Heřmánkový zábal

 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2eb6e61970e373f44d5977a9c7b0d0b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mischelka
8-20
8-20


Založen: 19.6.2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne srpen 30, 2009 5:07 pm    Předmět: Heřmánkový zábal Citovat

Ahoj,zkoro všude se dočtu,že na vlasy je dobrý heřmánkový zábal,ale už nikde nenajdu jeho postup.Mohli by ste mi prosím poradit jak si ho udělat? :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mischelko, vítej u nás Smile co tak zkusit si udělat heřmánkový odvar, můžes do toho přidat třeba nějaký olej (dobrý je olivový, kokosový, ricinový, mandlový nebo i meruňkový aj.), přidat do toho žloutek, trochu citrónu. Zkus se i podívat do zdejších vláken o maskách a domácích receptech Smile tam jsou určitě i další skvělé tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 10:36 am    Předmět: Citovat

ahoj
já většinou k heřmánku přidávám ještě gel z lněných semínek (do vařící vody nasypu trochu lněných semínek a chvilku povařím, scedím, nechám trochu vychladnout....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mischelko, dá se dělat různě, záleží, co od něj očekáváš. Můžeš heřmánek krátce povařit v trošce vody, nechat vychladnout a pak vlasy třeba po umytí přelít, vmasírovat do vlasové pokožky, zabalit a nechat nějakou dobu působit. Experimentovat s množstvím heřmánku a vody a dobou působení, přidat olej, atd.
Kdysi jsem tu četla návod na zesvětlení heřmánkem, kdy se heřmánek vařil celkem dlouho, tak, aby se voda vyvařila a zůstalo takové blátíčko z rozvařených květů, to se pak i se zbylou troškou vody napatlalo na vlasy (šlo to dost těžko, podobně jako henna) a nechalo se působit co nejdéle, minimálně myslím 4 hodiny. Mě to s barvou ani nehlo, vlasy trochu vysušilo a svědila mě z něj hlava.
Obecně heřmánek dost vysušuje a mnoha lidem nesvědčí, takže musíš vyzkoušet, jaká koncentrace ti bude svěčit a jestli ti heřmánek spíš nebude škodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.