Uzavření vlasů citrónovou vodou
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3f8f6efe59f79be9a2d41c8b0fa2793fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
A.she
0-7
0-7


Založen: 27.7.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 1:31 pm    Předmět: Uzavření vlasů citrónovou vodou Citovat

Ahoj,dočetla jsem se tu že po mytí by se na vlasy měla dát citrónová voda aby se uzavřeli ale nebylo tam popsáno jak...to mám nanést po nanesení kondiciónéru a smýt a nebo nesmývat..Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 5:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vítám tě.

No o citronu jsem slyšel spíš že zesvětluje, čímž vyvozuju, že spíš vlasy naruší a "vyžere" což je pravý opak co popisuješ ty.

No snad zareaguje někdo víc v obraze Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Nene, citrón a třeba taky ocet se opravdu používají na uhlazení a uzavření vlasu. Vlasy jsou po opláchnutí citrónovou vodou výrazně lesklejší než normálně. Nesmývá se, vlasy můžou být trošku slepené po uschnutí (pokud použiješ silnější koncentraci) ale v pohodě se to vyčeše.
Jestli ho chceš používat pravidelně po každém mytí, tak hodně naředit, normálně polít po všech procedurách (kondicionér a příp. jiné) hlavu, snažit se, aby se dostal všude, nechat stéct, neoplachovat a běžným způsobem usušit.

Jak je to se zesvětlováním nevím, taky bych logicky tipovala, že vyžírá pigment, ale já mám světlé vlasy, ale citrón mi je nikdy nezesvětlil. A ten lesk po opláchnutí tuhle teorii tak nějak popírá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

Na to zesvětlení se, pokud vím, používá koncentrovaná citronová šťáva (což může někomu vlasy i docela brutálně vysoušet). Na to oplachování po mytí se dá, jak píše Kataska, jenom troška citronu (nebo jablečnýho) do vody - ta koncentrace by neměla bejt moc velká, a každý vlasy to mají trochu jinak - a pak už se to nesplachuje. S koncentrací si asi budeš muset zaexperimentovat a zjistit, jaká vláskům vyhovuje nejvíc. Možná bych začala tak s jednou lžící šťávy do litru vody. Ale předesílám, že já tohle nepraktikuju, jak přidávám citron do henny a do různejch zábalů, tak už si říkám, že ho ty vlasy mají asi docela dost i tak. TAk snad přesnější poměr poradí někdo z "praktikujících". Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Já občas používám neředěnou citronovou šťávu přímo na vlasy a žádnou paseku mi to nikdy nedělalo, naopak, vlasům i vlasové pokožce to viditelně prospělo (viz. vlákno o zesvětlování citronem, příspěvky o pozitivním vlivu citronové šťávy na lupy). Ale je to strašlivě individuální, jak už to u vlasů bývá Wink
Asi bych takhle silnou koncentraci nepraktikovala často.
Dobrou zkušenost jsem měla už s koncentrací půl citrónu (to bude asi tak ta lžíce) do litru, to je pro první vyzkoušení tak akorát. Je to potřeba vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

NOjo, každý vlasy jsou holt jiný. Já jednou zkoušela citronem zesvětlit, a vlasy to vysušilo dost šíleně (asi jako kopřiva, tam si dost lidí přelití nálevem taky pochvaluje, u mně to byla katastrofa). Ala v zábalech s olejíčkama je to u mně v pohodě, a když jsem kdysi zkoušela tu jednu lžíci citronový štávy do vody na poslední opláchnutí, tak se taky žádný drama naštěstí nekonalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EricAmerican
8-20
8-20


Založen: 13.7.2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 7:07 am    Předmět: Citovat

citronobvvoá štava je kyselina, tudíž spíš vlasum škodí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 8:14 am    Předmět: Citovat

EricAmerican napsal:
citronobvvoá štava je kyselina, tudíž spíš vlasum škodí


Máš praktickou zkušenost? Já mám s citrónem na vlasy bohaté praktické zkušenosti a všechny pozitivní. Neříkám, že to tak musí být u každého, ale přelití naředěným citrónem po umytí je stará osvědčená metoda, kterak vlasům prospět nejen po vzhledové stránce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 8:50 am    Předmět: Citovat

EricAmerican napsal:
citronobvvoá štava je kyselina, tudíž spíš vlasum škodí


Prosímtě, to je tak slabééééé. To nemužeš srovnávat s kyselinou sírovou. Borová voda je vlastně kyselina boritá.. a ublížil si tím někdo?? Citronová šťáva je nahodou velice zdravá.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, citrónová šťáva, ocet a další "kyseliny" jsou zdravé na žaludek a játra a jak už jsem psala, od té doby, co ji používám, tak nemám lupy a nesvědí mě kůže na hlavě (nejen moje zkušenost).
Když naředíš jed, tak je z něj lék Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.