Co byste vrátili z totality a co naopak ne
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=be4b311474429b04c200efa61098c6d8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

Sharqigirl: je fakt, že za totality bylo některé jídlo lepší, ale tak zrovna rohlíky jsou pořád takové ty klasické, dobré. A chleba záleží odkud, ale u nás jsem se s vysloveně nedobrým vyschlým chlebem nesetkala, i ten nejhorší je pořád dobrý... a čerstvé je pečivo podle toho, kdy si ho člověk jde koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
Nevrátila bych to, ale je pravda, že bezdomovce nebo žebráka tenkrát člověk nepotkal.

Oni bezdomovci a žebráci tehdy samozřejmě existovali taky, stejně jako lidé bez práce. Ale člověk je na ulici potkat nemohl, protože všichni seděli v base za příživnictví. Brrr, lepší dnešní žebráci na ulici, občas jim něco dám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

Kornélie napsal:
Mléko je nejlepší čerstvé od kravičky, se smetánkou navrchu. To chutná úplně jinak než ta bílá voda z obchodu.

A dnes, když je člověk podnikavý, tak si může kravičku koupit, a založit si třeba ekofarmu a ještě na ní shrábnout dotace od EU - znám takové machry. Když někdo dneska něco chce, tak mu v tom režim nebrání. (můžou mu bránit jeho nedostatečné schopnosti nebo prostě smůla a špatná situace či cokoli, ale tak to bude vždycky, nerodíme se stejní)
Takže pokud vám někomu chybí některé výrobky, a jestli se dokonce na tom víc lidí shodne, tak buďte akční a zkuste je přivést zpátky na trh! Dnes tyhle věci JDOU!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
Kornélie napsal:
Mléko je nejlepší čerstvé od kravičky, se smetánkou navrchu. To chutná úplně jinak než ta bílá voda z obchodu.

A dnes, když je člověk podnikavý, tak si může kravičku koupit, a založit si třeba ekofarmu a ještě na ní shrábnout dotace od EU - znám takové machry. Když někdo dneska něco chce, tak mu v tom režim nebrání. (můžou mu bránit jeho nedostatečné schopnosti nebo prostě smůla a špatná situace či cokoli, ale tak to bude vždycky, nerodíme se stejní)
Takže pokud vám někomu chybí některé výrobky, a jestli se dokonce na tom víc lidí shodne, tak buďte akční a zkuste je přivést zpátky na trh! Dnes tyhle věci JDOU!


Teď budu cynická, ale my "za komunistů" mohli mít na kraji města kozu a dneska skoro nesmíme mít ani slepice:-)))) Nemluvě o tom, kolika lidem vadí, že naše kočky běhají po zahradách a nejsou jen doma. Ale to s režimem nesouvisí.

On každý prostě nezvládne všechno a současná společnost nás staví do pozice, že kdo není úspěšný a bohatý může si za to sám, což není pravda. Myslím, že je více než zjevné, že současný způsob života nemá další perspektivu a musí se něco stát, aby si všichni všimli, co se děje.

Dřív to nebylo lehký, když nic nebylo, ale ani dneska není, když je všeho moc. Všichni snad ví, že současná krize je z nadvýroby. Třeba mi strašně vadí, jak má každý min. dvě auta a ani jednu garáž a včechna stojí na chodnících. Já sice chápu, že dnes se člověk může uskromnit "dobrovolně" a ne pod tlakem režimu, ale co svět světem stojí, člověk jako druh se nikdy dobrovolně neuskromnil (i když leckdo tvrdí opak, nemá pravdu).

Ne, vážně, nejhorší je, že se po 89 takzvaně vylilo dítě i s vaničkou a věci, co dřív fungovaly se najednou musí dělat jinak, ne vždy lépe.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:

Ne, vážně, nejhorší je, že se po 89 takzvaně vylilo dítě i s vaničkou a věci, co dřív fungovaly se najednou musí dělat jinak, ne vždy lépe.

Tak s tímhle souhlasím ... a co mě děsí, je byrokracie, která teď zhoubně bují a bují ... je jí snad 100x více než za komunistů Shocked
Spolužák pracoval na Krajském úřadě - vydržel tam půl roku a utekl, protože potřeboval tiskopis na tiskopis!!!!
Téhle byrokatické sani by bylo potřeba utnout pár hlav - jinak nás všechny sežere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 1:11 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Lucy W. napsal:

Ne, vážně, nejhorší je, že se po 89 takzvaně vylilo dítě i s vaničkou a věci, co dřív fungovaly se najednou musí dělat jinak, ne vždy lépe.

