Šití
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7161b8aafd31ca2db7decf048fc314c9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 8:52 pm    Předmět: Citovat

Jestli máš spodní stejně jako já na šroubek na tom kovovým pouzdře, tak má být utažená tak, že když vezmeš tu cívku s pouzdrem a pověsíš ji za nit, tak ti nebude moc volná, aby ti sjela dolů, ale zas ne moc utažená, když trošku škubneš, tak by měla prokluzovat. Horní nit zkus tak nějak středně a pak upravovat.. ale jestli máš napnutí obě plus mínus správně, tak ti to nemůže dělat takový cucky, to bude asi něčím jiným.

Nevím jakou máš niť a se strečovýma jehlama taky nemám zkušenosti, ale to se mi taky nezdá..

Prohlídni si stroj, jestli dole nemáš zacuckovanou nit nebo kus látky a ještě jednou zkontroluj, jestli máš správně navlečenou horní a dolní nit, víc ti takhle přes net asi neporadímSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:03 pm    Předmět: Citovat

Ano, na šroubek. Takže jestli to dobře chápu, ta spodní cívka s pouzdrem tedy nemá sjíždět dolů, když ji držíš za nit? V tom návodu je právě napsaný, aby trochu sjížděla... Rolling Eyes

Zkusím všechno zkontrolovat, jak jsi mi napsala a když to nepůjde, tak si asi koupím jinou nit. Každopádně moc děkuju za rady, jsi hodná a chápu, že přes net moc dobře radit nelze Smile To já jsem taková nešika, že si nedokážu ani zkrátit kaťata Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:11 pm    Předmět: Citovat

No určitě nemá být tak volná, aby ti okamžitě spadla na zem. Jestli ti bude pomalinku sjíždět vlastní vahou, nebo až když lehce škubneš už není tak podstatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 5:14 pm    Předmět: Citovat

Tak nová nit a maminčina pomoc zabrala, jupí Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 6:50 pm    Předmět: Citovat

Prosím vás, potřebovala bych poradit - ráda bych si koupila/nechala naježit šicí stroj, ať se s mamkou nepřetahujeme pořád o ten jeden... Máte nějaké tipy? Vůbec se v nich nevyznám, zase by neměl být moc drahý, ale aby měl vše potřebné Confused

http://www.mall.cz/sici-stroje/singer-family-8280?v=347759

Co říkáte? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 7:16 pm    Předmět: Citovat

Jů mě by to taky zajímalo (taky se s mamkou přetahujem o jeden) a mamka říkala, že mi nějaký koupí, ale neví jaký (a v krámě si moc radit nechce nechat, stejně by se nám snažili prodat co oni potřebují) ... zatím mám doma provizorně starýho Singera po prababičce, ale umí jenom rovný steh (trošku nepraktické) aspoň že se na tu starožitnost tak pěkně kouká Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 7:18 pm    Předmět: Citovat

Přítel má taky šlapací stroj, má k němu velký citivý vztah, on na něm šije, já toho nejsem až tak úplně schopná, zatím mi to nejde, ale prostě bych potřebovala trošku něco "lepšího", no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 7:24 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Přítel má taky šlapací stroj, má k němu velký citivý vztah, on na něm šije, já toho nejsem až tak úplně schopná, zatím mi to nejde, ale prostě bych potřebovala trošku něco "lepšího", no...


šlapat se učím, ale sem hold zvyklá na elektrický Wink já toho našiju poměrně dost celá rodina si zvykla, že když potřebují něco zašít, zkrátit nebo spíchnout jdou za mnou Smile takže taky budu potřebovat něco "lepšího" Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 7:46 pm    Předmět: Citovat

Jadesss napsal:
Jů mě by to taky zajímalo (taky se s mamkou přetahujem o jeden) a mamka říkala, že mi nějaký koupí, ale neví jaký (a v krámě si moc radit nechce nechat, stejně by se nám snažili prodat co oni potřebují) ... zatím mám doma provizorně starýho Singera po prababičce, ale umí jenom rovný steh (trošku nepraktické) aspoň že se na tu starožitnost tak pěkně kouká Wink
Mě by to taky zajímalo. Stroj chci už asi od svcýh 10 let Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 8:34 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Prosím vás, potřebovala bych poradit - ráda bych si koupila/nechala naježit šicí stroj, ať se s mamkou nepřetahujeme pořád o ten jeden... Máte nějaké tipy? Vůbec se v nich nevyznám, zase by neměl být moc drahý, ale aby měl vše potřebné Confused

http://www.mall.cz/sici-stroje/singer-family-8280?v=347759

Co říkáte? Confused


Taky si vybírám šicí stroj k vánocům Smile Na Singer jsem neslyšela moc dobré ohlasy, prý se výrazně zhoršili a vnitřek stoje není kovový, ale plastový, takže náchylný k poškození. Poměrně chválená byla značka Lucznik. Ale taky ještě nemám vybráno abych přidala osobní zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.