi ta Tva chemicka zrzava.-))Ja mam podobnou(taky chemie)no a u korinku mam takovou uz do cerna.-( tak doufam,ze mi henna trosku pomuze a i zakryje trosicku ty korinky...snad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Shanti, možná tě zklamu, ale jestli máš původní barvu tmavě hnědou (když píšeš že u kořínků to máš do černa) - tak takhle krásně zrzavý vlasy, jak máš v galerce, hennou asi nedosáhneš (leda možná když budeš zrovna na sluníčku Wink ). Asi se ti postupně udělá docela hezkej a plynulej přechod, ale jak Ti bude chemická zrz odrůstat, celkově ty vlasy budou tmavnout). Prostě henna vlasy nezesvětlí, dá červenozrzavý odlesky tý barvě, kterou člověk na tý hlavě už má. Zářivě zrzavý jsou z henny jenom blondýnky a hooodně světlohnědovlásky. Já jsem se (vzhledem k úžasnejm regeneračním výsledkům henny) smířila s míň zářivou barvou (i když na sluníčku někdy dokáže najednou zaplát skoro tak jako ta moje bejvalá chemická) - dokonce mi všichni říkají, že tahle "přírodní" zrzavá mi daleko líp sluší (a melír ze "šedin", kam ta henna chytá vcelku dost zářivě, to jistí Wink - ale ještě by se mi možná hodilo o pár šedivejch vlásků víc).
A ještě je tu drobný úskalí, že na vlasy opakovaně barvený hennou pak blbě chytá chemická barva, kdybys chtěla zpátky zářivě zrzavou. Mně teď v zimě po asi roce a čtvrt hennování přišlo, že jak nesvítí sluníčko, tak je to až moc hnědý, tak jsem zkusmo zakoupila barvu (asi měsíc a půl od posledního hennování, a pro jistotu jsem si udělala test na pramínku, jestli to nebude nějak blbnout) - a chytlo to akorát trochu na odrosty.
Ufff, sorry za dlouhej výlev, to já jenom, abys znala úskalí a nebyla pak třeba nemile překvapená. Jinak na hennu nedám dopusit. Wink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 7:38 pm    Předmět: Citovat

ahoj shanti, vítej u nás Smile Titania je opravdu hennový expert Wink
Já mám zkušeností jen s hennou vitamínovou, kterou používám hlavně k regeneraci a miluju její vůni. Ať se ti podaří tvá vysněná barva!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.