Tónování barvy vlasů přírodně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=830cfad07b448b04b7c461bd7fe73095Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

zkoušeli jste barvení šlupkami ořechů?
ano a jsem spokojená/ý
10%
 10%  [ 3 ]
ne, ale chtěl/a bych to zkusit
63%
 63%  [ 19 ]
ne, neláká mě to
26%
 26%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:17 am    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

Tree napsal:
ahoj,dočetla sem se tu že si někdo ztmavil černym čajem vlasy,neni to tak že barvivo z čaje vlasy obalí, což znamená že se to hned smyje?máte s tím ještě někdo zkušenosti? díky za odpovědi Rolling Eyes


Já si louhovala vlasy v silném odvaru ze sypaného čaje (to když jsem byla líná barvit). Ale než jsem si vlasy umyla, dost se to hned po louhování vymylo. Ale vlasům čaj asi prospívá. Jinak kamarádka to dělá pravidelně a chytá vždycky parádní lesk. A nevymyje se jí to hned na poprvně. Tak nevím. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:20 pm    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

Ty jo, tak já mám takhle "barveno" potřetí a spokojenost. Okolí si všimlo, v práci mi byl pochválen "nový přeliv a já jsem fakt spokojená. Jestli to dělá vlasům dobře, to zatím neposoudím. Faktem je, že když si je přeleju tím čajem, tak dost zhrubnou, ale jak uschnou, úžo se lesknou. Kéž by třeba rychleji rostly Very HappyVery Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 6:59 pm    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

Tobě?
To ještě jde? Laughing Jestli je tady někdo, kdo potřebuje rychlý růst, tak jsme to my, co se jim to zaseklo a nějak to neroste, a ne někdo, komu to vyhání 2 centimetry za měsíc - to je 30 cm za rok!!! Twisted Evil Laughing
Já pochybuju, že by mi růst ten čaj nějak nakopnul, ale asi to zkusím, člověk nikdy neví Rolling Eyes Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:00 pm    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

Des Laughing Tak ono to neroste soustavně rychle, třeba teďka, co není sluníčko, se to dost courá Rolling Eyes Blbý taky je, že nechávám pravidelně odstřihávat jetý konce, takže poslední dobou co doroste, to dole šmiknem. A jestli ten čaj nenakopává, tak budem mít aspoň hezký hára Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:03 pm    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

No jo, hára čajovníkové Laughing
Taky jsem zarovnala v září konce a ještě mi to zdaleka nedorostlo do toho, co jsem odšmikla, ale to nevadí, stříhala jsem ve Lvovi a jsou fakt hustší!
A ten čaj ale zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:38 pm    Předmět: Re: černý čaj na ztmavení Citovat

Já to beru tak, že radši budu mít vlasy rok jen po ramena, než mít za každou cenu dlouhý háro, ale v katastrofálním stavu Laughing Ještě to bude chtít kousek střihnout a pak už to nechám růst Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

To jsem si taky řekla, radši kratší a ať to vypadá dobře a hustě, a ne o pár cm delší s tím, že by to vypadalo podivně a neupraveně.
Jenže už bych s tím upravováním mohla přestat. Od června jsem zastřihávala třikrát, a to poměrně o dost velký kus, abych to vždycky zarovnala ( měla jsem sestříhané vlasy ), teď už je to dobrý, mám to zarovnané a vypadám celkem tak, jako kdysi Laughing což je fajn, ale už moc stříhat raděj nebudu, nebo mi na té hlavě nic nezbyde Laughing
( ale co, já jsem si řekla, že kdyby se stala nějaká katastrofa nebo něco, že bych o vlasy třeba přišla, tak že budu konečně moct nosit ty krásné batikované šátky na hlavě, jak ty cípy tak krásně splývají dolů, a budu je střídat každej den a taky to bude vypadat dobře Twisted Evil - teďka je nosit nemůžu, protože se mi pod nima potí hlava, mám dost vlasů a nejde to ) - takže kdybych o ty vlasy přišla, tak mám taky pozitivní výhled Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Ořechové šlupky barví ochotně cokoli, vlasy nevyjímaje. Nevím teda, co kdo zkoušel za kúru přímo na vlasy, ale já jednou zkusila opláchnout hlavu nálevem, který používám k barvení ovčí vlny na tkaní. Půl hrnce ořechových slupek, půl hrnce vody, svařím to tak dvě hodinky a pak přecedím, přidám hrnek octa a dvě polévkové lžíce soli. Na mých hnědých vlasech to moc poznat nebylo, ale světlejší to určitě nějak zbarví, protože se mi krásně sjednotila barva vlasů po celé délce - a to mám konečky už dost vyryzlé.