Tak s tímhle souhlasím ... a co mě děsí, je byrokracie, která teď zhoubně bují a bují ... je jí snad 100x více než za komunistů Shocked
Spolužák pracoval na Krajském úřadě - vydržel tam půl roku a utekl, protože potřeboval tiskopis na tiskopis!!!!
Téhle byrokatické sani by bylo potřeba utnout pár hlav - jinak nás všechny sežere.


Též souhlasím....
V omezení byrokracie nedoufej - dokud budeme členským státem EU, bude to jen horší. Jezdím na pracovní skupiny Evropské komise do Bruselu, tak vím, ja to tam vypadá....jsem už nějakých pár let zaměstnaná ve státní správě na úřadech, které musí řešit harmonizaci naší legislativy s tou evropskou... a opravdu, je to s tím papírováním čím dál horší - někdy mám pocit, že kvůli vyplňování formulářů na každou blbost, záznamy o záznamech atp. nebudem mít čas na práci.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

yurasch napsal:
Heyday: A co kdybys byla jako dojička šťastnější, než s VŠ? Je jen pověra, že vzdělanější a lépe situovaní lidé jsou šťastnější než ti, kterým se těchto "výsad" nedostává. Mimochodem, leckterá dáma od krav, která neví, co přesně VŠ je ví, že "několikadenní" se píše dohromady, ne zvlášť Twisted Evil

Vim, ze bych stastnejsi nebyla, protoze jsem si to vyzkousela (tedy ne zrovna dojit, ale manualni praci obecne) Wink Za hrubku se omlouvam. Jen doufam, ze si tu ted vsichni nezacneme opravovat chyby Laughing

Jj, byrokracie je zlo a lepsi to nebude Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 14, 2009 1:51 pm    Předmět: Citovat

Sharqigirl napsal:

Též souhlasím....
V omezení byrokracie nedoufej - dokud budeme členským státem EU, bude to jen horší. Jezdím na pracovní skupiny Evropské komise do Bruselu, tak vím, ja to tam vypadá....jsem už nějakých pár let zaměstnaná ve státní správě na úřadech, které musí řešit harmonizaci naší legislativy s tou evropskou... a opravdu, je to s tím papírováním čím dál horší - někdy mám pocit, že kvůli vyplňování formulářů na každou blbost, záznamy o záznamech atp. nebudem mít čas na práci.....

Ano ... minulý týden jsem zaslechla v radiu zprávu , že EU ruší jednu svou vyhlašku - týkala se tvaru okurek - do našich obchodů opět mohou okurky různě zahnuté .. není to super? není to pokrok?
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/172605-eu-zrusila-zakaz-prodeje-krivych-okurek.html

Z toho by se jeden pos....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

Já bych to asi řekla následovně:
Dříve se lidé nějakým způsobem naučili žít tak, aby tou dobou prošli s co nejmenčími ztrátami - to samé však vlastně děláme i dnes, akorát v jiném režimu a možná poněkud snadněji.
Někomu chybí čerstvé potraviny bez konzervantů, ale ruku na srdce. Dnes, když člověk vyrazí jednou týdně na velký nákup a tím to má odkroucené, musí vystát u pokladny frontu 7-8 lidí, tak je schopný se vztekat. Dřív? Nikomu asi nemusím připommínat desítky metrů dlouhé fronty, když přišlo nějaké "nadstandardní" zboží (třeba vložky, které stejně na spoustu žen nevystačily...). A kdo z vás by měl chuť chodit každý den po práci se síťovkou na nákup???
Spousta lidí se odvolává na to, že za komunistů bylo levno. Ano, chleba stál necelé 2 koruny, ale plat byl například 700Kč měsíčně...
Dnes si mladí lidé stěžují, že nemají peníze na nové bydlení. A za komunistů to snad bylo jednodušší?
A to zmiňuju jen takové ty "neškodné věci".
Pak jsou tu věci horší: naprostá nesvoboda, zákazy, diktát, železná opona, soudní procesy 50. let, okupace 68. a následná normalizace, Jan Palach a události následující... Já prostě chápu komunismus jako zločin, který u nás navíc nebyl nikdy potrestán!!!!
Já jen vím, že bych nechtěla žít v době, kdy bych mohla být potestána za to, že by mi v domácí knihovně našli "zakázané" knížky....atd. atd.
Jsem vděčná za svobodu.
A když se dnes někomu něco nelíbí, nemusí jenom nadávat v hospodě u piva. Nebo myslíte, že v 89. roce jsme si veškerý odpor vybrali na dalších sto let? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2009 12:39 pm    Předmět: Citovat

děcka neuvěříte - dneska jsem koupila delfína - tu pěnu, co jsme si s ní jako děti hráli ve vaně!! prej jsou znovu na trhu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.