pro absolventy škol aneb jak nevorat emailové hledání práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2959b5ddf60541cf28339c35f714393cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:09 am    Předmět: Citovat

Felcharko, tak ty na nás - normální lidi - máváš tedy z úplně jiné planety Laughing

Co se týče těch brigád u škol, můžu si o tom nechat jen zdát. Jak o těch placených, tak dobrovolných, no a kdybych chtěla výpomoc něčeho z oboru, tak to si můžu úplně nechat zajít chuť. Mám školu pomalu od rána do večera každý den (třikrát hip hip humáčům a technařům), vynechat nic nemůžu, protože na 80% přednášek navalili kontrolovanou prezenci (že mají být přednášky dobrovolné? Ha...). Volné jsou jen víkendy a to se z toho uklidňuju. Jsou u nás lidi, co pracují při studiu a jsou to právě ti, kteří dělají zkoušky pořád dokola, na dně fyzických i psychických sil nebo přinejhorším už skončili. Za čtyři roky stěží vylezu a nikdo mě nezaměstná, protože nemám ty očekávané "aspoň" dva roky praxe v oboru, které tedy nevím, kde jsem měla zbaštit. Nicméně rozhodně to nevzdávám, budu sviňa a budu se snažit protlačit do nějakých výzkumů (nevím tedy zatím jak), protože můj CV, který obsahuje akorát tak seznam škol, je mi fakt na nic...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Pche, s takovejma srotakama se nekamaradim. Laughing
Kdyz se vynechaji prednasky, vyuzije se maximalni pocet absenci na cvicenich a na zkousky se chodi v poslednich moznych terminech az po prazdninach, tak je casu habakuk. Very Happy
(Se pochvalim. Taky se mi povedlo jit v zari na prvni termin v jeden den na farmakologii a pak frcet na zkousku z kozniho. Byla to teda sranda, ale za ksicht toho kozare, kdyz zjistil, ze je to v ten den moje druha zkouska, to stalo. Twisted Evil )


No chtela bych videt, jak jim poznamenas neco o srotactvi do ksichtu Laughing
Prednasky meli vetsinou povinne, tak jak pise KAcory a nejvic me dostaly predmety, kde meli 0%absence. Proste kdyz chybeli jedinkrat, i kvuli nemoci, museli si to nahrazovat.
Ale s tema zkouskama jsi sikovna - muj nejvetsi vykon byl v jeden den tri zapocty a zkouska - ale pak jsem dalsi den odpadla Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

Hm, taky mi tu některé věci připadají z jiné planety. Kamarádka má rodinu stovku kilometrů daleko, bydlí na koleji, která není nejlevnější a kdyby nedělala ty rauty, živila by se jen rohlíky. Bifluje se od rána do večera, věčně si zařizuje něco ke studiu a někdy spí jen 3 hodiny. Takže mi některé věci o praxi při studiu, které tu čtu, připadají jako výsměch lidem, kteří s nasazením zdraví studují obtížný obor a padají při tom na ústa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

No... u nás na právech to bylo tak, že na přednášky se chodit nemuselo, na semináře jen občas. Spousta lidí zvládala jak práci na plný úvazek v nějaké advokátce, tak školu na prezenční studium. Ale pak během zkouškového plivali krev, ono přece jen něco se ošulit dá, něco už ani náhodou.
Navíc teď zavedli kreditový systém, tak nevím, jak to teď děcka vedou.
______________
Ale ono je to asi na každé škole, něco za něco. Někdo se "jen" učí to, co má, a i tak toho má plné kecky, někdo má čas i na jiné aktivity, ať už v oboru, mimo obor nebo prostě volnočasové. Ten, kdo 23 hodin denně věnuje studiu, jedné práci, aby na sebe vydělal, nějaké, která mu zlepší případné šance na trhu práce a ještě se do toho snaží vecpat osobní život, skončí buď na psychině, s fyzickým kolapsem, nebo je to skrytý workoholik od kterého radši dál. Čest výjimkám, ale fakt jich až tak moc neznám.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 4:32 am    Předmět: Citovat

