Starostlivosť o Vlasy
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1fec46001ea3bff73f66f0c5c50e9570Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 11:09 am    Předmět: Starostlivosť o Vlasy Citovat

Nazdars tak mám dĺžku vlasov cca po krk a v predu kúsok kratšie mám blond vlasy kučeravé, a chcel by som sa Vás spýtať či časté lakovanie vlasov škodí vlasom. Potreboval by som každodennú fixáciu vlasov lebo budem chodiť do školy do KE a tam fúka večne poriadny vetrisko a kým by som došiel do školy bez laku by som vyzeral jak strašidlo Very Happy čo myslíte môžem ich lakovať denno denne ? Existuje nejaký prípravok popri častom lakovaní vlasov? Alebo čo iné mi odporučíte na udržanie účesu? Na umývanie vlasov používam raz Syoss repair therapy šampón a raz schaumu oil intense striedam to, a za tým si dám na ne balzám Gliss Kur expres, raz za týždeň pridám ešte aj také ampulky na korienky vlasov, starám sa o ne správne? Poprípade čo by ste mi odporučli používať na ne? Diki moc vopred všetkým za odpovede. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 3:17 pm    Předmět: Citovat

ahoj, vítam Ťa tu Smile
k dotazu: ja teda nemám vôbec podobný typ vlasov, ale vonku som sa naučila používať gumičku, štipec..proste čokoľvek čím môžem vlasy zopnúť a zabrániť aby sa uzlíkovali a pramienkovali.. po príchode vlasy rozpustím a učešem, keď mám náladu na rozpustené. lak na vlasy by som určite nepoužívala stále, myslím, že dlhodobé používanie môže vlasom skôr uškodiť - nikdy som to veľmi neskúmala, ani zloženie, pretože styling nepoužívam, ale mám pocit, že vysušuje.. máme tu dosť kučeravých členov, tak hádam niekde nájdeš aj iné tipy Smile
tu je link na kudrlinkové vlákno: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=565
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Karmilla napsal:
ahoj, vítam Ťa tu Smile
k dotazu: ja teda nemám vôbec podobný typ vlasov, ale vonku som sa naučila používať gumičku, štipec..proste čokoľvek čím môžem vlasy zopnúť a zabrániť aby sa uzlíkovali a pramienkovali.. po príchode vlasy rozpustím a učešem, keď mám náladu na rozpustené. lak na vlasy by som určite nepoužívala stále, myslím, že dlhodobé používanie môže vlasom skôr uškodiť - nikdy som to veľmi neskúmala, ani zloženie, pretože styling nepoužívam, ale mám pocit, že vysušuje.. máme tu dosť kučeravých členov, tak hádam niekde nájdeš aj iné tipy Smile
tu je link na kudrlinkové vlákno: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=565


Ahoj díky za rady ale ja som chlap tak sa mi zdá že na chlapa sponky štipce a takéto nič moc Very Happy Iste chápeš Smile A do copu si ich ešte neviem dať zatial preto som sa pýtal že kým mi dorastú že ako by som ich mohol spevňovat pri vetre Smile Mám vlasy dosť také jemné a lahké čiže aj minimálny vietor narobí šarapatu s nimi Very Happy Lak mi vyhovuje len sa bojím aby sa veľmi nepoškodili a nepoznáš nejaký prípravok čo si dám po laku alebo pred a na to lak? Som si zvykol sem tam dať po rozčesaní lakovaných vlasov balzam Smile Alebo neexistuje nejaký lak čo okrem spevnenia má v sebe aj nejaké tie vitamíny pre vlasy alebo tak? Diki moc. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

aha, ja som myslela, že aspoň do gumičky to nejak zopneš.. obávam sa, že s lakom ti neporadím, sama nič také nepoužívam.
neviem ako veľmi máš kučeravé vlasy, ale dosť si tu chválili jeden vlastnoručne vyrobený prípravok - do fľaštičky s rozprašovačom dáš olej/zmes olejov a vodu, v pomere tak 1:1, pred použitím poriadne pretrepeš, nech sa to aspoň na chvíľu spojí a nanesieš na vlasy.. malo by to zvýrazniť kučery a trochu ich aj zaťažiť - nie sú potom také rozlietané. a keďže sú tam oleje (kombinácia podľa seba, či chceš výživnejší, ľahší a pod..), tak vlasy aj vyživí.
ja to používam tiež, ale len na konce alebo pred umývaním - pre mňa je to 2v1 - nemusím vlhčiť vlasy pred nanesením oleja a zároveň sa ho tam nanesie menej na väčšiu plochu a predídem "zmastenému" efektu. zrovna dnes som to vyrábala, tentokrát v kombinácii jojobový olej, arganový, mandľový a trochu monoi kokosáku, ale hlavne kvôli vôni, a cca 10kvapiek vitamínu E kvôli konzervácii. toto je skôr tá výživná kombinácia a tieto oleje sú aj mastnejšie.
ak ale chceš používať aj lak, asi by bolo dobré to vlasom nejak vynahradiť a regenerovať. a snažiť sa ho nepoužívať každý deň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:51 am    Předmět: Citovat

