Masky na vlasy -jak často si je dávat?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=806c8d11aa816e387332f75e936ff384Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
katul
321-600
321-600


Založen: 14.1.2009
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 11:56 am    Předmět: Citovat

wolfishness napsal:

H'Suan Wen Hua znamená v kantonské čínštině "vlasová bohyně". Laughing Já ji taky používám a je opravdu skvělá, za ty prachy stojí.

Tak to už mi zní lípLaughing Myslím, že už jsem ji viděla někdy na netu, má takovou zvláštní konzistenci, teda pokud si ji nepletu s něčím jiným.... na kolik tak vyjde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 12:12 pm    Předmět: Citovat

katul napsal:
wolfishness napsal:

H'Suan Wen Hua znamená v kantonské čínštině "vlasová bohyně". Laughing Já ji taky používám a je opravdu skvělá, za ty prachy stojí.

Tak to už mi zní lípLaughing Myslím, že už jsem ji viděla někdy na netu, má takovou zvláštní konzistenci, teda pokud si ji nepletu s něčím jiným.... na kolik tak vyjde?


Konzistenci má takovou krémovou, nanáší se dobře. Balení 230ml mě v českém Lushi vyšlo na 345 korun, v anglickém je to zhruba za 290 korun. Na jemné vlasy skoro po boky jsem jí vypotřebovala skoro půlku kelímku, spíš tak čtvrt a něco.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kimberley
41-80
41-80


Založen: 11.12.2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 12:20 pm    Předmět: Citovat

Holky, já jsem do ní takový blázen, že jí mám doma pět pikslí Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koloušák
161-320
161-320


Založen: 16.9.2010
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: čt leden 27, 2011 2:47 pm    Předmět: Citovat

Masku aplikuju místo kondicioneru po každém mytí už leta (jinak bych to nerozčesala) a vlasům to evidentně svědčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smiesek
41-80
41-80


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

lze při aplikaci masky taktéže předejít elektrizování vlásků?
Až už maskami značkových výrobců (Gliss kur, Elseve apod.), či Mil mil nebo Gestilem?
Co se vlastně očekává od masek na rozdíl od balzámů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 12:43 pm    Předmět: Citovat

smiesek napsal:
lze při aplikaci masky taktéže předejít elektrizování vlásků?
Až už maskami značkových výrobců (Gliss kur, Elseve apod.), či Mil mil nebo Gestilem?
Co se vlastně očekává od masek na rozdíl od balzámů?


Smiesku, to s tím elektrizováním nevím, ale z mého laického pohledu si myslím, že elektrizují hlavně jemné vlasy, takže by to chtělo něco, co je trochu zpevní - jenže ono většinou to, co je zpevní, je vysuší.
Jak moc Ti vlasy elektrizují?

Masky by měly být výživnější než balzámy a měly by o vlasy pečovat trochu intenzivněji. Masky se na vlasech nechávají mnohem déle, několik hodin nebo i přes noc. Někdy stačí i jen dvě hodiny, ale čím déle, tím většinou lépe.
Masky dávají vlasům péči navíc, která se jim nedostane při mytí.
Balzám by měl vlasy v prvé řadě uzavřít a trochu opečovat po mytí šamponem, což je pro vlasy dost sresová záležitost, kdy se odstraní i ta mastnota, která vlasy má chránit před vysušením a lámáním. Takže balzám má zase vlasy trochu obalit a nahradit přirozenou ochranu vlasů.
Po maskách bývají vidět větší rozdíly v "konzistenci vlasů".
Kdyžtak se ptej více, jestli Tě něco zajímá.Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smiesek
41-80
41-80


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 2:17 pm    Předmět: Citovat

Zénais: děkuji, elektrizují mi především na pěšince ty kraťoučké vlásky, takhle po délce hlavy velmi ani ne, pohladím rukou vlásky a je to i OK.

Pochopila jsem však správně, že pokud se rozhodnu aplikovat masku, po umytí šamponem, je trošku od věci zbytečné dávat ještě před maskou balzám, či je to jedno?
Nerada bych způsobila vláskům šok a patlala vše možné a pak by jen chudiny zbytečně ztěžkly. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koloušák
161-320
161-320


Založen: 16.9.2010
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

Smiesek: Maska je v podstatě hutnější kondicionér, který jde víc do hloubky. Takže umýt dvakrát šamponem, vymačkat z vlasů vodu ručníkem a nanést masku. Nedávej jí moc, ať vlasy nejsou zatížený, pořádně to do nich zapracuj, promni, nedávej ke kořínkům (nejlépe do spodních délek, ale pokud máš zničený vlasy už pár cenťáků od kořínků - můj případ - aplikuj i tam. Vyplachuj opravdu důkladně a dlouho. No a nakonec doporučuju propláchnout ledovou vodou, ať se vlásky hezky zatáhnou. Proti elektrizování by měl zabrat fén s ionty, a myslím, že jsou na trhu i nějaký speciální spreje. Je tu o tom spešl téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2011 10:09 am    Předmět: Citovat

koloušák napsal:
Smiesek: Maska je v podstatě hutnější kondicionér, který jde víc do hloubky. Takže umýt dvakrát šamponem, vymačkat z vlasů vodu ručníkem a nanést masku. Nedávej jí moc, ať vlasy nejsou zatížený, pořádně to do nich zapracuj, promni, nedávej ke kořínkům (nejlépe do spodních délek, ale pokud máš zničený vlasy už pár cenťáků od kořínků - můj případ - aplikuj i tam. Vyplachuj opravdu důkladně a dlouho. No a nakonec doporučuju propláchnout ledovou vodou, ať se vlásky hezky zatáhnou. Proti elektrizování by měl zabrat fén s ionty, a myslím, že jsou na trhu i nějaký speciální spreje. Je tu o tom spešl téma.


Jojo.Wink
Ale proč umýt dvakrát šamponem?
Mě teda stačí bohatě jednou, umývat dvakrát je spíš reklamní trik, aby lidi kupovali víc šamponu. Mě by to teda vysušilo vlasy. Dnešní šampony jsou dost silné na to, aby umyly po jednom použití a to dost důkladně.Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne červenec 17, 2011 12:22 pm    Předmět: Citovat

Já musím mýt taky dvakrát, a to jakýmkoli dnešním šamponem, prostě mi to napoprvé vlasy neodmastí. No a někomu kdo má méně mastné vlasy stačí méně...to je jasné Smile
Když myju něčím šetrným přírodním, tak mi to často nenapění ani napodruhé, a na zadní část hlavy musím plácnout ještě třetí hrst šamponu Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.