Já sice dobrodiní učení neučení na vysokých školách nezažil, neb jsem na nich nebyl, ale od svých synů vím, že přednášky jsou z 90% povinné a cvika také a pokud na nějakou pednášku nemohou, tak si ji musí nahradit... zastávám názor, že alespoň do 4. ročníku by se měli pouze a jen učit a nezatěžovat se brigádama při studiu, o prázdninách ať třeba padnou vysílením na nějaké brigádě, to mi je jedno, ale v rámci studia a´t studují, ano dneska studium není žádná levná záležitost, je to velká díra do rozpočtu rodiny, ale dneska, kdo nemá diplom, jako by neexistoval a jelikož oba na učení hlavu mají, tak mám před sebou celkově "krásných" 5 let , kdy vše půjde na to, abych kluky na vejšce finančně udržel... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 3:47 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Já sice dobrodiní učení neučení na vysokých školách nezažil, neb jsem na nich nebyl, ale od svých synů vím, že přednášky jsou z 90% povinné a cvika také a pokud na nějakou pednášku nemohou, tak si ji musí nahradit... zastávám názor, že alespoň do 4. ročníku by se měli pouze a jen učit a nezatěžovat se brigádama při studiu, o prázdninách ať třeba padnou vysílením na nějaké brigádě, to mi je jedno, ale v rámci studia a´t studují, ano dneska studium není žádná levná záležitost, je to velká díra do rozpočtu rodiny, ale dneska, kdo nemá diplom, jako by neexistoval a jelikož oba na učení hlavu mají, tak mám před sebou celkově "krásných" 5 let , kdy vše půjde na to, abych kluky na vejšce finančně udržel... Wink


Vejšku nemám, jsem na to moc velký hňup, ale vím, že v některých rodinách to jinak nejde. Např. maminka v invalidním důchodu, otec zedník, přes léto vydělá celkem dost, ale co v zimě? Nezbývá studentovi, než jít vybalovat mlíko do Tesca... Taková je realita. Čili tvoji (Vaši) synové by tě (Vás) měli nosit na rukou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

z.pepa napsal:
Clondyk napsal:
Já sice dobrodiní učení neučení na vysokých školách nezažil, neb jsem na nich nebyl, ale od svých synů vím, že přednášky jsou z 90% povinné a cvika také a pokud na nějakou pednášku nemohou, tak si ji musí nahradit... zastávám názor, že alespoň do 4. ročníku by se měli pouze a jen učit a nezatěžovat se brigádama při studiu, o prázdninách ať třeba padnou vysílením na nějaké brigádě, to mi je jedno, ale v rámci studia a´t studují, ano dneska studium není žádná levná záležitost, je to velká díra do rozpočtu rodiny, ale dneska, kdo nemá diplom, jako by neexistoval a jelikož oba na učení hlavu mají, tak mám před sebou celkově "krásných" 5 let , kdy vše půjde na to, abych kluky na vejšce finančně udržel... Wink


Vejšku nemám, jsem na to moc velký hňup, ale vím, že v některých rodinách to jinak nejde. Např. maminka v invalidním důchodu, otec zedník, přes léto vydělá celkem dost, ale co v zimě? Nezbývá studentovi, než jít vybalovat mlíko do Tesca... Taková je realita. Čili tvoji (Vaši) synové by tě (Vás) měli nosit na rukou Wink


