cinske napisy na zdech v loznici
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pali
81-160
81-160


Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:36 pm    Předmět: cinske napisy na zdech v loznici Citovat

Ahoj, videla jsem jeden porad, kde ukazovali zarizenou mistnost, loznici, byla neco do cinskeho nebo japonskeho stylu a na zdech byly napsane nejake cinske slova. Tak me napadlo co za slova to mohlo byt? co by jste si napsali vy za slova do loznice? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pali
81-160
81-160


Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:40 pm    Předmět: Citovat

ja videla u znamych na jedne stene cinskymi znaky napsane: jaro, leto, podzim, zima a nad posteli taky tovymi znaky jejich horoskopove znameni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 8:43 pm    Předmět: Citovat

Potíž je v tom, že každý znak má několik významů. Takže můžeš mít v ložnici napsáno něco, co tam vlastně vůbec nechceš.
Kamarád říkal, že v Japonsku viděl prodávat růžová trička se znaky. V překladu tam bylo napsáno :Jsem blbá turistka a koupila jsem si tohle tričko. Laughing

Tak já bych se radši znakům vyhnula a do ložnice si dala třeba bambusový vzor nebo orchideje. Když už by to muselo být orientální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

viem, ze si zvyknu pisat: dlhovekost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

Very Happy teda já nevim, asi bych si nikde nepověsila nápis v jazyce, kterej neumim, jen aby to vypadalo na efekt že sem jakože východně intelektuální stylařka... Rolling Eyes Very Happy
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 6:58 am    Předmět: Citovat

Stejné je to s čínským tetováním, hodně lidí ani neví, co to jejich vlastně znamená. Takovým bych přála, aby to byla nějaká sprosťárna nebo menu z jídelního lístku jako v jedné reklamě. Když má někdo k nějaké zemi opravdový vztah, tak prosím, ať si ty znaky napíše třeba na čelo, ale tipuju, že většina nositelů by nevyjmenovala ani pět věcí týkajících se Číny, někteří možná ani neví, kde Čína leží Very Happy , hlavně že mají znaky, kterým nerozumí, a jsou superstyloví. Rolling Eyes

Teď jsem při hledání jedné věci narazila na pár blogů náctiletých a naprosto mě šokovala jejich čeština, těm bych na zeď napsala českou gramatiku, aby ji měli pořád na očích, a ne nějaké moderní blbosti. I když já bych ji tam občas potřebovala taky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pali
81-160
81-160


Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt červenec 23, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

ja tuhle otazku nemyslela kvuli stylovosti nebo tak neco. Nekterym lidem (treba jako tem mym znamym) se takove napisy hodi k celkovemu zarizeni loznice a hezky to doplni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

Asi jsem kulturní barbar, ale mně by to bylo možná šumák, protože žádní Japonci ani Číňani se do mojí ložnice v životě nedostanou Laughing
Kdybych si ale fakt mohla vybrat význam, nevím, co by to bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 11:56 pm    Předmět: Citovat

Asi radši nic, bála bych se, jestli se z toho nápisu časem nevyklube něco jako "Kuře ve sladkokyselé omáčce s rýží" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:34 am    Předmět: Citovat

Čínská písmena se mi moc líbí. Kdybych měla někdy moc času nazbyt, chtěla bych se naučit aspoň maličko základně čínsky. Ale teď, když neumím ani slovo, se mi ty znaky stejně líbí i jen tak z důvodu dekorativnosti (ovšem líbí se mi často i naše písmo, nebo vlastně kterékoli jiné - hebrejské, arabské, tibetské, indické, pánoprsteňácké...), takže chápu, že si ho někdo dá na zeď, musí to působit krásně.
A kdybych si měla něco čínského napsat na zeď já, tak bych si asi vybrala nějakou kratší básničku od Li Pa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.