No a co vyzkoušet přírodní lak?
Třeba Alverde, není drahý a neměl by tak škodit jako klasické laky, které by se v zimě vůbec neměly používat, protože se oddrolují a berou s sebou kusy vlasu.
A s tou regenerací souhlasím, když už lak, tak potom používat masky, domácí nebo kupované, jak komu vyhovuje. Ale ten přírodní lak by za zkoušku stál Smile
A jinak vítej, Luky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Karmilla napsal:
aha, ja som myslela, že aspoň do gumičky to nejak zopneš.. obávam sa, že s lakom ti neporadím, sama nič také nepoužívam.
neviem ako veľmi máš kučeravé vlasy, ale dosť si tu chválili jeden vlastnoručne vyrobený prípravok - do fľaštičky s rozprašovačom dáš olej/zmes olejov a vodu, v pomere tak 1:1, pred použitím poriadne pretrepeš, nech sa to aspoň na chvíľu spojí a nanesieš na vlasy.. malo by to zvýrazniť kučery a trochu ich aj zaťažiť - nie sú potom také rozlietané. a keďže sú tam oleje (kombinácia podľa seba, či chceš výživnejší, ľahší a pod..), tak vlasy aj vyživí.
ja to používam tiež, ale len na konce alebo pred umývaním - pre mňa je to 2v1 - nemusím vlhčiť vlasy pred nanesením oleja a zároveň sa ho tam nanesie menej na väčšiu plochu a predídem "zmastenému" efektu. zrovna dnes som to vyrábala, tentokrát v kombinácii jojobový olej, arganový, mandľový a trochu monoi kokosáku, ale hlavne kvôli vôni, a cca 10kvapiek vitamínu E kvôli konzervácii. toto je skôr tá výživná kombinácia a tieto oleje sú aj mastnejšie.
ak ale chceš používať aj lak, asi by bolo dobré to vlasom nejak vynahradiť a regenerovať. a snažiť sa ho nepoužívať každý deň.



Ahoj no bohužial do gumičky ešte nie Sad musím si počkať na tú správnu dĺžku Smile Ešte som rozmýšlal či nedám za uši, nie je to síce až také pekné ako rozpustené vlasy- teda aspoň na mne si myslím, ale tak aspoň lak netreba Very Happy Tak vlasy ani nemám nejako extra kučeravé ale viacej by som mať ani nechcel sa priznám Very Happy myslím že aj s týmito je už dosť problémov Very Happy Tak a díky za ten recept Very Happy pecka Smile No a čo sa týka tej regenerácie ten Gliss Kur je presne že regeneračný expres balzám takže po laku mám dať, alebo aj pred? Rád by som aj ja prestal s tým lakom ale neviem čím to mám nahradiť aby to malo rovnaký efekt. Smile A ďakujem aj tebe za privítanie Smile


Naposledy upravil Luky dne po září 14, 2009 11:30 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
No a co vyzkoušet přírodní lak?
Třeba Alverde, není drahý a neměl by tak škodit jako klasické laky, které by se v zimě vůbec neměly používat, protože se oddrolují a berou s sebou kusy vlasu.
A s tou regenerací souhlasím, když už lak, tak potom používat masky, domácí nebo kupované, jak komu vyhovuje. Ale ten přírodní lak by za zkoušku stál Smile
A jinak vítej, Luky Smile


Ahoj Déscantes, tak nie zlý nápad neskúšal som nemám s prírodnými žiadne skúsenosti ešte, a kde sa dajú vlastne kúpiť bežne v drogérii, alebo nie? no a dík že si spomenul tú zimu asi presne to som pokašlal aj ja minulý rok a bolo to v prdeli:-( Presne jak píšeš pri česaní mi vypadlo toľko vlasov fuu som si nevedel predstaviť že čo sa deje... že kde robím chybu Sad A aké masky doporučuješ? a ako ich používať? A diki za privítanie aj za rady tvoje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Luky, vítej na DV! Very Happy
S tou regenerací, jak píšou holky, naprosto souhlasím- když vlasy jinak rozmazuješ, tak zpravidla vydrží víc i co se týká lakování.
Ale s tím lakem Alverderadši trochu opatrně- mně třeba vlasy vysušuje víc, než normální laky. Ale vzhledem k tomu, že lakuju tak jednou za měsíc, tak se to dá přežít - otázka je, co by to dělalo při každodením použití. Na druhou stranu každý vlasy jsou jiný, třeba zrovna těm Tvejm se bude alverdí lak zamlouvat, jedna známá ho má a je s ním spokojená. Jiný přírodní laky jsem nezkoušela.
Možná bys mohl místo laku vyzkoušet nějaký tužidlo - sice ty vlasy až tak nefixuje jako lak, ale přece jenom jsou pak míň jemný a rozlítaný a o něco ochotnější se po rozfoukání zase vrátit jakžtakž do původního tvaru. Přijde mi k vlasům daleko šetrnější než lak (navíc se dá použít i přírodní varianta - je tu někde vlákno o tužení vlasů třeba pivem nebo gelem z lněnejch semínek).
I když ono na zimu je asi holt nejlepší nacpat vlasy pod čepici nebo do kapuce - sice taky chodím nejradši prostovlasá, ale když je fakt zima, tak se to těm vlasům moc nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky
161-320
161-320