Každopádně důrazně varuju - ta sůl a ocet jsou ustalovače na barvení vlny, na vlasy to nedoporučuju Smile


Když ten ořešák tak barví,neměla jsi po něm pak zabarvené ruce nebo hlavu? já totiž nevím jak to může obarvit jen vlasy když to stéká po vlasech i na pokožku. A taky by mě zajímalo jestli se ta barva pak vymyje nebo odrůstá-druhou variantu bych už asi nepřežila to bych se tím musela polívat furt Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 11:35 am    Předmět: Citovat

Ruce jsem měla zabarvené příšerně, ale to po barvení vždycky, myju je pak kyselinou citronovou. Pokožku hlavy mi to nezabarvilo (teda možná jo, ale na místě, kam si nevidím), nalila jsem to na vlasy v předklonu, stíkalo to po nich mimo hlavu. u hlavy je mám tmavé dost, chtěla jsem spíš vidět, co to udělá s těmi konečky.

A vymyje se, neboj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 6:19 pm    Předmět: Citovat

Našla jsem pár tipů ohledně barvení vlasů nechemickou cestou, těm z vás, pro něž moje bádání není nijak objevné, patří má omluva. Pro ostatní dosud "neinformovanou" (opravdu jen v uvozovkách Smile) část:

- Hnědá ořechová barva – barva na vlasy ze slupek (správně oplodí) vlašského ořechu: 20 g rozdrcených slupek smíchejte s 50 ml vody, 25 g kamence a 75 g stolního oleje. Zahřívejte na mírném ohni tak dlouho, dokud směs nemá odstín, který si přejete. Vlasy je ale třeba natírat okamžitě, protože šťáva rychle ztrácí barvící schopnost. Nemáte-li po ruce kamenec, pak rozemelte tolik slupek vlašských ořechů, kolik se vejde do půllitrového hrnku a přidejte několik kapek olivového oleje, ovocného octa a rozmíchejte s trochou horké vody na kaši. Působit nechte 15 až 30 minut.

- Hnědá cibulová barva – dámy, které nespěchají a netrápí mastné vlasy mohou využít barvu z cibule. 30 g suchých slupek uvaříte v 200 ml vody, scedíte, přidáte 5 g glycerínu a denně natíráte vlasy, dokud vám barva nevyhovuje.

- Černá z pelyňku – pokud toužíte po černé barvě, můžete zkusit starý ruský recept: popel z pelyňku pravého smíchat s včelím voskem a vtírat do vlasů. Tento postup údajně způsobí zčernání. (Netuším, jakým způsobem přijít k výše zmíněnému popelu z pelyňku, pozn. aut. Embarassed )

- nálev ze šalvěje smíchaný s čajem - dává tmavší hnědou barvu

Kromě toho pro šedivé vlasy se doporučuje nálev ze šalvěje smíchaný s nálevem ze skořápek nebo slupek vlašského ořechu. Bílým vlasům prý prospívá nálev z květů měsíčku smíchaný s nálevem z kořene a květu šafránu - měl by jim dodávat krásně ryšavozlatý nádech.

A pro červenou barvu vlasů je dobré 150g drceného kořene rebarbory vařit v půl litru kyselého vína tak dlouho, dokud se polovina neodpaří. Po zchladnutí nanést na vlasy a nechat oschnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.