koniec laktozovej intolerancii!!!!!!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=100a87cbf7e61a866872ab2765292507Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 1:48 pm    Předmět: Citovat

Eiddwen napsal:
baby, tie ktore drzite uplnu bezmliecnu dietu ( ja tiez musim) akym prirodnym sposobom doplnujete vapnik ???


Já jím hodně oříšků, sóji, máku, semínek, zeleniny, kupuju si sójová mléka obohacená o vápník a doufám, že to stačí Smile Jestli máte ještě někdo nějaké tipy, tak sem s nimi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Eiddwen napsal:
baby, tie ktore drzite uplnu bezmliecnu dietu ( ja tiez musim) akym prirodnym sposobom doplnujete vapnik ???


Já jím hodně oříšků, sóji, máku, semínek, zeleniny, kupuju si sójová mléka obohacená o vápník a doufám, že to stačí Smile Jestli máte ještě někdo nějaké tipy, tak sem s nimi Wink


Dakujem za odpoved Smile ani som nedufala ze sa mi niekto ozve Smile noo v podstate moj jedalnicek sa s tvojim zhoduje, dokonca kupujem tiez len sojove mlieka obohatene o vapnik, len mam pocit ze stale ho mam nejak malo :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 4:00 pm    Předmět: Citovat

Eiddwen: a ten pocit je podložený čím? Nechceš se spíš poradit s lékařem? Aspoň by se rovnou vyloučili či zjistili možné příčiny Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 8:07 pm    Předmět: Citovat

Wensdy - nieje podlozeny vyslovene nejakym viditelnym/citelnym problemom, skor je to taka domienka, ze mozno raz zacas naberat vyssie mnoztvo v potrave by mi neuskodilo Smile a co sa lekarov tyka.....ak nebudem polomrtva a v bezvedomi tak ma tam nikto nedostane...po mojich skusenostiach fakt ze ee. :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 9:38 pm    Předmět: Citovat

Taky mám pocit, že ho přijímám málo. Nemám to ověřené z krve, jen si prostě říkám, že se doporučuje denně 100 g tvrdého sýra, aby měl člověk vápníku dost, a to si myslím, že se dá na nemléčných potravinách těžko nahnat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Taky mám pocit, že ho přijímám málo. Nemám to ověřené z krve, jen si prostě říkám, že se doporučuje denně 100 g tvrdého sýra, aby měl člověk vápníku dost, a to si myslím, že se dá na nemléčných potravinách těžko nahnat.


Tak nejak som to myslela aj ja Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 10:46 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Taky mám pocit, že ho přijímám málo. Nemám to ověřené z krve, jen si prostě říkám, že se doporučuje denně 100 g tvrdého sýra, aby měl člověk vápníku dost, a to si myslím, že se dá na nemléčných potravinách těžko nahnat.


No to nevim, kolik lidí sní tolik sýra denně? Já myslím, že moc ne... Wink
Tolik nesním ani já, vypiju sice litr mléka, ale těžko říct, zda to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 10:57 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Meeesha napsal:
Taky mám pocit, že ho přijímám málo. Nemám to ověřené z krve, jen si prostě říkám, že se doporučuje denně 100 g tvrdého sýra, aby měl člověk vápníku dost, a to si myslím, že se dá na nemléčných potravinách těžko nahnat.


No to nevim, kolik lidí sní tolik sýra denně? Já myslím, že moc ne... Wink
Tolik nesním ani já, vypiju sice litr mléka, ale těžko říct, zda to stačí.


To je jen příklad Smile Já si myslím, že litr mléka to klidně pokryje, kolik je tak potřeba litrů mléka na 100 g sýra? Známý mi říkal, že v jeho domácím sýru je tak 6-10 litrů mléka na 1 kg, asi záleží na druhu. Takže 1 litr je myslím dost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 11:19 pm    Předmět: Citovat

Meesha. Chápu Very Happy Já jen, že ve svém oklí znám dost lidí co mléčné výrobky výdají z rychlíku a taky žijí.

Jinak našla jsem toto.
Denní dávka je 800mg
šlehačka obsahuje 80 mg vápníku ve 100 g, smetana 106 mg. V máku najdeme 1400 mg, v sardinkách 350 mg, v lískových oříšcích 300 mg vápníku ve 100 g
100 g vařené brokolice obsahuje asi polovinu denní dávky vápníku pro dospělé.


kdyby mi neprotestoval google, našl abych toho více
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 11:35 pm    Předmět: Citovat

wensdy: To je pravda, někdo mléčné výrobky vůbec nejí. Já se jen trochu bojím toho, abych měla dost nastřádáno na stáří, někde jsem četla, že vápník se do kostí ukládá asi do 26 let, pak už z nich jen odchází. A taky plánuju dětičky, aspoň dvě Smile A právě kvůli alergii na mléko mi doktorka říkala, že by bylo fajn, kdybych je pak kojila - čím déle, tím lépe. Aby se na nich nemusela testovat umělá výživa z kravského mléka, a taky kojení (prý) chrání později děti proti alergiím. Tak se snažím střádat si vápník, dokud to jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.