Založen: 5.8.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 3:42 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Ahoj Luky, vítej na DV! Very Happy
S tou regenerací, jak píšou holky, naprosto souhlasím- když vlasy jinak rozmazuješ, tak zpravidla vydrží víc i co se týká lakování.
Ale s tím lakem Alverderadši trochu opatrně- mně třeba vlasy vysušuje víc, než normální laky. Ale vzhledem k tomu, že lakuju tak jednou za měsíc, tak se to dá přežít - otázka je, co by to dělalo při každodením použití. Na druhou stranu každý vlasy jsou jiný, třeba zrovna těm Tvejm se bude alverdí lak zamlouvat, jedna známá ho má a je s ním spokojená. Jiný přírodní laky jsem nezkoušela.
Možná bys mohl místo laku vyzkoušet nějaký tužidlo - sice ty vlasy až tak nefixuje jako lak, ale přece jenom jsou pak míň jemný a rozlítaný a o něco ochotnější se po rozfoukání zase vrátit jakžtakž do původního tvaru. Přijde mi k vlasům daleko šetrnější než lak (navíc se dá použít i přírodní varianta - je tu někde vlákno o tužení vlasů třeba pivem nebo gelem z lněnejch semínek).
I když ono na zimu je asi holt nejlepší nacpat vlasy pod čepici nebo do kapuce - sice taky chodím nejradši prostovlasá, ale když je fakt zima, tak se to těm vlasům moc nelíbí.


Ahoj Titania, díky aj tebe za privítanie na tomto fóre Smile Tak ja sa snažím po laku a rozčesaní vlasov dať si na ne ten Gliss Kur bo fakt sa mi zdajú také vysušené potom laku, čo sa týka toho tužidla neskúšal som tiež ale keď vravíš že to má slabú fixáciu thak to nie je weľmi dobré riešenie pre mňa predsa len v tých košiciach fúka stále taký silný vetrisko skoro,no a áno moje vlasy sú také jemné jak perie a strašne ľahko ich odfúkne vietor ako som už vravel Smile Gél som tiež neskúšal ale to by zrejme vyzeralo blbo na dlhých vlasoch gél malo by to taký mastný look Smile No a na zimu samozrejme aj ja používam čiapku a hotovo vtedy som ani nezvykol lakovať sa mi zdá teda určite nie tak často a verím že vlasom tá zima nerobí dobre a hlavne lakovanie v zime sám som sa o tom presvečil a lutujem to doteraz. Thak teda diki moc ešte raz aj tebe. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

Tak držím palce, ať glisskur funguje a ty vlásky ochrání. Cool
Jinak tužidlo (alespoň u mně, já mám taky hodně jemný vlasy) - funguje hlavně na to, že ty vlasy maličko zatíží, takže jsou pak míň jemný, líp držej, kde je chci mít a vítr má větši práci je rozfouknout - já většinou, když fakt potřebuju vlasy nějak fixovat a venku fičí vítr, kombinuju tužidlo (to dávám po umytí) i lak. Jednak mi pak toho laku stačí míň, jednak mi přijde, že většina tužidel, co jsem kdy měla, vlasy spíš chrání než poškodí - alespoň když jsou tak jemný, jako mám já. Ale to jenom tak na okraj -každýmu vyhovuje něco jinýho, jestli kombinaci větrnýho počasí a jemnejch vlasů zvládneš s lakem a glisskurem, není potřeba zbytečně experimentovat. Very Happy Cool
(Jo a ten gel z lněnejch semínek funguje jinak než normálně kupovaný gely - moje vlasy by s takovým tím mokře mastým vzhledem po normálním gelu taky vypadaly přinejmenším divně Twisted Evil - je to spíš taková čistě přírodní alternativa pěnovýho tužidla, když člověk nechce plácat na hlavu drogérkovou chemii.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky! Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.