Přesně tak, zrovna jsem chtěla napsat to samé. Já mám tu maminku v invalidním důchodu, která měla už tak dost práce udržet mne i na střední, bez brigád bych možná neměla ani tu maturitu, tatínek se na nás vykašlal, takže bez práce bych na VŠ neměla šanci. Stejně mám pocit, že chtít jít ještě na VŠ je ode mne sobecké a že už si takový luxus nemůžu dovolit, budu muset holt dodělávat dálkově. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so září 26, 2009 4:29 am    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
z.pepa napsal:
Clondyk napsal:
Já sice dobrodiní učení neučení na vysokých školách nezažil, neb jsem na nich nebyl, ale od svých synů vím, že přednášky jsou z 90% povinné a cvika také a pokud na nějakou pednášku nemohou, tak si ji musí nahradit... zastávám názor, že alespoň do 4. ročníku by se měli pouze a jen učit a nezatěžovat se brigádama při studiu, o prázdninách ať třeba padnou vysílením na nějaké brigádě, to mi je jedno, ale v rámci studia a´t studují, ano dneska studium není žádná levná záležitost, je to velká díra do rozpočtu rodiny, ale dneska, kdo nemá diplom, jako by neexistoval a jelikož oba na učení hlavu mají, tak mám před sebou celkově "krásných" 5 let , kdy vše půjde na to, abych kluky na vejšce finančně udržel... Wink


Vejšku nemám, jsem na to moc velký hňup, ale vím, že v některých rodinách to jinak nejde. Např. maminka v invalidním důchodu, otec zedník, přes léto vydělá celkem dost, ale co v zimě? Nezbývá studentovi, než jít vybalovat mlíko do Tesca... Taková je realita. Čili tvoji (Vaši) synové by tě (Vás) měli nosit na rukou Wink


Přesně tak, zrovna jsem chtěla napsat to samé. Já mám tu maminku v invalidním důchodu, která měla už tak dost práce udržet mne i na střední, bez brigád bych možná neměla ani tu maturitu, tatínek se na nás vykašlal, takže bez práce bych na VŠ neměla šanci. Stejně mám pocit, že chtít jít ještě na VŠ je ode mne sobecké a že už si takový luxus nemůžu dovolit, budu muset holt dodělávat dálkově. Sad


No synové to vidí trochu jinak... Confused Wink spíše to, holomci ,berou jako povinnost rodičů, jak dobrou vůli, ale budiž, doufejme, že jim to vše a ještě něco navrh , vrátí jejich potomci, až nějaké budou mít... Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: po červenec 05, 2010 3:07 pm    Předmět: Citovat

Nevím, kde se zeptat, tak třeba tu Embarassed

Mám zájem o práci asistentky auditora, ale nějak nemůžu najít kolik si takový člověk vydělává. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: po červenec 05, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

To Clondyk: Tak ja som pracovala viac menej pocas celej doby studia. Nie ze by mamina nemala na to, alebo by ma nechcela podporovat, ale nakolko som sa prihlasila na externe studium a bola som uz dospela a mala som priatela, cize ja sama by som sa citila, akoze ju zneuzivam (aj ked ona by to tak nebrala, ale ja ano) a nechcela som ju zatazovat, sama mala vydavkov az az, rozhodla som sa postavit na vlastne nohy. A bolo to k niecomu. Nielenze som mala vlastne financie, moje, vlastnorucne zarobene, ale uz pocas skoly som ziskala kopec praxe do zivotopisu, co mi bolo pri hladani dalsej prace vacsou vyhodou ako samotny titul absolventa. Cize bud som si praci hladala a mala aspon brigady, alebo som od tretieho rocnika aj normalne pracovala. Ale mne to vyhovovalo, sice som sa mala ucit, ale neucila som sa 24 hodin denne, potrebovala som chodit aj do prace, doma som mavala depresie z nevyuziteho a premrhaneho casu. A rozdiel bol aj v tom, ze prednasky sme mali nepovinne, okrem par na ktore sa clovek dostavit musel a skusok, ktore sa dali vyriesit dovolenkou alebo nadrabanim. Ja mam na pracujucich studentov iny nazor - ked sa da a je chut, preco nie.

To morganna: 5 skusok za 1 den a dalsi den v praci... a aj cele statnice vratane obhajoby v 1 den... ale myslim, ze to bola vyhoda. 1x trocha vacsi stres a potom pohoda Wink a 2 dni po statniciach nastup do novej prace. Este na pohovore som s buducim šéfstvom vybavovala 2 dni dovolenky na promocie Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.