tupírování vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=12995526f407663754eb8f97575f3616Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

tupírovanie vlasom určite neprospieva (moj vlasový porast je toho dokazom aj ked to uz bude par rokov, vlasy nezabudaju)...
myslím však že príležitostne tak 1-2 krá za rok, im to sice nepomoze, ale ani nejako katastrofálne neuškodí. a na rozcesavanie: vlasky umyt, a vela kondicioneru a pomaly pomalinky rozcesavat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 8:39 am    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
tupírovanie vlasom určite neprospieva (moj vlasový porast je toho dokazom aj ked to uz bude par rokov, vlasy nezabudaju)...
myslím však že príležitostne tak 1-2 krá za rok, im to sice nepomoze, ale ani nejako katastrofálne neuškodí. a na rozcesavanie: vlasky umyt, a vela kondicioneru a pomaly pomalinky rozcesavat...
Dobře děkuji za radu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 6:16 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem si trochu natupírovala vlasy a to tak že jsem si pár pramenů přejela hřebenem jak se to dělá při tupírování.Opravdu jsem prameny jen nazdvihla a tupírované nebyly ani minutu, chtěla jsem mít pouze větší oběm.Myslím že takovéto tupírování neuškodí vlasům, ale přesto potřebuji radu kohokoli co o tupírovaní něco ví a nebo má nějakou zkušenost.Moc děkuji za vaše příspěvky
Kikuška
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 12:56 pm    Předmět: Citovat

Proč tupírování poškozuje vlasy?

Povrch vlasu je tvořen malinkými šupinkami, podobně jako třeba šiška.


Aby byl vlas pevný, zdravý, lesklý a dokázal v sobě udržet potřebnou vláhu, musí být šupinky uzavřené. Jakýmkoliv česáním proti směru vlasu, se ale šupinky dřou a otevírají, mohou se i různě odírat a odlamovat. Tím se vlas poškozuje jednak mechanicky - ztenčuje se a zeslabuje a druhak se otevírá. Takže je pak mnohem více zranitelný, suchý a zplstnělý.

Takže pak vypadá poničený vlas takhle.

_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Valkira napsal:
Proč tupírování poškozuje vlasy?

Povrch vlasu je tvořen malinkými šupinkami, podobně jako třeba šiška.


Aby byl vlas pevný, zdravý, lesklý a dokázal v sobě udržet potřebnou vláhu, musí být šupinky uzavřené. Jakýmkoliv česáním proti směru vlasu, se ale šupinky dřou a otevírají, mohou se i různě odírat a odlamovat. Tím se vlas poškozuje jednak mechanicky - ztenčuje se a zeslabuje a druhak se otevírá. Takže je pak mnohem více zranitelný, suchý a zplstnělý.

Takže pak vypadá poničený vlas takhle.
Jasně a to se stává i z nažehlenými vlásky? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 5:02 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Přikláním se k názoru ostatních raději netupírovat. Ačkoliv si nemyslím, že by to pro většinu typů vlasů a jednou byla taková tragédie, tak chápu, že když se o ně člověk stará a snaží se pro ně dělat jen to nejlepší, tak si je pak přece nebude dobrovolně ničit, ani trošku, že...
Copánky jsou podle mě naprosto v pohodě, pokud je příliš neutahuješ a objem ti vytvoří také.

Proč je tupírování nezdravé? No, podle toho jak vím, že tupírování funguje, soudím, že když jezdíš hodně hustým hřebenem proti směru růstu vlasu, tak se můžeš za nějaké potenciální třepení tím hřebenem zachytávat a vlas ničit, takže se začně mnohem dřív třepit. Dělat z vlasů šmodrchanec taky nebude nic pro vlasy extra přínosného a hlavní hrůza nastává, když se to celé snažíš rozčesat a ono to nejde a vlasy se trhají a škubou. Takhle to chápu já.
Jasně ale vlasy zase mají skvělý objem.Teď si občas vlasy tupíruju ne každý den ale občas ano, zkouším to nějak omezovat, ale tupírovací manie je hodně silná Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Kikuška napsal:
Marlene napsal:
Z copánků, si myslím, nemusíš mít strach Smile Vlas to neponičí, pevné copánky jsou sice záběr na vlasové kořínky, ale za jednu noc se nemůže nic stát. Když si navíc potom třeba, až to rozpleteš, jemně promasíruješ pokožku hlavy, aby se dobře prokrvila, tak je všechno v pohodě Very Happy
Dobře to jsem ráda.No jo, tak proč je tupírování "tak" nezdravé a poškozuje vlasy?


když tupíruješ tak ty vlasy vlastně "parádně rozcucháš", takže jich potom i víc vytaháš. Krom toho když si vlastně hřebenem jedeš "proti srsti" vlasy můžeš zlomit či rozdvojit, takže si potom vlastně pěstuješ roztřepené kořínky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikuška
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.10.2008
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

čečetka_wendeshki napsal:
Kikuška napsal:
Marlene napsal:
Z copánků, si myslím, nemusíš mít strach Smile Vlas to neponičí, pevné copánky jsou sice záběr na vlasové kořínky, ale za jednu noc se nemůže nic stát. Když si navíc potom třeba, až to rozpleteš, jemně promasíruješ pokožku hlavy, aby se dobře prokrvila, tak je všechno v pohodě Very Happy
Dobře to jsem ráda.No jo, tak proč je tupírování "tak" nezdravé a poškozuje vlasy?


když tupíruješ tak ty vlasy vlastně "parádně rozcucháš", takže jich potom i víc vytaháš. Krom toho když si vlastně hřebenem jedeš "proti srsti" vlasy můžeš zlomit či rozdvojit, takže si potom vlastně pěstuješ roztřepené kořínky...
Aha tak to díky za odpověď, pokusím se vlasy netupírovat protože jim chci dopřát co nejlepší péči Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Misshuliik
0-7
0-7


Založen: 8.4.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

já si teda tupíruju vlasy každej den už tak 2 roky vtahu a ještě s vlasama nic nemám mám je do půl zad a vůbec se mi nelámou tk nwm co s tím všichni tk nadělaj Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: čt duben 08, 2010 3:39 pm    Předmět: Citovat

Tak to ich máš asi megasuper odolné...Ja by som mala asi ježka Smile Laughing
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.